Matura 2022: Chemia na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE z pytaniami i odpowiedziami z chemii

2022-05-16 15:36
Matura 2022: Chemia na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE z pytaniami i zadaniami z chemii
Autor: bdyczewski / CC0 / pixabay.com Matura 2022: Chemia na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE z pytaniami i zadaniami z chemii

Matura 2022 z chemii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się w poniedziałek, 16 maja o godz. 9:00. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich otrzymali arkusze CKE z zadaniami maturalnymi z rozszerzonej chemii. W tej galerii znajdziecie wszystkie pytania i zadania, z którymi maturzyści musieli zmierzyć się podczas egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym, a także sugerowane odpowiedzi dotyczące części zagadnień.

Matura 2022 z rozszerzonej chemii. Poniedziałek, 16.05.2022 już kolejny dzień zmagań z egzaminem dojrzałości. O godz. 9:00 uczniowie rozpoczną egzamin i otrzymają arkusz CKE z zadaniami z chemii na poziomie rozszerzonym. Na ich rozwiązanie będą mieli 3 godziny, czyli 180 minut. Jakie pytanie i zadania były na maturze z rozszerzonej chemii? Jakie są sugerowane odpowiedzi do wybranych pytań? Wszystkie informacje znajdziecie w poniższej galerii.

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE, pytania, zadania egzaminacyjne, odpowiedzi

Arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z zadaniami maturalnymi z chemii na poziomie rozszerzonym publikujemy natychmiast po udostępnieniu ich przez CKE. Podajemy również sugerowane odpowiedzi do wybranych zadań z chemii. Przez cały czas możecie śledzić relację na żywo z matury 2022, w której na bieżąco przekazujemy informacje dotyczące egzaminu maturalnego, aktualne wydarzenia związane z maturą 2022, doniesienia o przeciekach z matury i komentarze uczniów w mediach społecznościowych dotyczące zagadnień poruszonych na maturze, rozwiązań zadań i odpowiedzi na pytania maturalne z chemii.

Czytaj też: Matura 2022 WOS: ODPOWIEDZI, arkusze CKE, tematy wypracowań, zadania. „Co to było?!”. Relacja na żywo: Wiedza o społeczeństwie 13 maja

Jak informuje CKE, w 2022 roku z egzaminem z chemii na poziomie rozszerzonym zmierzy się blisko 25,5 tys. uczniów w całej Polsce. Czy poradzą sobie z tym zadaniem? Oficjalne wyniki matur poznamy już za kilka tygodni i dowiemy się, ilu uczniów może cieszyć się wakacjami, a ilu będzie musiało przystąpić do egzaminu maturalnego.

Czy pytania i zadania z chemii na poziomie rozszerzonym będą podobne do tych, które uczniowie musieli rozwiązać w latach ubiegłych lub na maturze próbnej? Czy spełnią się doniesienia o ewentualnych przeciekach? Tego dowiemy się już w poniedziałek, 16 maja po południu, po opublikowaniu arkuszy CKE z chemii rozszerzonej.

Czytaj też: Kaktusy hitem matury 2022 również z rozszerzonego angielskiego. W sieci wrze!

W poniższej galerii znajdziecie zadania maturalne z chemii na poziomie rozszerzonym, z którymi uczniowie mierzyli się podczas wcześniejszych egzaminów. Tymczasem trzymamy kciuki za tegorocznych maturzystów!

Matura z chemii. Sprawdź czy zdasz

Pytanie 1 z 10
Na jaki kolor barwi się papierek lakmusowy w kwasie?
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE