Łódzkie. Weterynarze i hodowcy świń z zarzutami. Wystawiali świadectwa bez badań

2021-12-10 8:33
Łódzkie. Weterynarze i hodowcy świń z zarzutami. Wystawiali świadectwa bez badań
Autor: Policja /KWP Łódź

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Łodzi zatrzymali 23 osoby - lekarzy weterynarii i hodowców trzody chlewnej, którzy mają związek z nielegalnym procederem, polegającym na uzyskiwaniu bez badania zaświadczenia o stanie zdrowia świń. Szczegóły tej sprawy są bulwersujące.

Do zatrzymań doszło 7 grudnia 2021 r. To efekt dwóch śledztw. Jak podaje policja, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wsparci przez policjantów z innych jednostek zatrzymali łącznie 23 osoby, w tym czterech lekarzy weterynarii i 19 hodowców trzody chlewnej. "Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, kilku lekarzy weterynarii nie dopełniało obowiązków, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dokładnie dopuścili się przestępstwa przez nie wykonywanie badań trzody chlewnej przed wystawieniem świadectwa zdrowia świń. Tym samym w tych dokumentach poświadczali nieprawdę co do okoliczności mających znaczenie prawne. Nie badając stwierdzali, że zwierzęta te nie miały w danym dniu objawów chorób działając tym samym na szkodę interesu publicznego" - opisuje mł. insp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Potentat w branży drobiarskiej zastrzelony. Jego żona ranna. Horror w Woli Cyrusowej

Jaskinia hazardu w centrum Szczecina. Opuszczony lokal miał nie wzbudzać podejrzeń

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim zastosowała wobec podejrzanych nieizolacyjne środki zapobiegawcze, a dodatkowo wobec lekarzy weterynarii środek w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE