Matura 2021. Pierwsze komentarze po geografii rozszerzonej: "osoba sprawdzajaca mój arkusz z geografii już się nigdy w cyrku nie zaśmieje"

2021-05-13 11:20
Matura 2021: Robią egzamin dla GARSTKI uczniów! Ile osób zdaje język kaszubski i łemkowski?
Autor: moinzon / CC0 / pixabay.com

Dziś (13 maja 2021) o godz. 9:00 wystartowała matura z geografii na poziomie rozszerzonym. Przygotowujący się do niej maturzyści już od grudnia wiedzieli, że zakres materiału, w związku z epidemią koronawirusa i nauczaniem zdalnym, będzie nieco okrojony. Czy to znaczy, że matura z geografii w tym roku była łatwa? W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze komentarze po napisaniu egzaminu. Zobaczcie, co piszą maturzyści!

Chęć zdawania matury z geografii 2021 zadeklarowało 53,8 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 19,9 proc. z nich. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i potrwa do godz. 12:00, ale pierwsi maturzyści już go napisali i dzielą się w sieci swoimi spostrzeżeniami. Czy zawężenie materiału, o którym zadecydowano ze względu na nauczanie zdalne, spowodowało, że matura z geografii rozszerzonej była łatwiejsza? Zdania są podzielone. Niektórzy komentują, że napisanie egzaminu było dla nich bułką z masłem, inni mają wątpliwości, czy dobrze im poszło. Są i tacy, którzy przyznają się, że nie przyłożyli się do nauki.

Poniżej prezentujemy wam arkusze i odpowiedzi z matury z rozszerzonej geografii. Jakie zadania pojawiły się na egzaminie? Nasi dziennikarze analizują odpowiedzi i przekazują swoje propozycje. To nie są oficjalne odpowiedzi!

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Oto niektóre z komentarzy po maturze z geografii 2021:

Matura 2021. Zobacz więcej artykułów na ten temat!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE