Matura 2022 pewniaki z matematyki

i

Autor: Scott Graham / Unsplash Matura 2022: matematyka to postrach uczniów. Oto pewniaki z matematyki - zadania, które pojawią się na maturze

Matura 2022. Co na matematyce? Pewniaki maturalne od nauczyciela matematyki. To trzeba powtórzyć przed maturą 2022!

2022-05-05 7:52

Matura 2022 z matematyki już 5 maja. To właśnie matematyki na maturze zdający obawiają się najczęściej, a zostało już niewiele czasu na powtórki! Nauka matematyki online w dobie pandemii koronawirusa w Polsce jeszcze zwiększyła obawy maturzystów, którzy nie czują się najmocniejsi z tego przedmiotu. Ci, którzy boją się, że obleją maturę 2022 z matematyki szukają w internecie pewniaków, czyli zadań, które na pewno pojawią się w arkuszu CKE. Specjalnie dla se.pl, matematyk Dariusz Kulma, Nauczyciel Roku 2008, który od lat pomaga uczniom zdać maturę z matematyki, przygotował powtórkę z pewniaków maturalnych. Zobaczcie, jakie zadania na pewno pojawią się na maturze 2022 z matematyki.

Matura 2022 coraz bliżej, a wielu maturzystów drży ze strachu przed matematyką. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Matematyka od lat sprawia problemy wielu uczniom, a pandemia koronawirusa w Polsce i trwająca prawie rok nauka zdalna na pewno nie pomogły w przygotowaniach do matury. Poziom przygotowań uczniów do egzaminu dobrze zna Dariusz Kulma, Nauczyciel Roku 2008 i matematyk, który od lat pomaga maturzystom w przygotowaniach do matury za pośrednictwem swojej strony jakzdacmaturezmatematyki.pl. My również postanowiliśmy pomóc uczniom, którzy powtarzają materiał do egzaminu dojrzałości. Już w zeszłym roku, we współpracy z Dariuszem Kulmą, przygotowaliśmy tzw. pewniaki z matematyki, czyli zadania, które co roku powtarzają się w arkuszach CKE. Znajdziecie je w tym artykule poniżej. To wielka pomoc dla wszystkich maturzystów, którzy zastanawiają się, co na maturze 2022 z matematyki przygotuje dla nich CKE.

Przeczytaj także: Nauczyciel Roku zdradza pewniaki na maturze 2022 z matematyki. Zobacz, jak rozwiązać te zadania!

Sprawdź to! Matura 2022: matematyka 5.05.2022. Wyciekły arkusze CKE i odpowiedzi z matematyki?! Kartka z rozwiązaniami hula na Twitterze [RELACJA NA ŻYWO]

Spis treści

  1. Matura 2022 z matematyki: jak zdać i co powtórzyć?
  2. Matura 2022: pewniaki z matematyki – co będzie na maturze?
  3. Pewniaki maturalne 2022 z matematyki

Matura 2022 z matematyki: jak zdać i co powtórzyć?

Co zrobić, by zdać maturę 2022 z matematyki, skoro zostało tak niewiele czasu na przygotowania? Dariusz Kulma radził, by zamiast wpadać w panikę, poświęcić ostatnie tygodnie na intensywne powtórki i liczenie zadań. Najlepiej powtórzyć tzw. pewniaki maturalne z matematyki, czyli typy zadań, które zawsze pojawiają się w arkuszach CKE. Specjalnie dla czytelników se.pl, Dariusz Kulma przygotował powtórkę z pewniaków z matematyki, których najbardziej boją się maturzyści. Zobaczcie w naszym materiale wideo, jak obliczyć zadania, które na pewno pojawią się na maturze 2022 z matematyki.

Czytaj także: Lektury obowiązkowe matura 2022. Co trzeba przeczytać na maturę z polskiego? [LISTA LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH 2022]

Matura 2022: pewniaki z matematyki – co będzie na maturze?

Jednym z najtrudniejszych zagadnień na maturze z matematyki jest prawdopodobieństwo. Zadania o rzucaniu kością, monetą, czy losowaniu kul to prawdziwy koszmar dla maturzystów. Niestety, uczniowie muszą się przygotować, że takie typy zadań pojawią się na maturze 2022 z matematyki – zarówno wśród zadań zamkniętych, jak i otwartych w arkuszu CKE. W naszym materiale wideo zobaczycie krok po kroku, jak znany matematyk rozwiązuje i tłumaczy następujące zadania maturalne z prawdopodobieństwa:

  • Rzucamy trzykrotnie symetryczną monetą. Oblicz prawdopodobieństwo, że wypadną dokładnie dwa orły.
  • Rzucamy raz symetryczną kostką do gry. Oblicz prawdopodobieństwo, że wypadnie liczba podzielna przez 3.
  • W pudełku jest 5 kul czerwonych, 7 niebieskich i 11 zielonych. Losujemy jedną kulę. Oblicz prawdopodobieństwo wylosowania kuli niebieskiej.
  • W grupie liczącej 29 uczniów (dziewcząt i chłopców) jest 15 chłopców. Z tej grupy trzeba wylosować jedną osobę. Prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że zostanie wylosowana jedna dziewczyna, jest równe:

Przeczytaj koniecznie: Matura 2022. Przez kwarantannę oblejesz maturę?! CKE wyjaśnia, co z maturzystami na kwarantannie

Pewniaki maturalne 2022 z matematyki

To maturalne pewniaki z matematyki. Jeśli zrozumiecie i przećwiczycie takie zadania, poradzicie sobie z nimi na maturze. Chcecie poznać więcej pewniaków maturalnych 2022 z matematyki? Więcej materiałów, z których możesz się przygotowywać do matury z matematyki na poziomie podstawowym znajdziesz na stronie jakzdacmaturezmatematyki.pl.

Chcesz się jeszcze lepiej przygotować do matury 2022 z matematyki? Przejrzeliśmy arkusze CKE z poprzednich lat i wybraliśmy zadania, które często pojawiają się na maturze z matematyki. Sprawdź, czy umiesz je rozwiązać i uzbierać ponad 30% punktów, by zdać maturę. Szczegóły w materiale: Matura 2022 z matematyki. To będzie na maturze. Sprawdź, czy zdasz maturę z matmy. Te zadania musisz umieć rozwiązać!

Więcej o maturze 2022:

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE