Matura 2022: matematyka. Na Twitterze hulają przecieki! Może się Wam przyda

i

Autor: UM Kalisz/archiwum Matura 2022: matematyka. Na Twitterze hulały przecieki?!

Matura 2022: matematyka. Wiemy, co było w arkuszu CKE. Przecieki z Twittera się sprawdziły?!

2022-05-05 12:02

Choć trwa matura 2022 z matematyki, pierwsi maturzyści wyszli już z sali egzaminacyjnej. Na Twitterze dzielą się swoimi przemyśleniami na temat matury z matematyki, a także piszą o zadaniach, które znalazły się w arkuszu CKE. Internautów interesuje fakt, czy przecieki, rzekome odpowiedzi z matematyki, które latały po Twitterze 5 maja rano, sprawdziły się. Co na ten temat mają do powiedzenia maturzyści, którzy skończyli już pisać maturę 2022 z matematyki? Czy przecieki były prawdziwe? Zobaczcie!

AKTUALIZACJA: Są już pierwsze odpowiedzi maturzystów z matury 2022 z matematyki. Sprawdź w materiale: Matura 2022. Odpowiedzi z matematyki. "72 stopnie w zadaniu z trójkątem, 4/81 przy prawdopodobieństwie". Maturzyści dzielą się rozwiązaniami zadań z arkusza CKE

Matura 2022 z matematyki rozpoczęła się w czwartek, 5 maja, o godz. 9. Jak co roku, na kilka godzin przed egzaminem, w internecie zaczęło robić się głośno na temat rzekomych przecieków. Większość z tych informacji nigdy później nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości, choć w poprzednich latach okazywało się, że rzeczywiście niektóre z przecieków mogły mieć miejsce. Również 5 maja przed maturą 2022 z matematyki na Twitterze hulały zdjęcia z rozwiązaniami zadań - podobno - z matury 2022 z matematyki. Czy te przecieki okazały się prawdziwe?

Matura 2022. Przecieki z matematyki były prawdziwe?

Około godziny 10 pierwsi maturzyści zakończyli pisanie matury 2022 z matematyki i opuścili sale egzaminacyjne. Na Twitterze pojawia się coraz więcej komentarzy o poziomie trudności matury. Nie milkną także echa rzekomych przecieków - internauci pytają, czy zadania z kartki, która krążyła na Twitterze, powtórzyły się w arkuszu CKE. - Sprawdziły się jakieś przecieki? - pyta jedną z maturzystek użytkowniczka Twittera. - Nie. Przynajmniej z tych, które ja miałam - odpowiada uczennica. Z pierwszych komentarzy uczniów, które można znaleźć w internecie wynika, że przecieki z matury 2022 z matematyki nie były prawdziwe. Na bieżąco śledzimy poczynania maturzystów, dołącz do nas i czytaj naszą relację na żywo: Matura 2022: matematyka. "Mój chłop pisze matury i tak cholernie się boje". Co jest na arkuszach CKE? [relacja na żywo, 5.05.2022]

Matura 2022: matematyka. Odpowiedzi i arkusze CKE

Gdy tylko CKE udostępni arkusze z matury 2022 z matematyki, nasze ekspert rozwiąże zadania i zaczniemy udostępniać odpowiedzi. Znajdziecie je w galerii w tym artykule i na se.pl.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki