Matura 2022 z historii sztuki. Uczniowie w panice. "Opisałem obraz, który nie istnieje"

2022-05-19 16:12
 Matura 2022 z historii sztuki. Uczniowie w panice. Opisałem obraz, który nie istnieje
Autor: sweetlouise / CC0 / pixabay.com Matura 2022 z historii sztuki. Uczniowie w panice. "Opisałem obraz, który nie istnieje"

Matura 2022 powoli dobiega końca. W czwartek, 19 maja uczniowie ostatnich klas szkół średnich mierzą się z historią sztuki na poziomie rozszerzonym. To jeden z ostatnich egzaminów tegorocznej matury. Pisemny egzamin z historii sztuki rozpoczął się o godz. 14:00. Uczniowie otrzymali arkusze CKE i przez 3 kolejne godziny muszą rozwiązać zadania maturalne. Pierwsi maturzyści opuścili już sale egzaminacyjne i opisują swoje wrażenia w mediach społecznościowych. Nastroje nie są zbyt optymistyczne.

Pierwsi uczniowie skończyli już pisać egzamin maturalny z historii sztuki na poziomie rozszerzonym. Swoje wrażenie opisują w mediach społecznościowych. Na Twitterze pojawiły się pierwsze komentarze, które nie napawają optymizmem. Matura 2022 z historii sztuki chyba nie okazała się łatwa, co można wywnioskować po pierwszych wpisach:

  • "Coś tam napisałam. jakieś farmazony kocopoły"
  • "Ziomy, opisałem obraz, który nie istnieje. Wymyśliłem jakiś pejzaż Nikifora i go opisałem"
  • "Autor: nieznany. Styl: nieodkryty. Tak krótko podsumowując moją maturę z historii sztuki"
  • "Historia sztuki jest z***ana, nie polecam"

- czytamy m.in. w komentarzach na Twitterze.

Czytaj też: Ciechanów. Nie mogła się powstrzymać i zrobiła zdjęcie. Matura 2022 z rozszerzonego WOS-u unieważniona!

To jednak dopiero pierwsze wrażenia. Zazwyczaj jest tak, że z każdą kolejną godziną, gdy opadają już pierwsze emocje i mija stres, wpisy są bardziej pozytywne i mniej emocjonalne. Po opublikowaniu arkuszy CKE z historii sztuki uczniowie będą mogli już na spokojnie przeanalizować swoje odpowiedzi i z pewnością nabiorą więcej optymizmu w oczekiwaniu na ostateczne wyniki matury 2022.

Sonda
Interesujesz się sztuką?
Juwenalia 2022 w Szczecinie rozpoczęte. Studenci przebiegli nocą ulicami miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE