Koszmarny wypadek pod Radomskiem. Rowerzystka śmiertelnie potracona przez 32-latka

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Koszmarny wypadek pod Radomskiem. Rowerzystka śmiertelnie potrącona przez 32-latka

2021-10-19 20:21

Śmiertelny wypadek we wsi Łowicz pod Radomskiem miał miejsce dziś (19.10.2021 r.) rano. Kobieta jadąca na rowerze została potrącona przez auto dostawcze. Niestety, nie udało jej się uratować.

Wypadek na drodze powiatowej w miejscowości Łowicz w gminie Kobiele Wielkie (woj. łódzkie) miał miejsce we wtorek (19.10) około godziny 6:30. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 32-letni kierujący renaultem master, jadąc w kierunku Radomska, potrącił kobietę jadącą rowerem. "Obecni na miejscu medycy, mimo dużego trudu włożonego w reanimację, nie przywrócili kobiecie funkcji życiowych. Zgodnie z decyzją prokuratora ciało 72-latki zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium" - informuje nadkom. Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk

Kierujący busem był trzeźwy. Uczestnicy wypadku to mieszkańcy gminy Kobiele Wielkie.

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę na drodze!

"Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, że w okresie jesiennym warunki pogodowe znacznie pogarszają się. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o większą ostrożność i rozwagę na drodze. Kierując pojazdem niezmiernie ważne jest dostosowanie prędkości do własnych umiejętności oraz warunków drogowych. Zadbajmy o widoczność w pojazdach. Szyby pokryte kroplami deszczu czy zaparowane od wewnątrz znacznie pogarszają widoczność. Przygotujmy się odpowiednio do podróży. Z kolei, piesi i rowerzyści powinni pamiętać o odblaskach czy odzieży z elementami odbijającymi światło" - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE