Brodowe: Luksusowe fury wpadły na siebie jak domino! To była bardzo kosztowna kolizja! [FOTO]

2020-11-20 13:36
Luksusowe fury wpadły na siebie jak domino! To była bardzo kosztowna kolizja!
Autor: KPP Radomsko Luksusowe fury wpadły na siebie jak domino! To była bardzo kosztowna kolizja!

Droga krajowa nr 1 – na przebudowywanym odcinku trasy, na wysokości Brodowe doszło do kolizji czterech samochodów osobowych. Trzy z nich to luksusowe pojazdy – mercedesy i lexus. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, skończyło się na odholowaniu drogich aut z „Gierkówki” do warsztatów.

Do kolizji doszło w czwartek (18 listopada) wczesnym wieczorem, około godziny 18.00. Pojazdy zderzyły się na przebudowywanym odcinku DK nr 1 na wysokości miejscowości Brodowe.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 46-letni kierujący, mieszkaniec Żor jadąc mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, kiedy ten zaczął hamować wszystko potoczyło się efektem domina.

- 46-latek uderzył w tył lexusa LC 500, którym jechał 41-letni mieszkaniec Chorzowa. Lexus uderzył w kolejne auto, jadącego przed nim mercedesa – mówi Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

CZYTAJ: Piotrków Trybunalski: Pociąg towarowy potrącił 36-latka! Jak pieszy znalazł się na torach?

Mercedes, którym kierował 51-letni mieszkaniec Warszawy uderzył w jeszcze jeden samochód, ale czwarty uczestnik kolizji odjechał z miejsca zdarzenia.

- W wyniku zdarzenia, uszkodzone zostały jedynie pojazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji, 46-letni kierujący, mieszkaniec Żor został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych – dodaje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE