Łódzkie. Akcja służb na autostradzie A1. Co tam się działo?

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. Wielka akcja służb na autostradzie A1. Co tam się działo?

2021-12-09 17:18

W minioną środę (8 grudnia), na budowanym odcinku autostrady A1 miała miejsce akcja z udziałem piotrkowskich policjantów, strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, strażaków ochotników z Gomulina, Srocka i Lubanowa, przedstawicieli Powiatowego Zarządzania Kryzysowego w Piotrkowie Trybunalskim, a także pracowników firmy wykonującej prace na A1. Mimo, że działania wyglądały poważnie, uspokajamy: to tylko symulacja!

8 grudnia 2021 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez Straż Pożarną w Piotrkowie Trybunalskim. Ćwiczenia zostały zorganizowane na budowanym, jeszcze nie oddanym do użytku fragmencie autostrady A1. "Obejmowały zdarzenie drogowe z udziałem czterech pojazdów. Dwóch osobowych oraz dwóch ciężarowych. Jeden z pojazdów przewoził ładunek kwasu solnego. W pozorowanym zdarzeniu ranni zostali czterej uczestnicy. Biorący udział w ćwiczeniach policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny i ustalili wstępny jego przebieg" - opisuje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Tłum domagał się zwolnienia osadzonego. Spektakularna akcja w piotrkowskim więzieniu

Bohatersko uratował nastolatkę w autobusie! Kierowca opowiedział o wstrząsającym zdarzeniu

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim ochotnicy z Gomulina, Srocka i Lubanowa, przedstawiciele Powiatowego Zarządzania Kryzysowego w Piotrkowie Trybunalskim, a także pracownicy firmy wykonującej prace na A1. Wspólne ćwiczenia mają na celu wypracowania współdziałania służb, na miejscu zdarzenia drogowego.

Akcja służb na autostradzie A1. Co tam się działo?

i

Autor: Policja /KWP Łódź
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają