Matura poprawkowa 2021. Język polski: Arkusze CKE, tematy wypracowania, odpowiedzi

i

Autor: Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) Matura poprawkowa 2021. Język polski: Arkusze CKE, tematy wypracowania, odpowiedzi

Matura poprawkowa 2021. Co było na języku polskim? Mamy arkusze CKE i odpowiedzi!

Matura poprawkowa 2021 z języka polskiego. O godz. 9 do poprawki matury 2021 z j. polskiego przystąpiło ponad 7 tys. osób. Wśród tematów wypracowania była m.in. „Lalka” B. Prusa oraz „Sto lat samotności” Marqueza. W naszym artykule znajdziesz arkusze CKE z matury poprawkowej 2021 z języka polskiego wraz z sugerowanymi odpowiedziami.

We wtorek 24 sierpnia (24.08) równo o godzinie 9 rozpoczęły się w polskich szkołach poprawkowe egzaminy maturalne. Jak przekazała PAP Centralna komisja Egzaminacyjna (CKE), do egzaminu poprawkowego z matury 2021 zgłosiło się 63 976 zdających. Najwięcej zdających, bo ponad 50,7 tys., zadeklarowało chęć przystąpienia do egzaminu maturalnego z matematyki, natomiast do poprawkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego przystąpiło ponad 7,5 tys. abiturientów. Poprawkę z języka angielskiego pisało 5,1 tys. osób. W tym roku na poprawkowej maturze z j. polskiego maturzyści mieli do wybory trzy tematy wypracowania: Wartości duchowe czy dobra materialne – co dla człowieka może być źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Lalki Bolesława Prusa; Czym dla człowieka mogą być marzenia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Stu lat samotności Gabriela Garcíi Márqueza oraz Zinterpretuj wiersz Ewy Lipskiej „tak samo”. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.

Poniżej znajdziecie galerie z arkuszami CKE z j. polskiego wraz z sugerowanymi odpowiedziami (odpowiedzi znajdują się pod arkuszem).

Przypominamy, że na maturze 2021 wśród tematów wypracowania były: Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu "Lalki" Bolesława Prusa oraz Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ziemi obiecanej" Władysława Stanisława Reymonta. Ogłoszenie wyników poprawkowego egzaminu maturalnego odbędzie się 10 września 2021 r. W tym artykule zamieścimy arkusze CKE z j. polskiego z poprawkowej matury 2021, gdy tylko będą one dostępne. Czytaj też: Matura poprawkowa 2021: Język polski. Arkusze CKE i odpowiedzi

Matura 2021: na początek język polski

QUIZ. Matura z polskiego. Powtórka z lektur obowiązkowych. Sprawdź, czy zdasz

Pytanie 1 z 10
Ignacy Rzecki w powieści "Lalka" Bolesława Prusa pracował jako:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki