Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Oblana matura

Matura poprawkowa już w sierpniu. CKE podała terminy. Ale uwaga - do poprawki nie każdy może podejść!

2022-07-05 13:43

We wtorek, 5 lipca 2022, o godz. 8.30 uczniowie poznali swoje wyniki matury 2022. Niestety, nie dla wszystkich była to szczęśliwa chwila. Niektórzy właśnie dowiedzieli się, że nie zdali matury 2022 i zastanawiają się, co dalej. Głowa do góry! Już w sierpniu odbędzie się matura poprawkowa. Część uczniów będzie miała szansę poprawić wyniki matury z polskiego, matematyki czy angielskiego. Ale uwaga - nie wszyscy! Poznajcie zasady matury poprawkowej od CKE.

Nie zdałem matury 2022. Kiedy matura poprawkowa?

Jak poszła matura 2022? We wtorek, 5 lipca, od godz. 8.30 uczniowie mogą sprawdzać swoje wyniki matury 2022. Niektórzy z nich już wiedzą, że nie zdali matury. Co należy zrobić w takim przypadku? Przede wszystkim zachować spokój. To nie koniec świata! Dobra wiadomość dla uczniów, którzy oblali maturę 2022 jest taka, że CKE przewiduje maturę poprawkową. Kiedy? Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła termin, w którym uczniowie mogą przystąpić do matury poprawkowej 2022. Zgodnie z harmonogramem CKE, matura poprawkowa 2022 odbędzie się we wtorek, 23 sierpnia o godz. 9.00.

Jak poprawić maturę? Zasady CKE

Aby zdać egzamin maturalny z danego przedmiotu, uczniowie musieli uzyskać co najmniej 30 proc. możliwych do zdobycia punktów. Ta zasada dotyczyła tylko matury z trzech przedmiotów obowiązkowych, ponieważ w przypadku przedmiotów dodatkowych wystarczyło podejść do egzaminu. Niestety, nie wszyscy uczniowie, którzy nie zdali matury będą mogli podejść do poprawki. Zgodnie z zasadami CKE, do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić wyłącznie abiturienci, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko jednego przedmiotu w części pisemnej. Oznacza to, że tylko tacy uczniowie będą mogli poprawiać maturę jeszcze w 2022 roku. Pozostali będą mogli podejść do matury dopiero za rok.

Sonda
Będziesz pisał maturę poprawkową?
Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE