Matura 2021: Jak z językiem polskim poradzili sobie maturzyści z Bełchatowa? Co będzie na matematyce? [AUDIO]

2021-05-05 7:24 m. jaśkiewicz - stawowczyk
Matura 2021: kiedy wyniki matur? Jest konkretna data
Autor: Domin Matura 2021: kiedy wyniki matur? Jest konkretna data

Za maturzystami pierwszy dzień egzaminu dojrzałości. We wtorek, 4 maja stanęli do testu z języka polskiego. Wśród maturalnych tematów zdający mierzyli się m.in. z "Lalką" Bolesława Prusa. Jak im poszło? Jak maturzyści oceniają pierwszy egzamin? Czy najbardziej obawiają się matematyki, do której przystępują już dziś? Sprawdź!

Ruszył maturalny maraton. We wtorek, 4 maja, punktualnie o godzinie 9 rozpoczął się egzamin dojrzałości. Na pierwszy ogień, jak co roku, poszedł język polski. W tym roku do matury w Bełchatowie przystąpiło około pół tysiąca abiturientów.

CZYTAJ TAKŻE: Matura 2021: przecieki. Czy wiadomo, co będzie na maturze z matematyki, j. polskiego i angielskiego?

Tuż przed rozpoczęciem matury z języka polskiego zapytaliśmy absolwentów liceum im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie na co chcieliby trafić. Każdemu marzyła się "Lalka", a najbardziej obawiali się "Dziadów". Odetchnęli z ulgą. Na maturze znalazła się powieść Bolesława Prusa. Czy zatem są zadowoleni z pierwszego egzaminu?

Posłuchaj wypowiedzi maturzystów z Bełchatowa o egzaminie z języka polskiego

Za nimi test z języka polskiego, teraz czas na królową nauk - matematykę. W środę drugi dzień egzaminu dojrzałości. Maturzyści z Bełchatowa, jak sami podkreślali w radiowym materiale, są pełni optymizmu. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczną punktualnie o godz. 9. W czwartek przystąpią do testu z języka obcego.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Matura 2021: Matematyka już dziś! Tu znajdziesz arkusze CKE, zadania, odpowiedzi i rozwiązania! [RELACJA NA ŻYWO]

Maturzyści nie muszą w tym roku przystępować obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Matura ustna też nie jest obowiązkowa, z wyjątkiem tych, którzy chcą się dostać na uczelnię zagraniczną.

POLECAMY: Pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Nauczyciel Roku uczy, jak rozwiązać te zadania!

Tak jak w roku ubiegłym, matura odbywa się w reżimie sanitarnym.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE