Matura 2021 z geografii. Na rozszerzeniu zadania z rolnictwa, ustroje rzeczne, obliczanie szerokości geograficznych

2021-05-13 12:10 Emilia Białecka
Matura 2021 z geografii. Na rozszerzeniu zadania z rolnictwa, ustroje rzeczne, obliczanie szerokości geograficznych
Autor: pixabay.com, CC0 fot. piviso

Mimo, że w tym roku materiał został nieco okrojony, matura 2021 z geografii rozszerzonej dla wielu okazała się trudna. Z relacji maturzystów wynika, że w arkuszu CKE z geografii rozszerzonej znalazło się dużo poleceń typu "uzasadnij" i "wyjaśnij". Jak komentują po napisaniu egzaminu z geografii, zadania dotyczyły m.in. rolnictwa, ustrojów rzecznych, a do obliczenia była m.in. szerokość geograficzna. Jakie są poprawne odpowiedzi do zadań z arkusza CKE z geografii? Dowiemy się wkrótce.

Matura 2021 z geografii rozszerzonej zakończyła się o godz. 12:00. Jak wynika z komentarzy w mediach społecznościowych, wielu maturzystów wyszło z egzaminu znacznie przed czasem. Ci, którzy pisali dziś (13 maja) geografię chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Komentarze po maturze z geografii rozszerzonej znajdziecie TUTAJ<<. Dzięki nim wiemy też, jakie zadania pojawiły się na egzaminie. Jeszcze przed tym, nim pojawią się oficjalne arkusze CKE, maturzyści zdradzają, że na geografii znalazło się dużo poleceń typu "uzasadnij" i "wyjaśnij". Jak komentują po napisaniu egzaminu z geografii, zadania dotyczyły m.in. rolnictwa, ustrojów rzecznych, a do obliczenia była m.in. długość i szerokość geograficzna.

Koniecznie sprawdź naszą relację na żywo z matury z geografii 2021!<<

Według doniesień niektórych, na egzaminie maturalnym z geografii mogło pojawić się pytanie o wpływ na klimat Afryki topniejącego lodowca na Oceanie Arktycznym.

Matura 2021, geografia rozszerzona: TUTAJ sprawdzisz odpowiedzi i arkusze CKE!<<

Matura 2021. Zobacz więcej materiałów na ten temat!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE