Pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Nauczyciel Roku uczy, jak rozwiązać te zadania!

2021-04-29 16:24 Marta Zalewska
 To będzie na maturze z matematyki!
Autor: GRAFIKA SE Anna Szamborska To będzie na maturze z matematyki!

Przygotuj się do matury 2021 z matematyki z se.pl. Specjalnie dla nas, znany matematyk Dariusz Kulma rozwiązuje i tłumaczy zadania z matury z matematyki na poziomie podstawowym, które co roku pojawiają się w arkuszach maturalnych CKE. Na pierwszy ogień mamy pewniaki maturalne, które spędzają maturzystom sen z powiek: zadania z prawdopodobieństwa. Rozwiąż je i zdaj bez problemu maturę 2021 z matematyki!

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!

- Prawdopodobieństwo zawsze jest na maturze z matematyki: zarówno wśród zadań zamkniętych, jak i otwartych – podkreśla Dariusz Kulma, który ze swoimi uczniami rozwiązał już niejedną maturę z matematyki. Za swoją pracę z młodzieżą otrzymał nawet tytuł Nauczyciela Roku 2008. Teraz, specjalnie dla czytelników se.pl, znany matematyk opracował rozwiązania zadań z matematyki, które sprawiają maturzystom największą trudność. To maturalne pewniaki - na pewno pojawią się w arkuszach CKE z matematyki. Nauczcie się, jak prawidłowo policzyć te zadania, a będziecie spać spokojnie przed maturą 2021 z matematyki na poziomie podstawowym. Rozwiązania zadań znajdziecie w materiale wideo w tym artykule.

Przeczytaj koniecznie: Nauczyciel matematyki o maturze 2021: - To będzie pogrom. Rekordowo dużo uczniów obleje maturę

Spis treści

  1. Matura 2021: to będzie na maturze z matematyki
  2. Pewniaki maturalne 2021 z matematyki

Matura 2021: to będzie na maturze z matematyki

W ramach powtórki do matury 2021 z matematyki z se.pl, matematyk Dariusz Kulma pokazuje jak przeliczyć następujące zadania z prawdopodobieństwa:

  • - Rzucamy trzykrotnie symetryczną monetą. Oblicz prawdopodobieństwo, że wypadną dokładnie dwa orły.
  • - Rzucamy raz symetryczną kostką do gry. Oblicz prawdopodobieństwo, że wypadnie liczba podzielna przez 3.
  • - W pudełku jest 5 kul czerwonych, 7 niebieskich i 11 zielonych. Losujemy jedną kulę. Oblicz prawdopodobieństwo wylosowania kuli niebieskiej.
  • - W grupie liczącej 29 uczniów (dziewcząt i chłopców) jest 15 chłopców. Z tej grupy trzeba wylosować jedną osobę. Prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że zostanie wylosowana jedna dziewczyna, jest równe:

Przeczytaj także: Matura 2021 matematyka: Przecieki. Co będzie na maturze z matematyki?

Pewniaki maturalne 2021 z matematyki

Chcecie poznać więcej pewniaków maturalnych 2021 z matematyki? Już wkrótce opublikujemy kolejne zadania maturalne na se.pl. Nie szukaj w internecie przecieków z matury, lepiej poćwicz rozwiązywanie zadań, które są pewniakami! Więcej materiałów, z których możesz się przygotowywać do matury 2021 z matematyki na poziomie podstawowym znajdziesz na stronie jakzdacmaturezmatematyki.pl.

Przeczytaj koniecznie: Matura 2021: Czy maseczka jest obowiązkowa na egzaminie maturalnym?

Czytaj więcej o maturze 2021

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE