Matura 2022 z matematyki. Wymagania programowe

i

Autor: pixabay.com Matura 2022 z matematyki

Matura 2022 matematyka. Przecieki pilnie poszukiwane. Co będzie na maturze z matematyki 5 maja 2022?

2022-05-05 7:08

Matura 2022. Matematyka. Co będzie na maturze z matematyki? To pytanie zadają sobie wszyscy maturzyści, którzy w maju podejdą do egzaminów. Matematyka jest uznawana za najtrudniejszy z egzaminów, dlatego abiturienci szukają przecieków z arkuszy maturalnych jeszcze przed egzaminem. Jakie będą zadania na maturze z matematyki? Czego możemy się spodziewać? Czy są jakieś przecieki dotyczące matury z matematyki? Czytaj więcej w naszym tekście. Informacje na temat matury 2022 z matematyki tylko w se.pl.

Matura 2022. Matematyka. Najważniejsze informacje

Matura 2022. Matematyka. Egzaminy maturalne w 2022 roku rozpoczną się 4 maja. Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się 5 maja o godz. 9:00. Sprawdzian potrwa 170 minut. Abiturienci będą się zmagali zarówno z zadaniami zamkniętymi, jak i otwartymi. Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów. Do rozwiązania będzie siedem zadań otwartych. Aby zdać, trzeba będzie mieć minimum 30 procent wszystkich możliwych do uzyskania punktów. Ze względu na epidemię koronawirusa i przejście na nauczanie zdalne wymagania egzaminacyjne na maturę 2022 z matematyki są zmniejszone. Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej na swoje stronie internetowej na maturze z matematyki w 2022 roku zostały wprowadzone ograniczone wymagania dotyczące niektórych dotychczasowych zagadnień maturalnych.

Matura 2022. Harmonogram egzaminów. Zobacz, kiedy odbywają się egzaminy maturalne - KLIKNIJ TUTAJ!

Matura 2022. Matematyka. Przecieki. Co będzie na maturze z matematyki?

Matura z matematyki jest jednym z najbardziej stresujących przeżyć dla abiturientów. Maturzyści uznają, że "królowa nauk" jest najtrudniejszym przedmiotem maturalnym. Dlatego krótko przed egzaminem szukają przecieków z arkuszy maturalnych. Najczęstszym źródłem szukania przecieków jest internet. Tym bardziej, że ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i obostrzenia w niektórych szkołach matura z matematyki może się zacząć nieco później. To sprzyja umieszczaniu informacji w mediach społecznościowych. Przecieki nie zawsze się jednak sprawdzają. Dlatego najlepiej dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki.

Matura 2022. Co będzie na egzaminie z matematyki?

Matura 2022. Matematyka jest zmorą wielu uczniów. Abiturienci chcą wiedzieć, czego mogą się spodziewać na egzaminie maturalnym. Wiemy, czego nie będzie na egzaminie maturalnym z matematyki. Jakie zadania mogą się pojawić na arkuszu egzaminacyjnym? Na pewno nie zabraknie zadań z następujących działów:

  • Liczby rzeczywiste i wyrażenia algebraiczne. Równania i nierówności
  • Funkcje
  • Ciągi
  • Geometria (planimetria, stereometria, geometria analityczna płaszczyzny, trygonometria)
  • Prawdopodobieństwo i kombinatoryka (wraz z elementami statystyki)

Warto również zobaczyć, co było na maturze z matematyki w ubiegłym roku. Arkusze znajdziecie w naszym tekście: Matura 2021: Matematyka. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA]

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki