Matura 2021: co zabrać na maturę? Czy można mieć wodę i maskotkę? Co z komórką?

i

Autor: F1Digitals/Pixabay.com Matura 2022: co zabrać na maturę? Czy można mieć wodę i maskotkę? Co z komórką?

Matura 2022: co zabrać na maturę z polskiego? Czy można mieć wodę i maskotkę? Co ze smartfonem? Maturzysto, to musisz wiedzieć!

2022-05-03 22:07

Matura 2022: co można wziąć ze sobą na egzamin? Czy można zabrać butelkę wody? Co z komórką? Czy można wnieść torebkę lub plecak na salę egzaminacyjną? Matury 2022 rozpoczynają się już 4 maja. Pojawiają się pytania: co zabrać ze sobą na egzamin maturalny? Czy można wziąć ze sobą maskotkę na szczęście, smartfona i kanapki? Co koniecznie trzeba ze sobą zabrać na egzamin maturalny? Wszystkie niezbędne dla maturzystów informacje zawarliśmy w tym artykule.

Matura 2022: co trzeba wziąć ze sobą na egzamin?

Co koniecznie maturzysta musi zabrać ze sobą na maturę 2022? To pytanie zadaje sobie chyba każdy uczeń. O tym nie możesz zapomnieć, idąc na maturę! Należy koniecznie wziąć ze sobą dowód osobisty, przed wejściem na salę poprosi o niego członek komisji egzaminacyjnej - chodzi o identyfikację maturzystów. Ponadto nie można zapomnieć o długopisie z czarnym wkładem! Najlepiej zabrać ze sobą więcej niż jeden na wypadek, gdyby długopis się wypisał. To są podstawowe, najważniejsze rzeczy, aby maturzysta został wpuszczony na salę egzaminacyjną i mógł przystąpić do matury 2022. Co jeszcze trzeba zabrać ze sobą na maturę? Szczegóły poniżej.

Przeczytaj koniecznie: Matura 2022. Ważny komunikat dyrektora CKE. Duże zmiany na maturze 2022: obowiązują nowe wytyczne. To trzeba wiedzieć!

Matura 2022: Co można wnieść na salę?

Na salę, gdzie będzie odbywał się egzamin maturalny można wnieść przybory, jakie mogą przydać się na egzaminie: długopis, linijkę, kalkulator prosty, cyrkiel. Można również wnieść na salę butelkę z wodą, a także wspomniany wcześniej dowód osobisty.

Zobacz także w naszej galerii, co można wnieść na maturę 2022 z matematyki - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Matura 2022: Czego nie można wnieść na egzamin?

Na egzamin maturalny nie można wnosić książek, zeszytów, czy notatników. Nie można wnosić plecaków/toreb – należy je zostawić przed wejściem do sali w wyznaczonym do tego miejscu. Niestety, nie można zabrać ze sobą maskotki, czy jakiejkolwiek innej rzeczy na szczęście – wszelkie takie przedmioty nie będą akceptowane. Nie można wnieść ze sobą telefonu komórkowego - smartfony są zabronione na maturze 2022.

Zobacz także: Matura 2022. Lektury z gwiazdką. To koniecznie przeczytaj przed maturą z języka polskiego, żeby zdać!

Kiedy matura 2022? Harmonogram CKE

Kiedy odbędzie się matura 2022? Część pisemna matur zaczyna się 4 maja i trwa do 23 maja. W środę, 4 maja maturzyści zmierzą się z arkuszem CKE z języka polskiego (start poziomu podstawowego zaplanowano na godz. 9.00). Następnie, 5 maja zasiądą do egzaminu z matematyki, a w piątek, 6 maja - z języka angielskiego. Jak podaje CKE, w tym roku do matury przystąpi ponad 280 tys. zdających.

Pełen harmonogram CKE matury 2022 w artykule: Matura 2022: nawet po dwa egzaminy jednego dnia! Harmonogram matury od CKE nie daje wytchnienia maturzystom. Sprawdź, kiedy matury rozszerzone z przedmiotów dodatkowych

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany