Ciechanów. Nie mogła się powstrzymać i zrobiła zdjęcie. Matura 2022 z rozszerzonego WOS-u unieważniona!

2022-05-19 12:18
Ciechanów. Nie mogła się powstrzymać i zrobiła zdjęcie. Matura 2022 z rozszerzonego WOS-u unieważniona!
Autor: I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie/Facebook Matura 2022 z rozszerzonego WOS-u, którą napisali uczniowie Liceum im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie została unieważniona przez OKE w Warszawie, (na zdj. matura 2022 w liceum w Ciechanowie)

Uczniowie Liceum im. Krasińskiego w Ciechanowie, którzy przystąpili do matury 2022 z rozszerzonego WOS-u, będą musieli ją napisać jeszcze raz. Ich egzamin został unieważniony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie, bo jedna z abiturientek zrobiła zdjęcie arkusza i opublikowała je w internecie. Licealistkę spotkają za to poważniejsze konsekwencje.

Ciechanów. Nie mogła się powstrzymać i zrobiła zdjęcie. Matura 2022 z rozszerzonego WOS-u unieważniona!

Matura 2022 z rozszerzonego WOS-u, którą napisali uczniowie Liceum im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie została unieważniona. Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie, chodzi o grupę abiturientów, która przystąpiła do egzaminu w jednej z sal, a nie wszystkich licealistów placówki. Wszystko dlatego, że ich koleżanka wniosła na maturę 2022 jakieś elektroniczne urządzenie, choć prawdopodobnie nie był to telefon, którym zrobiła zdjęcia arkusza i opublikowała je w internecie. Co więcej, dziewczyna "porozumiewała się na jednym z portali w sprawie treści arkusza". Decyzją OKE w Warszawie matura 2022 z rozszerzonego WOS-u, którą pisała nastolatka z Ciechanowa, została unieważniona bez możliwości powtórki, natomiast jej koledzy i koleżanki mogą ponownie przystąpić do egzaminu w dodatkowym terminie, tj. na początku czerwca. Wszyscy otrzymają wyniki w tym samym czasie co pozostali abiturienci zdający maturę 2022 z rozszerzonego WOS-u. Od decyzji OKE w Warszawie nie ma odwołania.

Czytaj też: Matura 2022: fizyka rozszerzona, arkusze CKE. Matura 2022 fizyka, poziom rozszerzony [19.05.2022]

- Pragnę podkreślić, że z uwagi na to, że doszło do unieważnienia matury, decyzję w tej sprawie zaakceptował również dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Ponadto nie wiadomo jeszcze, jaki będzie dalszy tryb postępowania wobec uczennicy, choć taki na pewno będzie, ale to już w późniejszym czasie - mówi Ragna Ślęzakowska z OKE w Warszawie.

Czytaj też: Matura 2022: fizyka rozszerzona. Arkusze CKE, zadania z fizyki na poziomie rozszerzonym [19.05.2022]

Sonda
Czy kara dla licealistki z Ciechanowa jest adekwatna do jej zachowania?
8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE