Matura 2022: fizyka rozszerzona. Arkusze CKE, zadania z fizyki na poziomie rozszerzonym [19.05.2022]

2022-05-19 14:00
Matura, egzamin maturalny
Autor: SHUTTERSTOCK Matura, egzamin maturalny

Matura 2022: fizyka, poziom rozszerzony. W czwartek, 19.05.2021, maturzyści, którzy wybrali fizykę na poziomie rozszerzonym, przystąpili do egzaminu pisemnego. Jakie zadania zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE)? Na naszej stronie se.pl znajdziecie arkusze zadań z matury 2022 z fizyki na poziomie rozszerzonym.

Matura 2022 z fizyki na poziomie rozszerzonym  

Matura 2022: fizyka poziom rozszerzony. W czwartek, 19 maja, punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie rozpoczęli zmagania z maturą 2022 z fizyki na poziomie rozszerzonym. Jakie zadania znalazły się w arkuszach przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE)? W naszym materiale znajdziecie arkusze CKE z tegorocznej matury. 

Arkusze CKE z fizyki na poziomie rozszerzonym znajdziesz poniżej. Aby przejść do arkusza, kliknij w zdjęcie poniżej:

ZOBACZ TEŻ: Matura 2022: fizyka rozszerzona. Maturzyści są w szoku! "Ja pier***, co to było?"

Przypomnijmy, że aby zdać maturę, uczeń musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. W przypadku przedmiotu do wyboru nie ma progu zaliczeniowego, wynik z egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia. Osoby, które wybrały fizykę na maturze z pewnością powalczą o jak najlepszy wynik.

Arkusz CKE z fizyki

Egzamin maturalny z fizyki ma formę pisemną i trwa 180 minut. Arkusz egzaminacyjny z fizyki będzie zawierał od 20 do 30 zadań. Przy numerze każdegozadania podana będzie maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać za poprawne jego rozwiązanie.

Sonda
Masz już wakacje?
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE