Matura 2022: geografia rozszerzona. Maturzyści załamani! "Erozja gleb, przemysł i ch** wie co"

2022-05-18 16:18
Matura 2022: geografia rozszerzona. Maturzyści załamani! Erozja gleb, przemysł i ch** wie co
Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Matura 2022: geografia rozszerzona. Mimo że od zakończenia egzaminu minęło już kilka godzin, maturzyści nadal nie mogę przeboleć, że nie wszystko poszło po ich myśli

Matura 2022: geografia rozszerzona. Mimo że od zakończenia egzaminu minęło już kilka godzin, maturzyści nadal nie mogę przeboleć, że nie wszystko poszło po ich myśli. Z komentarzy po maturze 2022 z geografii rozszerzonej wynika, że wielu uczniów spodziewało się większej liczby pytań z geografii fizycznej, a nie społecznej, co miało mocno wpłynąć na ich wyniki.

Matura 2022: geografia rozszerzona. Maturzyści załamani. Za mało geografii fizycznej?

Wśród uczniów zdających maturę 2022 z geografii rozszerzonej panuje wielkie rozczarowanie. Kilka godzin po zakończeniu egzaminu, który rozpoczął się w środę, 18 maja, o godz. 9, wielu maturzystów jest rozczarowanych, że poświęcili tyle czasu na uczenie się geografii fizycznej. Jak można wyczytać z ich komentarzy, zadań z tego tematu było zaskakująco mało, co zastąpiły polecenia dotyczące geografii społecznej. Abiturienci nie kryją swojej frustracji z tego powodu, często nie przebierając w słowach.

- Cała moja powtórka na geografię opierała się na geo fizycznej, wszystko inne totalnie olałam i nie zrobiłam n i c, bo uznałam, że ogarniam, ale jak zwykle kij mi w oko - napisała na swoim profilu twitterowym jedna z uczennic. Wśród opinii po maturze 2022 z geografii rozszerzonej generalnie niewiele jest pozytywnych reakcji.

Dalsza część tekstu pod arkuszami z matury 2022 z geografii z sugerowanymi odpowiedziami.

Czytaj też: Matura 2022: geografia rozszerzona. Arkusze CKE i odpowiedzi. "Zrobiłam z siebie debila"! Relacja na żywo

Matura 2022: geografia rozszerzona. Maturzyści załamani. "Erozja gleb, przemysł i ch** wie co"

Uczniowie piszący maturę 2022 z geografii rozszerzonej są sfrustrowani nie tylko nadmiarem pytań z geografii fizycznej, ale też innymi zadaniami, które pojawiły się na egzaminie. Jeden z maturzystów skarży się na to, że na maturze 2022 z geografii rozszerzonej pojawiło się czytanie ze zrozumieniem: "Ku*** po jaki ch** oni dają czytanie ze zrozumieniem na geografii? Napisz, w którym kierunku skierowany jest aparat. I te "jeden z czterech głównych kierunków". Ku**a aparat jest skierowany na południowy zachód i to jest ku**a tak widoczne, a oni podchwytliwe coś dają". Nie mniej emocji po napisaniu matury 2022 z geografii rozszerzonej towarzyszy innym internautom. - Ja to załamana tą geografią jestem XD hit, erozja gleb, przemysł i ch** wie co - napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

Sonda
Masz już wakacje?
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE