Kaktusy hitem matury 2022 również z rozszerzonego angielskiego. W sieci wrze!

i

Autor: suju-foto / CC0 / pixabay.com Kaktusy hitem matury 2022 również z rozszerzonego angielskiego. W sieci wrze!

Kaktusy hitem matury 2022 również z rozszerzonego angielskiego. W sieci wrze!

2022-05-09 14:00

Kaktusy stały się tematem przewodnim matury 2022. Dlaczego? Wcale nie chodzi o treść zadań w arkuszach CKE. Maturzyści wymyślili specjalną akcję, związaną właśnie z kaktusami. Miała ona dotyczyć egzaminu z języka polskiego, który odbył się 4 maja. Okazuje się, że kolczasta roślina znalazła również swoje miejsce na poniedziałkowym (09.05.2022) egzaminie z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym!

Kaktusy hitem matury 2022 również z rozszerzonego angielskiego. W sieci wrze!

O co chodzi w akcji "kaktus"? Uczniowie, którzy w tym roku zdają maturę, umówili się bowiem, że podczas egzaminu z języka polskiego, użyją słowa "kaktus" - nawet jeśli nie będzie ono miało żadnego związku z tematem. To nie pierwsza taka akcja. Rok temu "słowem przewodnim" egzaminu maturalnego z języka polskiego było "mleko", a dwa lata temu - "koza". W tym roku padło na kaktusy. Nawet jeśli treść wypracowania nie miała z nimi nic wspólnego, maturzyści starali się przemycić to słowo w najbardziej wymyślne sposoby.

Okazuje się, że kaktusy trafiły również na maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. W sieci pojawiło się mnóstwo wpisów i zdjęć z kaktusami, z nawiązaniem do poniedziałkowego egzaminu. Czy miało to związek z akcją "kaktus". Czy uczniowie postanowili również przemycić to słowo w wypracowaniach z języka angielskiego, czy może tym razem kaktusy wróciły do nich w innej formie?

Czytaj też: Matura 2022. Wyciekły kolejne arkusze CKE z angielskiego. CKE nie radzi sobie z plagą przecieków?! "Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury"

Na Twitterze pojawia się mnóstwo wpisów z kaktusami w roli głównej. Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem nie z powodu zorganizowanej akcji maturzystów, lecz z powodu tematu zadania, które dostali do rozwiązania. Z wypowiedzi uczniów wynika, że jedno z zadań w arkuszu CKE miało dotyczyć właśnie kaktusów. Uczniowie mieli bowiem wysłuchać w języku angielskim tekstu o... złodziejach kaktusów, a następnie rozwiązać zadanie z nim związane. To tylko jedno z zadań na maturze z rozszerzonego angielskiego. Jak donoszą maturzyści, musieli oni zmierzyć się też z rozprawką o kieszonkowym.

To na razie jednak tylko domysły. Szczegóły dotyczące zadań, które były na maturze z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, poznamy już wkrótce. Arkusze CKE z egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym opublikujemy dziś po południu. Śledźcie na bieżąco relację z matury 2022 na SE.pl!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE