Matura 2021: Geografia rozszerzona. Arkusze CKE i odpowiedzi. Co było na maturze? [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2021-05-13 16:03
Matura z geografii na żywo
Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk Matura z geografii na żywo

Matura 2021. W czwartek (13 maja) maturzystów czeka geografia na poziomie rozszerzonym. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9:00. Po jego zakończeniu, w tym artykule znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi z geografii. Dobrze zdana matura z geografii to szansa, aby dostać się studia na kierunkach etnologia, geologia, historia, oceanografia, ochrona środowiska, ale też psychologia, politologia bądź zarządzanie. W czwartek (13 maja) o godzinie 14:00 matura na poziomie podstawowym z języków obcych takich jak: francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo. Ewentualne przecieki, arkusze CKE, zadania i odpowiedzi z matury 2021 z geografii rozszerzonej znajdziesz w tym artykule.

Matura 2021: Geografia - poziom rozszerzony [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO - 13 MAJA 2021]

W czwartek (13 maja) o godz. 9:00 tegoroczni maturzyści rozpoczynają pisemny egzamin z geografii rozszerzonej. Na odpowiedzi na pytania z geografii na arkuszu zadań abiturienci mają 180 minut. Po południu egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Matura z geografii na poziomie rozszerzonym przyda się szczególnie tym, którzy myślą o takich kierunkach jak m.in. etnologia, geologia, historia, oceanografia, ochrona środowiska. Zdają ją również ci, którzy chcieliby się dostać na inne kierunki, jak na przykład psychologia, politologia bądź zarządzanie. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z matury z geografii na poziomie rozszerzonym. Znajdziesz tu komentarze internautów, arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi, a także najważniejsze informacje dotyczące matury 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym.

Zobacz też: QUIZ. Maturalna powtórka z geografii. Jeśli rozwiążesz ten test, maturę zdasz bez problemu

Przypominamy, że maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, nie ma obowiązkowych egzaminów ustnych. Nie ma też obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów.

Matura 2021: Geografia - zapis relacji na żywo

Zakończyła się nasza relacja na żywo z matury 2021! Komentarze, arkusze, zadania oraz odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Godz. 16.00 Maturzyści krytykują CKE

Wśród wielu komentarzy po maturze 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym nie brakuje tych krytykujących Centralną Komisję Egzaminacyjną - czy abiturienci mają rację?

Godz. 15.50 Chrześcijaństwo = katolicyzm?

Zastanawia się nad tym jedna z internautek, która pisała dziś maturę 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym. Czy tę odpowiedź należy zaliczyć?

Godz. 15.43 Bryjarka, Klejowa czy Łupiska?

To jedno z zadań na maturze 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym - a wy co byście odpowiedzieli?

Godz. 15.30

Nieodłączną częścią matury 2021 są memy, i nie inaczej jest w przypadku matury rozszerzonej z geografii.

Godz. 15.20

Tymczasem abiturienci, którzy pisali dziś maturę 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym, sami rozwiązują wybrane zadania w mediach społecznościowych.

14:40 Arkusze CKE z matury z geografii

Są już dostępne arkusze CKE z tegorocznego egzaminu z geografii na poziomie rozszerzonym. Można zapoznać się z nimi tutaj lub w poniższej galerii.

14:00 Matura z geografii: z czym kojarzy się Kalkuta?

Wśród komentarzy w mediach społecznościowych, wiele dotyczyło... Kalkuty. W tej kwestii uczniowie byli często jednomyślni. Indyjskie miasto, które pojawiło się w jednym z zadań na egzaminie z geografii, skojarzyło im się jednoznacznie - z Matką Teresą!

13:10 Egzaminy maturalne z języków obcych już za niecałą godzinę

O godz. 14:00, czyli już za niespełna godzinę, uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych przystąpią do egzaminów maturalnych z języków obcych na poziomie podstawowym:

  • język francuski
  • język hiszpański
  • język niemiecki
  • język rosyjski
  • język włoski

12:30 Afera z arkuszami CKE?

Po internecie krążą zdjęcia, które mają dowodzić, że matura z biologii nie odbywała się na sprawiedliwych zasadach. Chodzi o arkusze, które są łudząco podobne do materiałów, opublikowanych przez innych autorów.

Czytaj więcej: Matura 2021: kolejna afera z arkuszami?! CKE będzie mieć problemy? W internecie krążą niepokojące zdjęcia!

12:20 Maturzyści zakończyli egzamin z geografii

Zakończyła się matura z geografii na poziomie rozszerzonym. Uczniowie mieli 3 godziny na rozwiązanie zadań dotyczących m.in. rolnictwa i ustrojów rzecznych. Maturzyści musieli również zmierzyć się z zadaniami polegającymi na obliczaniu szerokości geograficznych.

Czytaj więcej: Matura 2021 z geografii. Na rozszerzeniu zadania z rolnictwa, ustroje rzeczne, obliczanie szerokości geograficznych

W poniższej galerii znajdują się arkusze maturalne z zadaniami z geografii na poziomie rozszerzonym, z którymi maturzyści zmagali się podczas matury próbnej w marcu 2021 r. Arkusze CKE z dzisiejszego egzaminu zostaną wkrótce opublikowane tutaj.

11:50 Co było na egzaminie z geografii?

Egzamin dobiega końca, pojawiają się pierwsze informacje o zadaniach, z którymi musieli zmierzyć się maturzyści.

"Było o wulkanach, ustroje rzeczne, zadania z mapką, zadania na obliczanie długości i szerokości geograficznej, obciążenie demograficzne"

- napisała internautka na Twitterze.

Wkrótce opublikujemy arkusze CKE z geografii na poziomie rozszerzonym.

10:45 Pierwsze komentarze. Uczniowie... przepraszają!

W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze komentarze po egzaminie maturalnym z geografii na poziomie rozszerzonym. Jak z nich wynika, wielu uczniów nie wierzy w swoje możliwości, bo... przepraszają za to, co napisali.

10:05 Odpowiedzi i arkusze CKE z geografii rozszerzonej

Matura 2021 z geografii trwa już od godziny. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmagają się z zadaniami na poziomie rozszerzonym.

Co było na maturze rozszerzonej z geografii? Arkusze CKE znajdziecie w SE.pl!

Czytaj więcej: Matura 2021, geografia rozszerzona: odpowiedzi i arkusze CKE sprawdzisz tutaj. Co było na maturze z geografii?

9:30 Matura 2021 inna niż w latach poprzednich

Tegoroczny egzamin maturalny różni się od tych z lat ubiegłych. Winna jest przede wszystkim pandemia.

Czytaj więcej: Matura z geografii rozszerzonej 2021 inna niż w latach poprzednich! Ilu maturzystów będzie dziś ją zdawać?

9:00 Maturzyści rozpoczynają egzamin z geografii

Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w całej Polsce właśnie rozpoczynają pisanie egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie zadań mają 180 minut, czyli 3 godziny.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia!

8:20 Ilu uczniów zdaje maturę z geografii?

Przystąpienie do egzaminu maturalnego z geografii zadeklarowało 53,8 tys. uczniów. Jest to blisko 20 procent wszystkich absolwentów szkół ponadpodstawowych.

Egzamin maturalny z geografii na poziomie rozszerzonym rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa 180 minut.

7:55 Po południu języki obce

W czwartek, 13 maja uczniowie zmierzą się nie tylko z geografią. O godz. 14:00 rozpoczną się egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym:

  • język francuski
  • język hiszpański
  • język niemiecki
  • język rosyjski
  • język włoski

7:00 Matura 2021 z geografii - 2 godziny do egzaminu

Do egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym pozostały 2 godziny. O godz. 9:00 uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych otrzymają arkusze CKE i rozpoczną rozwiązywanie zadań. Egzamin potrwa 180 minut.

12 maja 2020

20:00 Kiedy wyniki matury 2021?

Jak podaje CKE, w tym roku do matury przystąpi koło 271 000 zdających. Wyniki pojawią się 5 lipca.

19:00 W ramach powtórki można sobie przejrzeć przykładowy arkusz, który znajdziecie w galerii poniżej:

18:40 Geografia rozszerzona na maturze 2021 łatwiejsza!

Według zapowiedzi Ministerstwa Edukacji i Nauki, z geografii na poziomie rozszerzonym – usunięto niektóre treści o charakterze faktograficznym oraz zagadnienia, które są trudne do omówienia podczas nauki zdalnej, np. część zagadnień z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, charakterystykę reżimów rzecznych w Polsce, zmiany funkcji obszarów wiejskich na świecie, zróżnicowanie językowe ludności świata.

ZOBACZ TEŻ: Matura 2021 geografia. Przecieki. Tych zadań nie będzie na maturze z geografii [LISTA]

17:50 Matura 2021 z geografii. Sprawdź, czy zdasz! Szybka powtórka przed maturą

To już ostatnie chwile na powtórkę przed maturą z geografii. Ten przedmiot jest bardzo popularny wśród maturzystów, wybrał go co piąty uczeń przystępujący do egzaminu dojrzałości. W ramach powtórki materiału proponujemy rozwiązanie naszego quizu z geografii na podstawie zadań z arkusza CKE. Jeśli sobie z nim poradzisz, to maturę 2021 zdasz bez problemu. QUIZ z pytaniami z geografii znajdziesz TUTAJ<<

17:15 Harmonogram matur 2021

Matura 2021 rozpoczęła się 4 maja, egzaminy pisemne potrwają do 20 maja. TUTAJ znajdziecie szczegółowy harmonogram egzaminów maturalnych<<

Matura 2021. Zobacz te artykuły!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE