Matura poprawkowa 2022. Kiedy poprawa matury? Harmonogram CKE, terminy

2022-05-20 15:35
Matury
Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matury

Matura poprawkowa 2022. Kiedy poprawa matury? Niezdana matura to przykrość dla każdego ucznia, jednak nie ma co załamywać rąk! Centralna Komisja Egzaminacyjna daje pechowcom jeszcze jedną szansę na zaliczenie egzaminu dojrzałości. Tuż przed końcem wakacji będą oni mogli ponownie zmierzyć się z arkuszami maturalnymi. Sprawdź, kiedy odbędzie się matura poprawkowa 2022 i kto może do niej przystąpić.

Matura poprawkowa 2022. Kiedy poprawa matury? Harmonogram, terminy

Matura 2022 właśnie dobiega końca. Część maturzystów już ma spore obawy, czy udało im się zdać egzaminy dojrzałości. Wyniki matur 2022 poznamy 5 lipca, a abiturienci będą je mogli sprawdzić na stronie internetowej właściwej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Pechowcy, którym nie uda się przebrnąć przez egzaminy maturalne w pierwszym terminie nie muszą stracić całego roku nauki. Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła termin, w którym uczniowie mogą przystąpić do matury poprawkowej. Zgodnie z harmonogramem CKE, matura poprawkowa 2022 odbędzie się we wtorek, 23 sierpnia o godz. 9.00. 

Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić wyłącznie abiturienci, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej. W terminie poprawkowym nie przeprowadza się egzaminu w części ustnej. Informacja o miejscu przeprowadzenia matury poprawkowej 2022 zostanie podana na stronie internetowej właściwej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w terminie do 9 sierpnia. Natomiast wyniki egzaminów poprawkowych zostaną udostępnione w dniu 9 września 2022 roku.

ZOBACZ: Matura 2023 będzie trudniejsza! Czarnek podjął decyzję. Co się zmieni?

Przypomnijmy, że każdy maturzysta obowiązkowo musiał przystąpić do egzaminów pisemnych z języka polskiego, matematyki oraz wybranego nowożytnego języka obcego, a także z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. Przedmioty obowiązkowe uczniowie zdawali na poziomie podstawowym, natomiast przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Wśród tych ostatnich, największą popularnością cieszył się język angielski, matematyka oraz język polski.

Aby zaliczyć egzamin, uczniowie muszą zdobyć co najmniej 30 proc. możliwych do zdobycia punktów. Ta zasada dotyczy tylko przedmiotów obowiązkowych, ponieważ w przypadku przedmiotów dodatkowych wystarczy podejść do egzaminu. W tym przypadku niezdanie matury może być spowodowane wyłącznie unieważnieniem egzaminu. 

PRZECZYTAJ: Krzysztof unieważnił maturę z powodu... głośnika! Jak do tego doszło?

Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE