Co można wnieść na maturę 2021 z matematyki? Lista przyborów i rzeczy, które wolno mieć przy sobie

Matura 2021 z matematyki. Wymagania programowe
Autor: pixabay.com

Matura 2021 z matematyki już 5 maja. Uczniowie zastanawiają się, co można wnieść na maturę z matematyki, jakie przybory można mieć przy sobie. Podczas egzaminu z matematyki można mieć ze sobą w większości te same rzeczy, co na maturze z polskiego. Maturzyści mogą posiadać również dodatkowe przedmioty. Zobaczcie, co oprócz długopisu i kalkulatora można wnieść na maturę z matematyki podstawowej.

Matura 2021 matematyka: Co można wnieść na maturę?

CKE wyraźnie wskazuje, jakie przedmioty można wnieść ze sobą na egzamin dojrzałości. Należy pamiętać, że na maturze 2021 z matematyki kartę wzorów zapewnia szkoła, ale pozostałe przybory uczeń powinien przynieść sobie sam. Oprócz przyborów matematycznych, takich jak kalkulator, cyrkiel czy linijka, uczeń może mieć ze sobą na sali inne przedmioty:

  • dowód osobisty (niezbędny do zweryfikowania tożsamości przed wejściem na salę)
  • długopis
  • butelkę wody
  • kalkulator prosty

Przeczytaj także: Nauczyciel matematyki o maturze 2021: - To będzie pogrom. Rekordowo dużo uczniów obleje maturę

Maturzyści mogą wnieść na egzamin butelkę wody - szkoły nie zapewniają napojów. Uczniowie muszą pamiętać, żeby nie wnosić na salę urządzeń elektronicznych, w tym telefonów komórkowych - w niektórych przypadkach może to skutkować nawet unieważnieniem egzaminu! Niedozwolone są także maskotki i inne przedmioty tzw. "na szczęście".

Odpowiedzi i arkusze CKE z matury 2021 z matematyki znajdziesz tutaj: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy

Przybory na maturę 2021 z matematyki

W galerii poniżej znajdziesz wszystkie dodatkowe przybory, które można wnieść na maturę 2021 z matematyki na poziomie podstawowym.

Matura 2021

Gwiazdy bez matury [Szymon Majewski, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE