Matura 2022 matematyka

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2023: co będzie na maturze?

Telefony na maturze 2022 z matematyki. "Weź zrób zdjęcie sali". Maturzyści wściekli! Matura będzie unieważniona?!

2022-05-05 12:04

Matura 2022 z matematyki rozpoczęła się w czwartek, 5 maja, o godz. 9. Egzaminom maturalnym często towarzyszą różne incydenty, ale informacja o tym, że wszyscy uczniowie na sali mają telefony rozwścieczyła wielu maturzystów. - Nic się nie zmienia - podsumował smutno jeden z użytkowników Twittera, który opublikował dowód na to, że uczniowie mieli telefony na maturze. Czy rzeczywiście uczniowie mieli telefony na maturze? Za takie przewinienie matura może zostać unieważniona!

W galerii znajdziesz arkusz CKE i odpowiedzi z matematyki

Zadania z matury 2022 rozwiązuje nasz ekspert - Dariusz Kulma. To znany matematyk, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku, który od lat pomaga uczniom w przygotowaniach do matury za pośrednictwem swojej strony internetowej jakzdacmaturezmatematyki.pl.

Telefony na maturze 2022 z matematyki?!

Skandal na maturze 2022 z matematyki?! Ze zdjęcia opublikowanego przez jednego z użytkowników na Twitterze wynika, że uczniowie jednej ze szkół na Mazowszu mieli na sali telefony komórkowe. Jeśli to prawda, mogło dojść do naruszenia procedur, co dla uczniów, którzy złamali przepisy może oznaczać unieważnienie matury. Z wrzuconego na Twittera screenu z rozmowy wynika, że jeden z maturzystów napisał do swojego kolegi, że "wszyscy" na sali mają telefon. Kolega nie dowierzał, więc poprosił o zdjęcie sali, które otrzymał. Jeśli taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce, pozostali maturzyści mają prawo być wściekli. Niektórzy nie kryją złości i żalu, że oni uczciwie podchodzą do matury 2022 z matematyki, a wciąż są tacy zdający, którzy próbują oszukiwać na każdym kroku. - Nic się nie zmienia, pamiętajcie nie ma nigdy równych :) (taka lekcja na przyszłość) - podsumowuje smutno użytkownik Twittera, który opublikował informację o telefonach na maturze 2022.

Są już pierwsze odpowiedzi maturzystów z matematyki. Sprawdź w materiale: Matura 2022. Odpowiedzi z matematyki. "72 stopnie w zadaniu z trójkątem, 4/81 przy prawdopodobieństwie". Maturzyści dzielą się rozwiązaniami zadań z arkusza CKE

Czy rzeczywiście doszło do złamania procedur i maturzyści z Mazowsza mieli telefony na maturze 2022 z matematyki? Sprawdzamy. Więcej informacji wkrótce.

Relacja na żywo z matury 2022 z matematyki: Matura 2022: matematyka. "Co to było w ogóle?!". Łzy nad arkuszem z matematyki. Będzie pogrom? [5.05.2022]

Matura 2022: matematyka. Odpowiedzi i arkusze CKE

Gdy tylko CKE udostępni arkusze z matury 2022 z matematyki, nasze ekspert rozwiąże zadania i zaczniemy udostępniać odpowiedzi. Znajdziecie je w galerii w tym artykule i na se.pl.