Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2022. Odpowiedzi z matematyki. "72 stopnie w zadaniu z trójkątem, 4/81 przy prawdopodobieństwie". Matematyk rozwiązuje zadania z matury z matematyki

2022-05-05 14:12

Matura 2022 z matematyki to przedmiot, którego uczniowie boją się najbardziej. Nic więc dziwnego, ze gdy tylko wychodzą z sali egzaminacyjnej, szukają odpowiedzi i rozwiązań do zadań z arkusza CKE. Na Twitterze maturzyści dzielą się swoimi odpowiedziami z matematyki. Ile powinno wyjść w zadaniu otwartym z trójkątem, a ile w zadaniu z prawdopodobieństwem? Zobaczcie, jakie odpowiedzi zaznaczali inni maturzyści!

W galerii znajdziesz arkusz CKE i odpowiedzi z matematyki. Zadania z matury 2022 rozwiązuje nasz ekspert - Dariusz Kulma. To znany matematyk, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku, który od lat pomaga uczniom w przygotowaniach do matury za pośrednictwem swojej strony internetowej jakzdacmaturezmatematyki.pl.

Matura 2022. Odpowiedzi z matematyki

Maturzyści po maturze 2022 z matematyki szukają w internecie odpowiedzi i rozwiązań zadań z arkusza. Na oficjalny arkusz i klucz odpowiedzi od CKE trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać. Na szczęście, uczniowie pomagają sobie nawzajem i dzielą się informacjami na temat odpowiedzi, jakie zaznaczyli w arkuszu z matematyki. Na tej podstawie można wywnioskować, które odpowiedzi były prawidłowe i podliczyć swoje punkty na maturze 2022 z matematyki. To ważne, bo nawet jeden punkt może zadecydować o zdaniu lub oblaniu matury! Zobaczcie poniżej, jakie odpowiedzi z matematyki zaznaczali maturzyści w poszczególnych zadaniach! Pamiętajcie jednak, że to tylko sugerowane odpowiedzi maturzystów, odpowiedzi naszego eksperta pojawią się w materiale: Matura 2022 matematyka: odpowiedzi i arkusz znajdziesz TUTAJ, gdy tylko CKE opublikuje arkusze z matematyki.

Przeczytaj koniecznie: Telefony na maturze 2022 z matematyki. "Weź zrób zdjęcie sali". Maturzyści wściekli! Matura będzie unieważniona?!

Matura 2022 matematyka. Zadanie otwarte z ciągiem - ile wyszło?

Problematyczne dla zdających okazało się między innymi zadanie otwarte z ciągiem. Wielu uczniów szuka poprawnej odpowiedzi na to pytanie. Na szczęście z pomocą przychodzą inni maturzyści na Twitterze. - Zadanie z ciągiem, ile wyszło? - pytają uczniowie. Inni zdający wskazują, że poprawna odpowiedź to "14750".

Czytaj także: Matura 2022: matematyka. Wiemy, co było w arkuszu CKE. Przecieki z Twittera się sprawdziły?!

Matura 2022 matematyka. Zadanie otwarte z trójkątem - ile powinno wyjść?

Sporo problemów sprawiło maturzystom także zadanie otwarte z trójkątem. Wiele osób pyta, jaka była poprawna odpowiedź, ile stopni powinien mieć kąt. Większość maturzystów jest zgodna, że poprawna odpowiedź na to zadanie z trójkątem to "72 stopnie".

Przeczytaj także: Matura 2022 z matematyki. Delta, prawdopodobieństwo, ciągi. Jakie są poprawne odpowiedzi do zadań z arkusza CKE z matematyki?

Matura 2022 matematyka. Odpowiedź do zadania otwartego z prawdopodobieństwem

Zadania z prawdopodobieństwa to prawdziwy postrach uczniów. Choć wiadomo, że pojawią się na maturze, wielu uczniów cały czas ma problem, żeby się ich nauczyć. Jak więc należało rozwiązać zadanie otwarte z prawdopodobieństwa na maturze 2022 z matematyki? Maturzyści donoszą, że poprawną odpowiedzią było "4/81".

Matura 2022: matematyka. Ile wyszło w ostatnim?

Duże problemy sprawiło uczniom ostatnie zadanie z arkusza CKE z matematyki. Maturzyści wymieniają się swoimi odpowiedziami i okazuje się, że prawie każdemu wyszedł w tym zadaniu inny wynik. "-3/8 6/8 I 9/8" - podają niektórzy. Inni z kolei: "1, 2 i (-15)", a jeszcze inni maturzyści podali odpowiedź "-1/3, -2/3, 5". Nie ma zgodności co do tego, co jaka odpowiedź w ostatnim zadaniu była prawidłowa.

Matura 2022: matematyka. Zadanie otwarte z dowodem - jak rozwiązać?

Zadania na dowodzenie są najczęściej jednymi z najtrudniejszych zadań w arkuszu CKE. Jedna z maturzystek podzieliła się swoim rozwiązaniem zadania otwartego na dowodzenie z matury 2022 z matematyki. Zobaczcie, jak jej zdaniem należało je rozwiązać!

Matura 2022 matematyka. Ile wyszło w zadaniu otwartym z nierównością kwadratową?

Ile wyszło w otwartym z nierównością kwadratową? - pytają z kolei inni maturzyści na Twitterze. Ich koledzy spieszą z poprawną odpowiedzią i deklarują, że powinno wyjść "-2 i 8/3".

Matura 2022: matematyka. Odpowiedzi i arkusze CKE

Gdy tylko CKE udostępni arkusze z matury 2022 z matematyki, nasze ekspert rozwiąże zadania i zaczniemy udostępniać odpowiedzi. Znajdziecie je w galerii w tym artykule i na se.pl.