Cieszanowice. 28-latka postawiła na nogi policję. O włos od tragedii

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Heroiczna akcja piotrkowskich policjantów. O włos od tragedii!

2021-08-30 18:41

28-latka z powiatu piotrkowskiego postawiła na nogi policję, po tym, jak jej rodzina poinformowała, że kobieta chce targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze znaleźli ją w ostatniej chwili.

W minioną niedzielę (29 sierpnia) dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że 28-latka wyszła z domu, a następnie telefonicznie poinformowała rodzinę, że chce targnąć się na własne życie. "Funkcjonariusze doskonale wiedzą, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta. Policjanci sprawdzali każdy trop, aby jak najszybciej dotrzeć z pomocą. Mundurowi wiedzieli jedynie jakim pojazdem porusza się desperatka, ale nikt nie posiadał wiedzy, gdzie mogła się udać. Sprawdzali każde miejsce, aby jak najszybciej dotrzeć do zaginionej. Niecałą godzinę od zgłoszenia funkcjonariuszom udało się nawiązać telefoniczny kontakt z kobietą. Oświadczyła, że znajduje się w jakimś dukcie leśnym, ale nie potrafiła wskazać dokładnego miejsca. Kobieta cały czas potwierdzała, że chce targnąć się na własne życie" - podaje policja.

Nowe specjalistyczne radiowozy. Każdy za ponad 460 tys. zł

Jak opisuje st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, na podstawie opisu miejsca policjanci wytypowali dukty leśne w okolicy zbiornika wodnego w Cieszanowicach. Od razu rozpoczęli penetrację terenu i już po kilku minutach odnaleźli pojazd oraz zdesperowaną 28-latkę, która była roztrzęsiona i zapłakana. Funkcjonariusze na miejsce wezwali załogę pogotowia, która udzieliła pomocy medycznej kobiecie.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.