Matura 2022: geografia rozszerzona. Arkusze CKE i odpowiedzi. "Erozja gleb, przemysł i ch** wie co"! [ZAPIS RELACJI]

2022-05-18 15:08
Matury 2
Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022: geografia rozszerzona. Co będzie na geografii? Przecieki, arkusze CKE. Relacja na żywo

Matura 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi do wybranych pytań. W środę, 18 maja 2022, maturzyści punktualnie o godz. 9:00 otworzyli arkusze CKE z geografii. Jakie zadania znalazły się na maturze rozszerzonej z geografii? W naszej relacji na żywo przekazujemy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat egzaminu z geografii, w tym arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi do wybranych zadań. Matura 2022: geografia rozszerzona 18.05.2022. Szczegóły poniżej.

Matura 2022: geografia – poziom rozszerzony. Arkusze CKE i odpowiedzi

Matura z geografii na poziomie rozszerzonym zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) rozpocznie się w środę 17 maja 2022 o godz.  Arkusze CKE z geografii na poziomie rozszerzonym opublikowaliśmy tuż po egzaminie. Znajdziecie je poniżej wraz z sugerowanymi odpowiedziami do wybranych pytań. 

Matura 2022: geografia na poziomie rozszerzonym. Maturzyści, którzy przystąpili do tego egzaminu, nie potrzebują wymaganej liczny punktów, by go zdać. Nawet 0 procent na maturze z rozszerzonej geografii będzie oznaczało zdaną maturę, ponieważ jest to przedmiot dodatkowy. Jednak uczniowie, którzy go wybrali, liczą na jak najlepsze wyniki, by później dostać się na wymarzone studia. W relacji na żywo publikujemy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat rozszerzenia z geografii na maturze 2022.

Matura geografia rozszerzona 2022 - zobacz arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi do wybranych pytań

Godzina 18:18.

To już wszystko w naszej relacji z matury z rozszerzonej geografii. Relację z egzaminu również możecie śledzić na se.pl.

Godzina 17:05. Tutaj znajdziecie odpowiedzi do zadań z matury 2022 z geografii

Mamy dla Was odpowiedzi na maturalne zagadnienia z geografii. To było 18 maja na maturze. Sprawdźcie, czy macie dobre odpowiedzi.

Matura geografia rozszerzona 2022 - zobacz arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi do wybranych pytań

KLIKNIJ TUTAJ - tu znajdziecie arkusze z sugerowanymi odpowiedziami z matury 2022 z geografii.

Godzina 16:27. Maturzyści komentują maturę z geografii: "Erozja gleb, przemysł i ch** wie co"

Wszystko wskazuje na to, że matura z geografii nie poszła uczniom tak, jak zakładali. W internecie wciąż pojawiają się komentarze sfrustrowanych maturzystów. Panuje rozczarowanie wśród uczniów, którzy dużo czasu poświęcili na naukę geografii fizycznej, jednak zadań z tego zakresu było bardzo mało.

Matura 2022: geografia rozszerzona. Maturzyści załamani! "Erozja gleb, przemysł i ch** wie co"

- Ja to załamana tą geografią jestem XD hit, erozja gleb, przemysł i ch** wie co - napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

godz. 14:55 Matura z geografii. Wyniki z matur poznamy 5 lipca

Dokładnie 5 lipca zostaną opublikowane wyniki matur. Tego dnia dowiemy się, jak maturzystom poszło nie tylko z geografii, ale także z innych przedmiotów, przede wszystkim tych obowiązkowych.

godz. 14:00 Matura z geografii na poziomie rozszerzonym - arkusze CKE i odpowiedzi

W galerii powyżej mamy dla Was arkusze CKE z matury 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym wraz z sugerowanymi odpowiedziami do wybranych pytań.

godz. 12:50 Matura z geografii na poziomie rozszerzonym - arkusze CKE i odpowiedzi

Przypominamy, że o godz. 14.00 opublikujemy arkusze CKE z matury 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym. Będziemy mieli dla Was także sugerowane odpowiedzi. To wszystko znajdzie się w tym materiale: Matura 2022: geografia rozszerzona. Arkusze CKE, odpowiedzi. Matura 2022 geografia, poziom rozszerzony [18.05.2022]

godz. 12:21 Co było na maturze 2022 z geografii?

Dzięki wpisom na Twitterze wiemy mniej więcej, jakie zagadnienia pojawiły się na egzaminie z geografii. Jednym z nich było rolnictwo. Wyciekły też zdjęcia matur.

godz. 12:00 Matura z geografii zakończona!

godz. 11:37 Maturzyści "lali wodę" na egzaminie z geografii

Wielu zdających pisze w postach na Twitterze, że "lali wodę", czyli starali się pisać jak najwięcej na dany temat, ale to, czy ich odpowiedzi są zgodne z kluczem... okaże się przy wynikach.

Czytaj koniecznie: Matura 2022: Kiedy wyniki? Gdzie sprawdzić wyniki matury?

godz. 11:00 Matura 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym

Do zakończenia egzaminu pozostała godzina.

godz. 10:44 Co było na maturze z rozszerzonej geografii?

Maturzyści powoli dzielą się informacjami, jakie były pytania na maturze 2022 z geografii. Wielu z nich pisze, że liczyło na zadania z wysokością Słońca lub wskaźniki przyrostu naturalnego. Tematy ich zaskoczyły. Piszą, że na egzaminie były obliczenia dotyczące skali i czasu. Opinie są podzielone - dla jednych był to egzamin trudny, dla innych łatwy.

godz. 10:30 Matura z geografii na poziomie rozszerzonym

Wielu maturzystów przyznaje, że opuściło salę już nawet po kilkudziesięciu minutach. Jeden z nich chwali się, że wyszedł po 48 minutach.

godz. 10:04 Matura 2022 z geografii - pierwsze komentarze

Pierwsze osoby już opuściły sale, w których odbywały się egzaminy z geografii na poziomie rozszerzonym. Jakie są pierwsze reakcje? Zobaczcie komentarze maturzystów w naszym tekście: Matura 2022. Geografia rozszerzona. "Jakie to banalne było". Pierwsze komentarze po maturze z geografii

godz. 9:52 Matura 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym

Zbliża się pierwsza godzina trwania egzaminu z geografii na poziomie rozszerzonym. Już niebawem powinny się pojawić pierwsze komentarze. Czekamy, aby dowiedzieć się, jakie są wrażenia maturzystów po egzaminie z geografii.

godz. 9:20 Matura 2022: Harmonogram na 18 maja

Matura z geografii rozpoczęła się o godz. 9.00. To nie jedyny egzamin, do którego dziś (18.05.2022) przystąpią maturzyści. O godz. 14.00 przystąpią do kolejnego egzaminu z języka mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

godz. 9:00 Zaczynamy!

godz. 8:55 Matura z geografii na poziomie rozszerzonym

To już ostatnie chwile przed egzaminem. Drodzy maturzyści, pamiętajcie o czarnych długopisach, dokładnym obejrzeniu arkusza i o tym, aby spokojnie i ze zrozumieniem czytać treść zadań. Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

godz. 8:35 Matura 2022: geografia na poziomie rozszerzonym

Przypomnijmy, że egzamin na poziomie rozszerzonym z geografii rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa 180 minut, czyli trzy godziny. Matura 2022 z geografii będzie się składać z około 50 zadań. Maksymalnie można uzyskać 60 punktów.

godz. 8:17 Matura z geografii na poziomie rozszerzonym - arkusze CKE i odpowiedzi

Co będzie na maturze z geografii? Z jakimi zadaniami będą się zmagali abiturienci? Tego dowiemy się dziś (18.05) około godz. 14.00. Arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi będziecie mogli zobaczyć w naszym materiale: Matura 2022: geografia rozszerzona. Arkusze CKE, odpowiedzi. Matura 2022 geografia, poziom rozszerzony [18.05.2022]

godz. 7:50 Matura 2022. Przecieki z geografii? Maturzyści komentują

Jak przed każdym egzaminem, także i przed maturą z geografii na poziomie rozszerzonym maturzyści przeszukują sieć w poszukiwaniu potencjalnych przecieków. Zobaczcie szczegóły: Matura 2022. Przecieki z geografii. Trwają nerwowe poszukiwania przecieków. "Błagam"

godz. 7:25 Nastroje przed maturą z geografii 2022 na poziomie rozszerzonym

W sieci pojawiają się pierwsze komentarze, dzięki którym wiemy, jakie wśród maturzystów z geografii panuję nastroje. Zobacz koniecznie: Matura 2022: Geografia rozszerzona. "Przej**** ostro". Wielki stres przed maturą z geografii

godz. 7:05 Matura z geografii 2022 na poziomie rozszerzonym. O czym trzeba pamiętać

O godz. 9.00 maturzyści przystąpią do egzaminu z geografii. Sprawdźcie, czy jesteście odpowiednio przygotowani. O najważniejszych zasadach dotyczących matury z geografii piszemy w naszym tekście: Matura 2022 z geografii. O tym musisz koniecznie pamiętać podczas matury z geografii

godz. 6:30 Wkrótce rozpocznie się matura 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym

W środę, 18.05.2022, punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy zdecydowali się zdawać maturę 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym, otrzymają arkusze CKE z zadaniami. Jakie pytania mogą się w nim znaleźć? Sprawdź: Matura 2022. Przecieki z geografii. Co będzie na maturze z geografii?

Matura 2022: geografia rozszerzona -18.05.2022

23:00 Kończymy na dziś

Maturzyści, kończymy naszą relację z matury z geografii na poziomie rozszerzonym na dziś, ale wracamy do was już jutro od samego rana!

21:45 Matura 2022 geografia rozszerzona. Tutaj znajdziesz arkusze CKE

Tuż po egzaminie maturalnym z geografia na naszej stronie se.pl pojawią się arkusze CKE i sugerowanie odpowiedzi z geografii na poziomie rozszerzonym. W tym materiale zostaną opublikowane arkusze CKE: Matura 2022 geografia rozszerzona. Arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi

21:00 To warto powtórzyć przed maturą z geografii

Matura z geografii już za 12 godzin! Co warto powtórzyć na szybko? Na pewno warto zajrzeć do arkuszy z ubiegłych lat i sprawdzić, jakie zadania maturalne były na maturze w poprzednich latach. Jakie zadania mogą się pojawić na maturze z geografii? ZOBACZ.

19:55 Kiedy wyniki matur?

Kiedy wyniki matur? Na te informacje czeka blisko 300 tys. osób! Kiedy maturzyści dowiedzą się, czy zdali egzaminy? Szczegóły: Matura 2022: Kiedy wyniki? Gdzie sprawdzić wyniki matury?

19:10 Matura 2022. Przecieki z geografii. Co będzie na maturze z geografii?

Maturzyści desperacko szukają w internecie przecieków z matury z geografii. Wyciekły arkusze CKE egzaminacyjne? Maturzyści przeszukują dosłownie wszystko, w poszukiwaniu nawet najdrobniejszych informacji. Czy wiadomo, co będzie na maturze z geografii? SPRAWDŹ.

17:55 Pewniaki na maturę z geografii. To trzeba umieć

Jakie są pewniaki i co trzeba umieć? Geografia to kolejny przedmiot nieobowiązkowy na maturze 2022, z którym zmierzą się tegoroczni absolwenci szkół średnich. Jakie zagadnienia należy powtórzyć, żeby wypaść jak najlepiej? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje. ZOBACZ: Pewniaki na maturę z geografii. To trzeba umieć.

17:00 O tym musisz koniecznie pamiętać podczas matury z geografii

Matura z geografii już 18 maja. Uczniowie będą mieli trzy godziny na rozwiązanie wszystkich zadań. Jest kilka ważnych kwestii, o których trzeba pamiętać. Jakich? Czytaj więcej: Matura 2022 z geografii. O tym musisz koniecznie pamiętać podczas matury z geografii.

16:20 Matura z geografii na poziomie rozszerzonym już jutro!

Już w środę 18 maja 2022 o godz. 9:00 maturzyści, którzy wybrali rozszerzoną geografię jako przedmiot dodatkowy, otworzą arkusze CKE! Jakie znajdą się tam zadania? To pytanie nurtuje dziś chyba każdego maturzystę, który jutro przystępuje do egzaminu!

Maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE