Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2022: język angielski 6.05.2022. Arkusz CKE i odpowiedzi z angielskiego znajdziesz TUTAJ. Maturzysto, sprawdź, jak Ci poszło!

Matura 2022: język angielski, poziom podstawowy. Po egzaminach z języka polskiego i matematyki przyszedł czas na trzeci, ostatni obowiązkowy egzamin maturalny. W piątek, 6 maja 2022 uczniowie ostatnich klas szkół średnich, zmierzą się z językiem angielskim na poziomie podstawowym lub innymi językami nowożytnymi - w zależności od wyboru. W tym artykule prowadzimy relację na żywo z matury z języka angielskiego, a także arkusze CKE wraz z sugerowanymi odpowiedziami przygotowanymi przez naszego eksperta. Czy uczniowie poradzą sobie z językiem angielskim? Zdaniem wielu, ten egzamin będzie już tylko formalnością. Czy na pewno? Śledźcie naszą relację, zobaczcie arkusze CKE i przekonacie się sami.

Odpowiedzi i arkusz CKE z matury 2022 z angielskiego na poziomie podstawowym znajdziesz w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Matura 2022: język angielski 6.05.2022. Tu znajdziesz arkusz CKE i odpowiedzi eksperta

Matura 2022 rozpoczęła się egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. W czwartek, 5 maja 2022 maturzyści mierzyli się z zadaniami z matematyki na poziomie podstawowym. Z arkuszami CKE w 2022 roku mierzy się około 289 300 maturzystów. Uczniowie mają obowiązek przystąpić do egzaminu z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym. W środę, 4 maja 2022 odbył się egzamin z polskiego na poziomie podstawowym, w czwartek (5 maja 2022) maturzyści walczyli z matematyką, a w piątek, 6 maja 2022 uczniowie zmierzą się z językiem angielskim, niemieckim lub innych językiem obcym nowożytnym.

Matura 2022: język angielski na poziomie podstawowym - arkusze CKE i odpowiedzi eksperta. W piątek, 6 maja, równo o godzinie 9:00 uczniowie w całej Polsce otrzymali arkusze CKE z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Jak im poszło? Dowiedzą się, gdy sprawdzą odpowiedzi. Trzeci egzamin z języka obcego wielu uczniów traktuje jak formalność, uważając go za najłatwiejszy. Czy rzeczywiście tak będzie? Najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze jest język angielski.

Śledź najnowsze informacje dotyczące matury 2022 z języka angielskiego w naszej relacji poniżej

godz. 12.30 Maturzyści rozbawieni zadaniem o pieniądzach w piekarniku

Absurdalne zadanie na maturze z angielskiego 2022. Maturzyści przyznają, że… byli w szoku. Mogli jedynie spoglądać po sobie z niedowierzaniem. „Ledwo powstrzymałam śmiech” – przyznaje jedna z maturzystek. Takich reakcji było i jest więcej. Wszystko przez absurdalnie nieprawdopodobną historię opisywaną w jednym zadaniu na maturze. Szczegóły w materiale: Matura 2022. Absurdalne zadanie na maturze z angielskiego. „Ledwo wstrzymałam śmiech”

godz. 11.08 Pierwsze odpowiedzi z angielskiego są już na Twitterze

Są już pierwsze odpowiedzi z matury 2022 z angielskiego! Maturzyści dzielą się na Twitterze swoimi odpowiedziami i dyskutują, które z nich są poprawne. Dzięki temu uczniowie mogą już wstępnie sprawdzić, jak im poszło. Sprawdźcie swoje odpowiedzi w artykule: Matura 2022 z angielskiego. Pojawiają się odpowiedzi. "W pierwszym FFTTF". Sprawdź odpowiedzi z matury 2022 z angielskiego od innych maturzystów

godz. 10.37 Jakie są konsekwencje przecieków z matury?

Jeśli rzeczywiście doszło do przecieków z matury 2022 z angielskiego, konsekwencje mogą być bardzo poważne! Ukarana może zostać nie tylko osoba, która była źródłem przecieków i złamała procedury. W wyjątkowych sytuacjach matura może nawet zostać unieważniona i powtórzona! Czy tak będzie? To raczej mało prawdopodobne, bowiem do tej pory CKE badała sprawę przecieków w poprzednich latach, ale nie zdecydowano się na unieważnienie matury dla wszystkich maturzystów.

godz. 10.04 Doszło do przecieków z angielskiego?! Maturzyści mogli znać temat wypowiedzi pisemnej!

Pojawiły się spekulacje na temat tego, czy przed maturą 2022 z angielskiego doszło do przecieków. Dzięki relacji uczniów, którzy skończyli już pisać maturę z angielskiego, znamy temat wpisu na bloga, który znalazł się w arkuszu CKE. Z informacjami, jakimi dzielą się między sobą maturzyści na Twitterze wynika, że kartka ze zdjęciem arkusza z tym właśnie tematem krążyła po sieci na pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem matury 2022 z angielskiego! Czy to oznacza, że doszło do wycieku arkusza CKE? Na razie za szybko, by mówić o przeciekach, ale sprawie z pewnością przyjrzy się Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Czytaj także: Matura 2022: Angielski. Pierwsze komentarze maturzystów. "Proste". Niektórzy skończyli w 40 minut

Matura 2022: angielski 6 maja

godz. 9.50 Pierwsi uczniowie wyszli już z matury 2022 z języka angielskiego

- Żenująco prosta - takimi słowami opisali maturę 2022 z angielskiego. Niektórzy wyszli z sali już po 35 minutach.

godz. 9.28 Co z maturzystami, którzy nie dotarli na egzamin?

Takie sytuacje się zdarzają. Niektórzy maturzyści nie dotarli na maturę 2022 z angielskiego z różnych powodów. Jedni zaspali, innych sparaliżował strach lub dopadła choroba. Co mogą zrobić w takiej sytuacji? To jeszcze nie koniec świata! W wyjątkowych sytuacjach mogą zostać dopuszczeni do matury w terminie dodatkowym. Szczegóły w materiale: Dla kogo matura 2022 w terminie dodatkowym? Przysługuje za spóźnienie na maturę? Zobacz, co musi się stać, żeby usprawiedliwić nieobecność na maturze

godz. 9.00 Rozpoczęła się matura 2022 z języka angielskiego

Na rozwiązanie zadań z arkusza uczniowie mają 120 minut. Powodzenia!

godz. 8.22 Trzeci dzień maturalnego maratonu. Maturzyści są już zmęczeni

Matura 2022 z angielskiego to trzeci z kolei egzamin, z którym muszą się zmierzyć tegoroczni maturzyści. Niektórzy wprost przyznają, że mają już gość. - Jestem już zmęczona - pisze w mediach społecznościowych jedna z maturzystek. Jakie jeszcze komentarze pojawiają się na Twitterze i Facebooku przed maturą z angielskiego? Szczegóły w materiale: Matura 2022: Angielski. Komentarze maturzystów. „Podlasie, to wasz ostatni moment”, „Jestem już zmęczona”

godz. 8.00 usilne poszukiwania przecieków z angielskiego

Niektórzy maturzyści są już w drodze na egzamin z angielskiego. Ostatnie godziny przed maturą 2022 jedni wykorzystują na powtórki, inni - na szukanie w internecie informacji o przeciekach. Trzymamy kciuki za wszystkich, którzy podchodzą dziś do kolejnych egzaminów!

Matura 2022. Wyciekły arkusze CKE z angielskiego. Jest decyzja CKE! Miarka się przebrała przez przecieki z Podlasia. "Procedury zostały zaostrzone" a historia znowu się powtarza?!

22:55 Kiedy kolejne egzaminy z jęz. angielskiego?

W piątek, 6 maja maturzyści będą pisać egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Ci, którzy chcą zdawać angielski na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym, będą mogli przystąpić do egzaminu w poniedziałek, 9 maja.

22: 31 Egzamin z języka angielskiego tylko pisemny

Egzamin maturalny z języka angielskiego, podobnie jak w przypadku języka polskiego i języków obcych. Tak wynika z wytycznych MEiN i CKE. Wyjątek dotyczy tylko uczniów którzy potrzebują ustnej matury w celu dostania się na studia za granicą.

21:50 Jakie języki, poza angielskim?

Uczniowie, którzy wybrali inny język obcy niż angielski, przystąpią do egzaminu maturalnego w piątek, 6 maja o godz. 14:00. Na tę godzinę zaplanowano egzaminy na poziomie podstawowym z następujących języków:

  • język francuski
  • język hiszpański
  • język niemiecki
  • język rosyjski
  • język włoski

20.47 Ile czasu trwa trwa egzamin z jęz. angielskiego?

Uczniowie, którzy w piątek, 6 maja, o godz. 9:00 przystąpią do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, będą mieli na rozwiązanie zadań 120 minut, czyli dwie godziny.

19:43 Jak napisać e-mail na egzaminie z języka angielskiego?

W części pisemnej, jedno z zadań polega na napisaniu e-maila, listu lub innego tekstu użytkowego. Jak go napisać? Sprawdźcie tutaj.

19:12 Historia muzyki - arkusze CKE

Zobacz arkusze CKE, odpowiedzi, pytania i zadania z matury 2022 z historii muzyki na poziomie rozszerzonym

18:47 Czy na maturze z angielskiego będzie wpis na bloga o rozmowie o pracę?

W zeszłym roku jednym z zadań maturalnych z angielskiego było przygotowanie wpisu na bloga, dotyczącego zdobycia wymarzonej pracy oraz przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Co dokładnie trzeba było napisać w tym zadaniu? Czy w tym roku uczniowie mogą spodziewać się podobnego zadania? Więcej dowiesz się tutaj.

18:04 Co trzeba umieć na angielski?

Język angielski jest zdecydowanie najbardziej popularnym nowożytnym językiem obcym wśród maturzystów. Jakie są najważniejsze wymagania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podczas egzaminu dojrzałości? Co trzeba umieć? Sprawdź, jakie czasy trzeba znać, by zdać maturę z języka angielskiego i jakie są wymagania dotyczące form pisemnych. Wszelkie informacje znajdziesz w tym artykule.

17:37 Nastroje przed angielskim

Nastroje wśród uczniów przed egzaminem z języka angielskiego są zdecydowanie bardziej pozytywne, niż w przypadku języka polskiego i matematyki. W mediach społecznościowych dominują wpisy, że "najgorsze już za nami, a teraz tylko relaks".

Czy rzeczywiście egzamin z angielskiego okaże się formalnością? Przekonamy się już w piątek przed południem.

17:10 Po matematyce... angielski

Piątek, 6 maja będzie ostatnim dniem obowiązkowych egzaminów na maturze. O godz. 9:00 uczniowie otrzymają arkusze CKE z zadaniami z języka angielskiego. Będziemy o tym na bieżąco informować na SE.pl. Tutaj znajdziecie relację na żywo z matury z języka angielskiego.

16:52 Zaskakujące wybory uczniów

Wybory tegorocznych maturzystów mogą zaskakiwać. Chodzi o egzaminy na poziomie rozszerzonym. Najpopularniejszym przedmiotem dodatkowym jest język angielski. Tutaj nie ma zaskoczenia. Z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że wybrało go aż 66,6 proc. absolwentów szkół średnich. Jeśli chodzi o drugie miejsce, to można już mówić o zaskoczeniu. Chodzi o język polski i matematykę. Który z tych przedmiotów okazał się popularniejszy? Sprawdźcie tutaj!

16:27 "Kłopotliwe" zadanie nr 14

O ile rozwiązania zadań zamkniętych z matematyki były dość oczywiste, to największe emocje wzbudziło zadanie 14, dotyczące ciągów. W mediach społecznościowych pojawiały się różne, często sprzeczne odpowiedzi, maturzyści nie byli w tej kwestii zgodni.

Jaka odpowiedź była prawidłowa według naszego eksperta? Sprawdźcie tutaj!

15:59 Historia muzyki

Matura to nie tylko język polski, matematyka i języki obce. Uczniowie zdają również egzaminy z innych przedmiotów. W czwartek, 5 maja, o godz. 14:00 rozpoczął się egzamin z historii muzyki na poziomie rozszerzonym. Uczniowie nie tylko musieli wykazać się wiedzą zdobytą podczas lekcji, ale również m.in. zinterpretować zapisy nutowe.

Arkusze maturalne CKE z historii muzyki znajdziecie w tym artykule.

15:34 Optymizm wśród uczniów wzrasta

Z każdą kolejną godziną po zakończeniu egzaminu maturalnego z matematyki wzrasta optymizm wśród zdających. Około południa, wielu uczniów obawiało się, że nie osiągnęło nawet wyniku 30 procent, informując o tym w mediach społecznościowych. Obecnie, po przeanalizowaniu zadań i porównaniu rozwiązań, nastroje są już bardziej pozytywne. Wielu uczniów wierzy, że będzie miało 70 procent, a są nawet tacy, którzy twierdzą, że osiągną nawet 85 procent!

W tym artykule znajdziecie poprawne odpowiedzi z matematyki oraz dokładnie rozwiązania zadań otwartych z matematyki, przygotowane przez naszego eksperta.

15:12 Memy o matematyce podbijają Twittera

Z maturzystów powoli schodzi stres związany z egzaminem z matematyki - ich zdaniem najtrudniejszym na tegorocznej maturze. W mediach społecznościowych pojawiają się liczne memy o maturze 2022 z matematyki. Wybraliśmy te najciekawsze i najśmieszniejsze. Znajdziecie je tutaj.

14:52 Matura 2022. Arkusze CKE z matematyki. Rozwiązania i odpowiedzi

- Chciałam sprawdzić jakie mam dobre odpowiedzi, ale nie pamiętam z tego wszystkiego co ja tam zaznaczałam - napisała na Twitterze jedna z maturzystek. Natomiast dla tych wszystkich, którzy znają swoje odpowiedzi, polecamy nasze sugerowane rozwiązania. Znajdziecie je tutaj: Matura 2022: matematyka. Arkusze odpowiedzi, pytania CKE. Poziom podstawowy

14:40 Matura 2022: matematyka. Arkusze CKE + odpowiedzi

Nasz ekspert, znany matematyk Dariusz Kulma, rozwiązał zadania z matury 2022 z matematyki. W tym artykule sprawdzicie poprawne odpowiedzi z matematyki oraz dokładnie rozwiązania zadań otwartych z matematyki: Matura 2022. Odpowiedzi z matematyki i rozwiązania do zadań otwartych od znanego matematyka. Tak należało policzyć zadania otwarte na maturze z matematyki 2022

14:33 Matura z matematyki. Niektórzy już się cieszą

14:26 Ile osób pisało egzamin?

Jak poinformowało CKE, w czwartek (5 maja) do egzaminu z matematyki przystąpiło około 289 300 tegorocznych absolwentów i około 35 000 absolwentów z lat ubiegłych.

14:17 Arkusze CKE i odpowiedzi z egzaminu z matematyki

Zapraszamy do sprawdzania arkuszy CKE, które rozwiązuje nasz ekspert. W tej roli znany matematyk Dariusz Kulma. Od lat wspiera młodych ludzi w ich przygotowaniach do matury. Nauczyciel ma swoją stronę: www.jakzdacmaturezmatematyki.pl

14:06 Matura 2022: matematyka. Mamy arkusze CKE! Ekspert przygotował odpowiedzi! Sprawdź, czy zdałeś!

Na naszej stronie znajdują się już arkusze CKE z tegorocznego egzaminu maturalnego z matematyki. Odpowiedzi będą pojawiać się stopniowo.

13:54 Matura z matematyki. Sugerowane odpowiedzi naszego specjalisty

Kto będzie rozwiązywał dla nas arkusze maturalne z matematyki? To Dariusz Kulma, znany matematyk uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku. Możecie go kojarzyć z projektu www.jakzdacmaturezmatematyki.pl. Od lata pomaga uczniom w przygotowaniach do matury.

13:50 Matura 2022. Arkusze CKE z matematyki. Równo o godz. 14 opublikujemy arkusze w tym artykule.

13:44 Za chwilę pojawią się arkusze CKE z matematyki

13:32 Matura 2022. Egzamin z matematyki: Arkusze CKE i rozwiązania

O godzinie 14 w tym artykule zamieścimy galerię z arkuszami CKE z egzaminu z matematyki. Zadania z matury 2022 z matematyki będzie rozwiązywał nasz ekspert, Dariusz Kulma, znany matematyk uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku, który od lata pomaga uczniom w przygotowaniach do matury w ramach projektu www.jakzdacmaturezmatematyki.pl.

13:27 Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym

Przypominamy, że egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się środę 11 maja.

13:17 Matura 2022. W piątek egzamin z języka obcego

O godzinie 14 CKE udostępni arkusze CKE, ale już teraz część maturzystów z niepokojem spogląda na jutrzejszy dzień. W piątek (6 maja) rozpocznie się egzamin z języków obcych. Maturzyści w większości będą pisać j. angielski.

13:10 Matura 2022. Egzamin w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelnie

13:06 Matura 2022: egzamin z historii muzyki

O godz. 14 zacznie się egzamin z historii muzyki. W tym roku chce go zdawać 342 abiturientów.

12:55 CKE o przebiegu egzaminu z matematyki

- Egzamin przebiegł spokojnie – powiedział zapytany przez PAP dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

12:40 Matura 2022. Odpowiedzi z matematyki: zadanie numer dwa

- Ile wyszło wam w zadaniu 2? - zapytał jeden z internautów. Jak sugeruje użytkowniczka Twittera, prawidłowa odpowiedź to prawdopodobnie D.

12:30 Memy o maturze 2022 z matematyki

Matura 2022 z matematyki dała uczniom w kość. W internecie pojawiło się mnóstwo memów o maturze 2022 z matematyki. Zobaczcie najśmieszniejsze memy z matury 2022 z matematyki: Matura 2022 z matematyki. Memy o matematyce podbiją Twittera! "Ryczę ze śmiechu" [GALERIA]

12:25 Matura z matematyki na zdjęciach

12:17 Arkusze CKE z matematyki

Przypominamy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępni arkusze z matematyki około godz. 14. Wówczas pojawią się one na naszej stronie wraz z sugerowanymi odpowiedziami.

12:05 Odpowiedzi z matematyki na poziomie podstawowym

Maturzyści skończyli pisać maturę z matematyki. Teraz szukają odpowiedzi. - W otwartym o sumie 100 początkowych wyrazów było podane a4 czy a5? - zapytał jeden z użytkowników Twittera. Internauci sugerują, że prawidłowa odpowiedź to A4.

11:54 Matura 2022: Matematyka. Rozwiązania zadań z arkuszy CKE

O tej porze powinny właśnie kończyć się egzaminy z matematyki. Tymczasem sprawdźcie odpowiedzi na niektóre z zadań znajdujących się na arkuszach CKE z tegorocznej matury z matematyki na poziomie podstawowym. Odpowiedzi przygotowali sami zdający. Więcej tutaj: Matura 2022. Odpowiedzi z matematyki. "72 stopnie w zadaniu z trójkątem, 4/81 przy prawdopodobieństwie". Maturzyści dzielą się rozwiązaniami zadań z arkusza CKE

11:48 Co było na maturze z matematyki?

Jakie zadania pojawiły się w arkuszu CKE z matematyki? Jakie są poprawne odpowiedzi! Szczegóły znajdziecie w tym tekście: Matura 2022 z matematyki. Delta, prawdopodobieństwo, ciągi. Jakie są poprawne odpowiedzi do zadań z arkusza CKE z matematyki?

11:40 Kiedy zdamy maturę i otrzymamy świadectwo? CKE wyjaśnia

Należy przystąpić do trzech przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej, tj. języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej oraz przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg zaliczenia).

11:34 Matura z matematyki była łatwa?

Od rana obserwujemy dla Was portale społecznościowe i zbieramy komentarze na temat dzisiejszego egzaminu z matematyki. Część maturzystów twierdzi, że egzamin z matematyki na poziomie podstawowym był... łatwy. - Podejrzanie proste było skończyłam po niecałej pół godzinie. Mam nadzieję że nie zrobiłam głupich błędów - napisała jedna z internautek. "Ładna, łatwa, przyjemna" - podsumował ktoś inny.

11:26 Matura 2022: Matematyka. Arkusze CKE i rozwiązania. Gdzie szukać?

Przypominamy, że arkusze CKE z dzisiejszego egzaminu znajdziecie w tym artykule. Co więcej przygotujemy dla Was sugerowane odpowiedzi. Śledźcie naszą relację na żywo na SE.pl

11:23 Kiedy koniec egzaminu?

Regulaminowo egzamin z matematyki powinien zakończyć się o 11:50, ale część maturzystów już dawno opuściło salę egzaminacyjną. - Matma podejrzanie prosta, ale zadanie z trójkątem otwarte i 5punktowe mnie rozłożyło. Ale może jakiś punkcik za bazgroły wleci - napisał w internecie jeden z tegorocznych maturzystów.

11:16 Matura 2022 z matematyki. Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszego poranka

11:09 Co było w arkuszu CKE z matematyki?

Maturzyści dzielą się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat egzaminu z matematyki, a także piszą o zadaniach, które znalazły się w arkuszu CKE. Internautów interesuje fakt, czy przecieki, rzekome odpowiedzi z matematyki, które latały po Twitterze 5 maja rano, sprawdziły się. Co na ten temat mają do powiedzenia maturzyści, którzy skończyli już pisać maturę 2022 z matematyki? Czy przecieki były prawdziwe? Czytajcie tutaj: Matura 2022: matematyka. Wiemy, co było w arkuszu CKE. Przecieki z Twittera się sprawdziły?!

11:03 Telefony na maturze z matematyki?

Maturzyści walczą dziś z testem z matematyki. Informacja o tym, że wszyscy uczniowie na sali mają telefony rozwścieczyła wielu maturzystów. - Nic się nie zmienia - podsumował smutno jeden z użytkowników Twittera, który opublikował dowód na to, że uczniowie mieli telefony na maturze. Czy rzeczywiście uczniowie mieli telefony na maturze? Za takie przewinienie matura może zostać unieważniona! Czytajcie więcej tutaj: Telefony na maturze 2022 z matematyki. "Weź zrób zdjęcie sali". Maturzyści wściekli! Matura będzie unieważniona?! 

10:55 Matura 2022. Matematyka na poziomie podstawowym. Komentarze internautów

Zbieramy dla Was komentarze dotyczące egzaminu z matematyki. Poniżej kolejna porcja.

10:47 Matura 2022. Do kiedy będą trwały egzaminy?

Egzaminy maturalne potrwają w tym roku do 23 maja. Sesja egzaminów ustnych potrwa do 18 do 20 maja. Ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie.

10:34 Matura 2022. Matematyka poziom podstawowy. Komentarze internautów

Wyszłam już z matmy, bo nie chciałam płakać nad arkuszem - tuż przed godziną 11 napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

10:29 Egzamin poprawkowy - kiedy?

Dla tych osób, które już teraz wiedzą, że nie poszła im matura - przypominamy: Poprawkowe egzaminy przeprowadzone będą 23 sierpnia, będą to tylko egzaminy pisemne. Wyniki matur abiturienci poznają 5 lipca. Tego same dnia otrzymają też świadectwa maturalne.

10:16 Komentarze internautów

Po prawie 50 minutach od rozpoczęcia egzaminu w internecie wymowna cisza. Maturzyści walczą z królową nauk. Wszyscy zastanawiają się czy matura jest tak prosta, że wszyscy piszą czy tak trudna, że maturzyści się głowią. Więcej przeczytacie tutaj: Matura 2022 z matematyki. Wymowna cisza na Twitterze. "Co jest w tych arkuszach?!"

10:05 Matematyka na maturze 2022 - poziom rozszerzony

Przypominamy, że egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym będzie przeprowadzony w środę, 11 maja.

9:50 Pierwsze komentarze

W sieci pojawiają się pierwsze komentarze osób, które twierdzą, że pisały egzamin z matematyki. - Boże, te dwa ostatnie zadania, miałem nadzieję, że zdam ładnie, a tu kazali obliczyć objętość. Jakby no omg kto tego jeszcze używa? I teraz się na wymarzone studia z Polityki Społecznej nie dostanę - napisał użytkownik Twittera.

9:30 Matura 2022. Egzamin z przedmiotu dodatkowego

W 2022 roku oprócz jednego obowiązkowego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym – absolwent może przystąpić do egzaminów z nie więcej niż 5 kolejnych przedmiotów dodatkowych. Wyboru można dokonać spośród niżej wymienionych przedmiotów.‎

9:17 Ocena testu

W informatorze przygotowanym przez CKE możemy przeczytać, że w zadaniach krótkiej odpowiedzi zdający otrzymuje 1 lub 2 punkty za rozwiązanie, którego nie doprowadził do końca lub w którym popełnił pewne błędy. Określony jest jednak minimalny postęp, który w tym rozwiązaniu musi być osiągnięty, by otrzymać 1 punkt, oraz określone jest, jak zaawansowane powinno być rozwiązanie, by można było je ocenić na 2 punkty.

Natomiast w rozwiązaniach zadań rozszerzonej odpowiedzi zostaje wyróżniona najważniejsza faza, nazywana pokonaniem zasadniczych trudności zadania. Przyjęto zasadę, że za pokonanie zasadniczych trudności zadania przyznaje się co najmniej połowę punktów, jakie zdający otrzymałby za bezbłędne rozwiązanie tego zadania.

9:05 Czas trwania egzaminu

Czas trwania egzaminów pisemnych zależy od przedmiotu, który maturzysta zdaje. Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym trwa 170 minut, a na rozszerzonym – 180 minut.

9:00 Matura 2022 - matematyka

W szkołach w całej Polsce powinny się właśnie zacząć egzaminy. Powodzenia!

8:50 Matura 2022: matematyka. Wkrótce rozpoczęcie egzaminu

Egzamin z matematyki już za dziesięć minut. Test potrwa 170 minut.

8:41 Matura 2022: matematyka. Na Twitterze hulają przecieki! "Może się Wam przyda"

W internecie pojawiły się informacje i zdjęcia odpowiedzi do matury 2022 z matematyki. Czy takie pytania pojawią na w arkuszu CKE? Poniżej zobaczycie przecieki z matury 2022 z matematyki! Czytaj więcej tutaj.

8:32 Matura 2022: matematyka - za pół godziny rozpocznie się egzamin

O godz. 9 rozpocznie się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Przeglądając komentarze dostępne w internecie można dojść do wniosku, że maturzyści są w ogromnym stresie.

8:24 Związek Nauczycielstwa Polskiego złożył życzenia maturzystom

8:10 Matura 2022: Matematyka - przecieki w internecie

W czwartek (5 maja) równo o godzinie 9 uczniowie przystąpią do drugiego obowiązkowego egzaminu maturalnego 2022 - matematyki. Dla większości z nich to właśnie ten przedmiot spędza sen z powiek. W internecie zaroiło się od komentarzu, w których maturzyści dosadnie opisują swoje odczucia. "K**wa! Ja tego na pewno nie zdam". Czytajcie tutaj: Matura 2022: matematyka. Uczniowie są przerażeni! "Halo Podlasie?! Gdzie przecieki?"

8:00 Matura 2022: Matematyka - arkusze CKE i rozwiązania

Przypominamy, że zadania z matury 2022 z matematyki będzie rozwiązywał nasz ekspert, Dariusz Kulma, znany matematyk uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku, który od lata pomaga uczniom w przygotowaniach do matury w ramach projektu jakzdacmaturezmatematyki.pl.

7:50 Matura 2022: Harmonogram na dziś

W czwartek (5 maja) o godz. 9 rozpocznie się egzamin z matematyki (poziom podstawowy), a o godz. 14 egzamin z historii muzyki (poziom rozszerzony).

7:38 Co można wnieść na maturę 2022 z matematyki?

Oprócz kalkulatora, każda osoba zdająca maturę z matematyki musi mieć też linijkę i cyrkiel. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego (dyrektor szkoły) powinien poinformować zdających, czy dane przybory i materiały pomocnicze zapewnia szkoła, czy każdy zdający przynosi własne. Ważne! Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE)przypomina, że każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań.

7:28 Matura 2022 z matematyki. Jaki kalkulator?

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się w czwartek (5 maja) o godz. 9. Zdajesz w tym roku maturę z matematyki? Pierwsza i najważniejsza rzecz: Każdy zdający maturę z matematyki musi mieć do dyspozycji kalkulator. Kalkulator musi być prosty. Co to oznacza? Jak informuje CKE, kalkulator prosty to taki, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb. Kalkulator widoczny po prawej odpada.

Matura 2022. Porównanie kalkulatorów

i

Autor: SHUTTERSTOCK (2) Matura 2022. Porównanie kalkulatorów

7:18 Opis arkusza dla poziomu podstawowego

Jak informuje CKE, arkusz egzaminacyjny składa się z trzech grup zadań.

I grupa zawiera zadania zamknięte. Dla każdego z tych zadań są podane cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Każde zadanie z tej grupy jest punktowane w skali 0–1. Zdający wskazuje właściwą odpowiedź, zaznaczając swoją decyzję na karcie odpowiedzi.

II grupa zawiera zadania otwarte krótkiej odpowiedzi. Zdający podaje krótkie uzasadnienie swojej odpowiedzi. Zadania z tej grupy punktowane są w skali 0–2.

III grupa zawiera zadania otwarte rozszerzonej odpowiedzi. Zadania te wymagają starannego zaplanowania strategii rozwiązania oraz przedstawienia sposobu rozumowania i są punktowane w skali 0–4, 0–5 albo 0–6.

7:05 Matura 20222: Matematyka. Ciężki poranek maturzystów

W sieci pojawiają się pierwsze komentarze na temat dzisiejszej matury z matematyki. Oto kilka z nich.

7:02 Matematyka jest obowiązkowa

Do egzaminu z matematyki przystąpi dziś około 290 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9. Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowy.

7:00 Matura 2022: Dziś (5.05) matematyka!

Wracamy z naszą relacją na żywo.

22:32 Kończymy na dziś relację maturalną

Maturzyści, kończymy naszą relację na dziś, ale jutro od samego rana znów będziemy z wami. Tutaj znajdziecie najnowsze informacje o maturze, arkuszach CKE i rozwiązania zadań z matematyki. 

22:29  Co możesz mieć na maturze z matematyki?

Maturzysta koniecznie musi pamiętać o dowodzie osobistym i czymś do pisania. Oprócz tego, na wybrane części egzaminu, można mieć też inne przedmioty. Co można wnieść na maturę z matematyki? Szczegóły: Matura 2022. Czy to możesz mieć na maturze z matematyki? Sprawdź, co można wnieść na maturę 2022 z matematyki

22:10 Kiedy wyniki matur?

Jak podaje Ministerstwo Edukacji i Nauki - Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 5 lipca

21:50 Maturzyści szukają przecieków

Maturzyści poszukują przecieków z matury 2022 z matematyki. Na Twitterze pojawia się mnóstwo pytań o jakiekolwiek wskazówki. Więcej: Matura 2022. Przecieki z matematyki. Co będzie na maturze z matematyki?

21:25  Ile trzeba mieć punktów, by zdać maturę z matematyki?

Matematyka to przedmiot, którego bardzo obawiają się maturzyści. Ile trzeba mieć punktów, żeby zdać? Szczegóły: Matura 2022. Ile trzeba mieć punktów, by zdać maturę z matematyki?

20:45 Kiedy wyniki matury 2022 od CKE?

Kiedy prace zostaną sprawdzone i uczniowie dowiedzą się, czy zdali maturę 2022 i jak im poszło? Maturzyści muszą niestety uzbroić się w cierpliwość: na oficjalne wyniki matury 2022 z polskiego, matematyki i innych przedmiotów przyjdzie im jeszcze trochę poczekać. Więcej: Matura 2022: kiedy wyniki CKE? Jak i gdzie sprawdzić wyniki matury 2022 z polskiego, matematyki i innych przedmiotów?

20:10 Jak się ubrać na maturę?

Strój na egzamin powinien być przemyślany i przygotowany nieco wcześniej. Ubierając się w pośpiechu na jeden z najważniejszych sprawdzianów w życiu, łatwo można zaliczyć wtopę! O czym warto pamiętać?  Więcej: Strój na maturę 2022. Jak się ubrać na egzaminy? TEGO nie zakładaj, jeśli nie chcesz zaliczyć wtopy!

19:40 Przecieki pilnie poszukiwane przez maturzystów

Na ostatnią chwilę maturzyści szukają przecieków maturalnych. Na Twitterze pojawia się mnóstwo pytań o jakiekolwiek przecieki z matematyki. Więcej: Matura 2022 matematyka. Przecieki pilnie poszukiwane. Co będzie na maturze z matematyki 5 maja 2022? 

19:20 To będzie na maturze 2022 z matematyki. Niektóre zadania rozwiążą dzieci z podstawówki!

Chcesz się przekonać, czy zdasz maturę 2022 z matematyki? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź się! Quiz znajdziesz tutaj: QUIZ. To będzie na maturze 2022 z matematyki. Niektóre zadania rozwiążą dzieci z podstawówki! 4/13 to minimum, żeby zdać matmę 

18:50  Arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania zadań z matematyki

Na naszej stronie se.pl opublikujemy arkusze zadań z matury 2022 z matematyki oraz odpowiedzi, jakich należy udzielić, żeby zdać maturę. Tuż po zakończeniu egzaminu, nasz ekspert Dariusz Kulma, znany matematyk uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku, który od lata pomaga uczniom w przygotowaniach do matury w ramach projektu jakzdacmaturezmatematyki.pl rozwiąże zadania z arkusza z matury 2022 z matematyki. Znajdziecie je w naszym artykule:  Matura 2022: matematyka. Arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania zadań

18:20 Sposoby internautów na zdanie matematyki

Co zrobić, gdy na naukę na ostatnią chwilę jest już za późno? Maturzyści mają kilka pomysłów! Te sposoby są co prawda niekonwencjonalne, ale nikt nie udowodnił, że nie przynoszą skutków w postaci zdania matury! Więcej: To musisz zrobić przed maturą z matematyki. Nie uwierzysz, jakie sposoby mają internauci

17:55 Jaki kalkulator można wnieść na matematykę?

Sprawdźcie, co można wnieść na egzamin maturalny z matematyki oraz najważniejsze: jaki dokładnie kalkulator można ze sobą zabrać? Szczegóły:  Matura 2022. Jaki kalkulator można wnieść na matematykę? Sprawdź, żeby nie było zaskoczenia!

17:20 Ściągi na maturze 

Ostatnie godziny dzielą maturzystów przed arkuszami z matematyki! To ostatni moment na powtórki. Niektórzy chcą pójść na łatwiznę - wiele osób zastanawia się, czy ściągi będą dobrym pomysłem. Malutkie ściągi ukryte w marynarce, długopisie, bluzce lub ściągi z użyciem telefonu i innych nowoczesnych technologii. Maturzyści mają wiele pomysłów na ściąganie na maturze 2022. Konsekwencje są jednak bardzo surowe! Co grozi za ściąganie na maturze? Określa to ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty. Szczegóły: Matura 2022. Co grozi za ściąganie na maturze? Lepiej to przeczytaj, zanim zrobisz ściągi

16:55 Pewniaki maturalne od nauczyciela matematyki

Matura już jutro, co więc warto powtórzyć z ostatniej chwili? Specjalnie dla se.pl, matematyk Dariusz Kulma, Nauczyciel Roku 2008, który od lat pomaga uczniom zdać maturę z matematyki  za pośrednictwem swojej strony jakzdacmaturezmatematyki.pl przygotował powtórkę z pewniaków maturalnych. Zobaczcie, jakie zadania na pewno pojawią się na maturze 2022 z matematyki. Szczegóły: Matura 2022. Co na matematyce? Pewniaki maturalne od nauczyciela matematyki. To trzeba powtórzyć przed maturą 2022!

16:30 Przecieki z matury 

Maturzyści na ostatnią chwilę szukają przecieków! Czy są prawdziwe przecieki z matury z matematyki? W sieci pojawiają się szokujące źródła: „znajomy z CKE” czy „woźna z Podlasia”. Arkusze z matury z matematyki zostaną ujawnione przed rozpoczęciem egzaminu w czwartek, 5 maja? Szczegóły: Matura 2022: Matematyka. Przecieki z matury! „Znajomy z CKE”; „woźna z Podlasia”. Treść zadań z matematyki ujawniona?!

16:00 Matura z matematyki już jutro! 

Ruszamy z naszą relacją na żywo. Matura 2022 z matematyki zbliża się wielkimi krokami! Już jutro (czwartek, 5.05.2022), punktualnie o godz. 9.00 maturzyści zmierzą się z arkuszami CKE z matematyki  na poziomie podstawowym. 

Paniaga 2022 w Rzeszowie
Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?