Matura 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE, pytania, zadania egzaminacyjne, odpowiedzi

2022-05-18 17:19
Matura z geografii na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE, pytania, zadania egzaminacyjne, odpowiedzi
Autor: mindy94 / CC0 / pixabay.com, SE.pl Matura z geografii na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE, pytania, zadania egzaminacyjne, odpowiedzi

Matura 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się w środę, 18 maja o godz. 9. Równo o tej godzinie uczniowie ostatnich klas liceów i techników zasiedli na salach egzaminacyjnych i otrzymali arkusze CKE z zadaniami maturalnymi z rozszerzonej geografii. W tym artykule znajdziecie wszystkie pytania i zadania, z którymi tegoroczni maturzyści musieli zmierzyć się podczas egzaminu z geografii na poziomie rozszerzonym, a także sugerowane odpowiedzi dotyczące części zagadnień z matury 2022.

Arkusze CKE z geografii na poziomie rozszerzonym znajdziesz poniżej. Znajdą się tam również sugerowane odpowiedzi do wybranych pytań.

Aby przejść do arkusza, kliknij w zdjęcie poniżej:

Matura 2022 z rozszerzonej geografii. Środa, 18 maja 2022 jest kolejnym dniem zmagań z egzaminem dojrzałości. O godz. 9:00 uczniowie rozpoczęli egzamin i otrzymali arkusz CKE z zadaniami z geografii na poziomie rozszerzonym. Na ich rozwiązanie mieli 3 godziny, czyli 180 minut. Z jakimi zadaniami i pytaniami uczniowie musieli zmierzyć się na maturze z rozszerzonej geografii? Jakie są sugerowane odpowiedzi do wybranych pytań? Arkusze CKE opublikowaliśmy w środę, 18.05.2022 o godz. 14:00. Tymczasem zobaczcie w poniższej galerii, jakie zadania musieli rozwiązać maturzyści podczas egzaminu w 2021 roku.

Czytaj też: Matura 2022. Geografia: Co powtórzyć? Pewniaki na maturę z geografii. To trzeba umieć

Matura z geografii na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE, pytania, zadania egzaminacyjne, odpowiedzi

Arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z zadaniami maturalnymi z geografii na poziomie rozszerzonym opublikowaliśmy o godz. 14:00 natychmiast po udostępnieniu ich przez CKE. Podamy również sugerowane odpowiedzi do wybranych zadań z geografii.

Przez cały czas możecie również śledzić relację na żywo z matury 2022, w której na bieżąco przekazujemy informacje dotyczące egzaminu dojrzałości, aktualne wydarzenia związane z maturą 2022, doniesienia o przeciekach z matury i komentarze uczniów, publikowane w mediach społecznościowych, dotyczące zarówno zagadnień poruszonych na maturze, rozwiązań zadań i odpowiedzi na pytania maturalne z geografii, jak i wrażenia z przebiegu egzaminu.

Czytaj też: Matura 2022 z geografii. Szybka powtórka przed maturą. Ile punktów uzbierasz? Sprawdź, czy zdasz!

Matura z geografii na poziomie rozszerzonym jest jednym z najpopularniejszych egzaminów dodatkowych - po języku angielskim i matematyce. Chęć zdawania matury z geografii zadeklarowało ponad 20 procent uczniów. Oficjalne wyniki matur 2022 poznamy już za kilka tygodni i dowiemy się, ilu uczniów może cieszyć się beztroskimi wakacjami, a ilu będzie musiało przystąpić do poprawkowego egzaminu maturalnego.

Czy pytania i zadania z geografii na poziomie rozszerzonym będą podobne do tych, które uczniowie musieli rozwiązać w latach ubiegłych lub na maturze próbnej? Czy potwierdzą się maturalne pewniaki? Czy doniesienia o ewentualnych przeciekach okażą się prawdziwe? Wszystko okaże się w środę, 18 maja po południu, po opublikowaniu arkuszy CKE z geografii rozszerzonej.

W poniższej galerii znajdziecie arkusze CKE z zadaniami maturalnymi z geografii na poziomie rozszerzonym, z którymi uczniowie mierzyli się w latach ubiegłych.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rozpoznasz to miejsce wyłącznie po fragmencie na zdjęciu? Tylko prawdziwi podróżnicy to odgadną

Pytanie 1 z 12
Chronił przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu, ale miał także duże znaczenie dla ochrony Jedwabnego szlaku
QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rozpoznasz to miejsce wyłącznie po fragmencie na zdjęciu? Tylko prawdziwi podróżnicy to odgadną.
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE