Matura 2022 z geografii. O tym musisz koniecznie pamiętać podczas matury z geografii

2022-05-17 16:20
Matura
Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS

Matura 2022 z geografii. O tym musisz koniecznie pamiętać podczas matury z geografii. Matura z geografii już 18 maja. Uczniowie będą mieli trzy godziny na rozwiązanie wszystkich zadań. Jest kilka ważnych kwestii, o których trzeba pamiętać. Sprawdź koniecznie.

Matura 2022 z geografii. O tym musisz pamiętać

Matura 2022 z geografii już w środę, 18 maja. Jest kilka kwestii, o których musicie pamiętać. Matura z geografii rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa 180 minut, czyli trzy godziny. Tyle będą mieli maturzyści na rozwiązanie zadań maturalnych z geografii. O czym musicie pamiętać?

Czytaj także: Matura 2022: historia rozszerzona. Mamy arkusze CKE z historii na poziomie rozszerzonym! Pytania, odpowiedzi. Relacja na żywo

Matura 2022 z geografii będzie się składać z 50 zadań. Maksymalnie można uzyskać 60 punktów. W arkuszach przygotowanych przez CKE znajdą się zarówno zadania zamknięte, otwarte i półotwarte. Z pewnością do zadań zostaną dołączone na przykład mapy czy wykresy. Na ich podstawie maturzysta, będzie musiał rozwiązać zadanie.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Dopasuj atrakcję turystyczną do miasta! Nie tylko dla maturzystów

Pytanie 1 z 15
Gdzie znajduje się Panorama Racławicka?

Co można wnieść na maturę 2022 z geografii?

  • dowód osobisty lub legitymację szkolną
  • na salę można wnieść chusteczki i wodę
  • linijkę
  • lupę
  • kalkulator

Sprawdź koniecznie: Matura 2022 z geografii. Szybka powtórka przed maturą. Ile punktów uzbierasz? Sprawdź, czy zdasz!

Sonda
Czy wierzysz przeciekom maturalnym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE