Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2022

Matura poprawkowa 2022. Kiedy jest poprawa matury z matematyki, polskiego i angielskiego? Ważne informacje CKE

2022-08-04 13:54

Kiedy jest matura poprawkowa 2022 z matematyki, polskiego i angielskiego (lub innego języka obcego)? To pytanie zadają sobie tegoroczni maturzyści, którzy nie zdali matury w pierwszym terminie. Niestety, nie wszyscy uczniowie, którzy oblali maturę mogą podejść do poprawki w sierpniu 2022. Poznajcie szczegółowe wytyczne CKE dotyczące matury poprawkowej.

Matura poprawkowa 2022: kto może poprawiać maturę?

Maturę 2022 zdało 78,2% maturzystów. Spośród osób, które oblały egzamin dojrzałości, do matury poprawkowej mogą podejść tylko ci, którzy spełnią ważny warunek. Jak informuje CKE, poprawa matury przysługuje tym zdającym, którzy nie zdali tylko jednego egzaminu. W tym roku stanowią oni 15,5% wszystkich uczniów. Pozostali, którzy oblali dwa przedmioty lub więcej, będą mogli podejść do matury dopiero za rok.

Kiedy matura poprawkowa 2022?

Zgodnie z harmonogramem CKE, matura poprawkowa 2022 odbędzie się we wtorek, 23 sierpnia o godz. 9.00. Uczniowie mogą poprawiać egzamin z tylko jednego przedmiotu. Oznacza to, że zarówno matura poprawkowa z matematyki, jak i z języka polskiego i języka obcego przeprowadzona zostanie tego samego dnia.

Przypomnijmy, że aby zdać egzamin maturalny z danego przedmiotu, uczniowie musieli uzyskać co najmniej 30 proc. możliwych do zdobycia punktów. Ta zasada dotyczyła tylko matury z trzech przedmiotów obowiązkowych, ponieważ w przypadku przedmiotów dodatkowych wystarczyło samo podejście do egzaminu.

Przeczytaj także: W tej szkole nikt nie zdał matury! Rządzą w niej ludzie związani z PiS

Sonda
Przystępujesz do egzaminu poprawkowego z matury 2022?

Matura poprawkowa 2022: wyniki

Na wyniki matury poprawkowej 2022 nie trzeba będzie długo czekać. Jak wynika z harmonogramu CKE, wyniki matury poprawkowej zostaną opublikowane 9 września 2022.

Maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki