Matura 2021: Matematyka. Mamy odpowiedzi i arkusze CKE! Sprawdź zadania oraz ich rozwiązania [ZAPIS RELACJI]

2021-05-05 19:13
Zajawka SG MATURA matematyka2
Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska

Matura 2021 - matematyka podstawowa. Egzamin maturalny z matematyki już w środę, 5 maja 2021 roku. Matura z matematyki na poziomie podstawowym to drugi z obowiązkowych egzaminów, z którymi mierzą się tegoroczni maturzyści. Zdający z pewnością będą szukać arkuszy CKE, pytań i odpowiedzi. Co było na maturze 2021 z matematyki na poziomie podstawowym? W tym artykule opublikujemy najważniejsze informacje związane z maturą z matematyki. W naszej relacji na żywo znajdziesz arkusze CKE z matury 2021 z matematyki oraz rozwiązania zadań. Wszystko, co chcesz wiedzieć o maturze z matematyki! Śledź relację na żywo na www.se.pl!

CZYTAJ WIĘCEJ O JĘZYKU ANGIELSKIM: Matura 2021: Język angielski już dzisiaj! Tu znajdziesz arkusze CKE, odpowiedzi i temat wypracowania! [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2021: Matematyka podstawowa już w środę, 5 maja! Tutaj sprawdzisz arkusze CKE, wszystkie zadania, odpowiedzi i rozwiązania

Matura 2021 z matematyki jest kontynuacją tegorocznej serii egzaminów maturalnych. Zgodnie z harmonogramem matur CKE, w środę (5 maja 2021 roku) uczniowie będą mierzyć się z matematyką na poziomie podstawowym. To druga z obowiązkowych części matury, które należy zdać na minimum 30 procent, by cieszyć się z zaliczenia całego egzaminu dojrzałości. Matura z matematyki na poziomie podstawowym to niełatwa przeprawa. O tym, co może pojawić się na maturze 2021 z matematyki, pisaliśmy w osobnym artykule. W naszej relacji na żywo publikujemy na bieżąco arkusze CKE, pytania i odpowiedzi, rozwiązania zadań oraz komentarze ekspertów i maturzystów. Wszystko, co chcesz wiedzieć o podstawowej maturze z matematyki, przede wszystkim arkusze, odpowiedzi oraz rozwiązania, znajdziesz w tym artykule. Relacja na żywo jest regularnie aktualizowana! Bądź z nami 5 maja 2021 roku i śledź najnowsze informacje dotyczące matury 2021 z matematyki na www.se.pl!

Przeczytaj także: Matura 2021: Przecieki. Czy wiadomo, co będzie na maturze z matematyki i angielskiego?

Matura 2021: Matematyka - poziom podstawowy [RELACJA NA ŻYWO - 5 MAJA 2021]

Relację na żywo z matury 2021 z matematyki znajdziesz poniżej...

Godz. 19.12 Matura 2021 historia muzyki: arkusze

Jak wyglądał egzamin z historii muzyki? Zobaczcie arkusze: Matura 2021 historia muzyki. Pytania i arkusze znajdziesz TUTAJ. Matura CKE 2021

Godz. 17.00 Koniec egzaminów maturalnych

Zakończył się egzamin maturalny z historii muzyki na poziomie rozszerzonym. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już jutro!

Godz. 16.54 Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi i rozwiązania zadań otwartych. Tak należało je policzyć!

Chcecie zobaczyć, jak miały wyglądać odpowiedzi do zadań z matematyki na poziomie podstawowym? Sprawdźcie, które z nich były poprawne. Prezentujemy Wam odpowiedzi z zadań otwartych: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi i rozwiązania zadań otwartych. Tak należało je policzyć!

Godz. 16.38 Matura 2021. Maturalny maraton trwa

Już jutro (6 maja) o godz. 9.00 abiturienci przystąpią do kolejnego sprawdzianu dojrzałości - tym razem staną do walki o punkty z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Naszą relację znajdziecie tutaj: Matura 2021: Język angielski już w czwartek! Tu znajdziesz arkusze CKE, odpowiedzi i temat wypracowania! [RELACJA NA ŻYWO]

Godz. 16.00 Matura 2021 z matematyki. Czarnek o egzaminach

- Egzaminy maturalne miały spokojny przebieg. Poza incydentami wczoraj zwłaszcza, jakimiś niemądrymi żartami, które pojawiają się każdego roku (...), ostrożnością ze strony dyrektorów i przesunięciu egzaminu o godzinę to nic się nie działo. Bezpieczeństwo wszystkich maturzystów, również bezpieczeństwo sanitarne, zostało zagwarantowane przez wszystkich dyrektorów - powiedział w Radiu Maryja Przemysław Czarnek, minister edukacji.

Godz. 15.28 Matura 2021 z matematyki - uczniowie znali odpowiedzi przed egzaminem?

Czy uczniowie znali wcześniej odpowiedzi z matematyki? Około godz. 9.00, czyli gdy egzamin już się rozpoczynał, po sieci miała krążyć kartka z odpowiedziami. Co to oznacza? Czy matury z matematyki będą powtórzone? Czytaj więcej: Matura 2021 z matematyki. Odpowiedzi „z Twittera” są prawidłowe? Będzie skandal?!

Godz. 15.00 Matura 2021: historia muzyki

O godz. 14.00 rozpoczął się drugi z egzaminów. Abiturienci przystąpili do testów z historii muzyki na poziomie rozszerzonym. Egzamin trwa!

Godz. 14:40 Mamy odpowiedzi i arkusze CKE z matematyki. Sprawdź, czy zdałeś

Zdjęcie, które widzicie poniżej, to odpowiedź na jedno z zadań, które pojawiły się na maturze 2021 z matematyki. Resztę znajdziecie w powyższej galerii zdjęć, na początku tego materiału. Mamy odpowiedz i arkusze CKE z matematyki na maturze 2021. Sprawdź, czy zdałeś!

Matura 2021, matematyka poziom podstawowy. Odpowiedzi eksperta
Autor: Super Express Matura 2021, matematyka poziom podstawowy. Odpowiedzi eksperta

Godz. 14:15 Matematyka. Sprawdź, czy zdałeś! Mamy już arkusze CKE

Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi, proponowane rozwiązania zadań. Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę 2021 z matematyki. Szczegóły w powyższej galerii zdjęć, a także tutaj: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy.

Godz. 13:50 Matura 2021: Matematyka. Takie odpowiedzi zaznaczali uczniowie

Matura 2021 z matematyki dobiegła końca. Maturzyści z niecierpliwością czekają na odpowiedzi do zadań z arkusza CKE, żeby sprawdzić, ile zadań dobrze rozwiązali. Liczy się każdy punkt, który dla niektórych może oznaczać zdanie lub oblanie matury. Które odpowiedzi na maturze 2021 z matematyki były poprawne? Zobaczcie, co zaznaczali maturzyści i sprawdźcie, czy te wyniki zgadzają się z waszymi rozwiązaniami. Szczegóły tutaj: Matura 2021: Odpowiedzi z matematyki. Które były poprawne? Takie odpowiedzi zaznaczali maturzyści.

Godz. 13:10 Uczniowie dzielą się w sieci swoimi przemyśleniami na temat matury z matematyki

Z uwagi na to, że egzamin maturalny 2021 z matematyki już się oficjalnie zakończył, w mediach społecznościowych aż huczy od komentarzy na temat matury. Uczniowie dzielą się w sieci swoimi przemyśleniami i obawami. Na bieżąco o tym, co dzieje się w związku z maturami, piszemy oczywiście na portalu se.pl. Polecamy też zaglądać tutaj: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy.

Godz. 12:30 Arkusze CKE i odpowiedzi z matematyki niebawem. Szukajcie ich na SE.pl

Wraz z naszymi ekspertami przygotujemy specjalnie dla Was proponowane odpowiedzi na zadania z matematyki, które pojawiły się na maturze 2021. Arkusze CKE i odpowiedzi pojawią się już wkrótce. Będą dostępne między innymi w tym materiale. Szukajcie ich też na SE.pl. Wciąż prowadzimy relację, więc bądźcie z nami na bieżąco. Gdy tylko pojawią się pierwsze informacje, będziemy Was o tym informować. 

Godz. 12:00 Koniec egzaminu. Tymczasem na Twitterze... "kartka z odpowiedziami"

Matura 2021 z matematyki budzi duże emocje nie tylko ze względu na stres związany z samym egzaminem, ale także przez kolejne informacje o przeciekach maturalnych. Zarówno przed maturą z polskiego, jak i matematyki, internauci zauważyli duży skok wyszukiwań w Google fraz związanych z zadaniami, które później znalazły się w arkuszu CKE. Internauci mówią także o kartce z odpowiedziami, której zdjęcie krążyło w mediach społecznościowych jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu. Sprawdźcie: Przecieki na maturze 2021 z matematyki. "Kartka z odpowiedziami latała po Twitterze". Matura 2021 będzie powtórzona?!

Godz. 11:25 Lawina komentarzy o maturze z matematyki. "Jeden wielki cyrk"

Absolwenci szkół średnich są wzburzeni, w internecie rozszalała się burza, ruszyła lawina komentarzy po egzaminie. Opinie (najczęściej niezbyt pochlebne) dotyczą jednak nie samej treści zadań, ale… przecieków. Maturzyści są oburzeni, bo jeśli wyciek treści zadań i sugerowanych odpowiedzi okaże się prawdą, to matura 2021 może zostać unieważniona. Więcej: Matura 2021 z matematyki. „Jeden wielki cyrk”. Komentarze po egzaminie. „Nieśmieszny żart”

Godz. 11:00 Pierwsi uczniowie wyszli z sali bardzo szybko? Dziwne wpisy w sieci

Matura 2021 z matematyki rozpoczęła się 5 maja 2021 o godz. 9. Już kilkadziesiąt minut później w sieci zaczęły się pojawiać pierwsze komentarze. Rozgorzała dyskusja nad osiemnastokątem foremnym, który był intensywnie wyszukiwany przez internautów na krótko przed maturą z matematyki. Czy rzeczywiście zadanie dotyczące osiemnastokąta foremnego znalazło się w arkuszu CKE z matematyki? To już kolejne podejrzenie przecieku przed maturą 2021. Czytaj więcej: Matura 2021: matematyka. Pierwsi uczniowie wyszli po 20 minutach? Dyskusje o osiemnastokącie foremnym

Godz. 10:30 Pierwsze komentarze. Uczniowie załamani maturą z matematyki

Część uczniów ze spokojem czekała na egzamin z matematyki, inni – wręcz przeciwnie. „Boję się”, „Obym zdała” – internet i media społecznościowe w środę zalała fala komentarzy i opinii przed, w trakcie i po maturze z matematyki 2021. Maturzyści są załamani? Wielu uczniów jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu czuło, że nie są dobrze przygotowani, a „królowa nauk” może przysporzyć im ogromnych trudności, stresu i zmartwień. Zobacz pierwsze komentarze: Matura 2021: Matematyka. Pierwsze komentarze. Maturzyści załamani? „Obym zdała”

Godz. 10:00 Zadania z matematyki także wypłynęły przed maturą? To może wywołać skandal

Czy doszło do maturalnego przecieku z matematyki? Uczniowie gorączkowo przeszukiwali internet w poszukiwaniu nietypowych haseł. Czy znali treść zadań z matematyki jeszcze przed rozpoczęciem drugiego dnia matur 2021? Czy grozi nam kolejny skandal? Co roku maturzyści przeszukują internet, szukając przecieków lub choćby sugestii dotyczących tego, co może pojawić się na egzaminie. Sprawdźcie: Matura 2021: Przecieki z matematyki? Maturzyści szukają w sieci tych haseł. Będzie skandal?

Godz. 09:30 Przecieki na maturze 2021. CKE zawiadamia policję! "Mamy wątpliwości"

Matura 2021 trwa w najlepsze. Za nami język polski, teraz matematyka, a później kolejne przedmioty. Tymczasem internet co chwilę rozpalają doniesienia o przeciekach na maturze 2021. Czy takie faktycznie były lub są? „Mamy wątpliwości” – przyznają przedstawiciele Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. CKE zawiadamia policję, bo chce zbadać sprawę i potwierdzić, czy były przecieki na maturze 2021. Szczegóły tutaj: Matura 2021. CKE zawiadamia policję! Były przecieki na maturze 2021? „Mamy wątpliwości”

Godz. 09:00 Matura 2021 z matematyki wystartowała. Powodzenia!

O godz. 09:00 wystartowała matura 2021 z matematyki. Na bieżąco w serwisie SE.pl będziemy publikować najnowsze informacje dotyczące egzaminu. To tutaj znajdziecie arkusze CKE, odpowiedzi, pytania. Bądźcie z nami! Życzymy powodzenia. 

Godz. 08:30 Fatalna prognoza przed egzaminem. "Rekordowo dużo uczniów obleje"

Zostało pół godziny do rozpoczęcia matury 2021 z matematyki. Nie chcemy dodatkowo stresować, ale prognoza przed egzaminem nie jest optymistyczna. "Rekordowo dużo uczniów obleje", uważa jeden z nauczycieli, z którym rozmawialiśmy. Szczegóły tutaj: Nauczyciel o maturze 2021 z matematyki: - Rekordowo dużo uczniów obleje. To będzie pogrom.

Godz. 08:00 Ostatnie powtórki, wkrótce rusza matura 2021 z matematyki

Punktualnie o godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści otrzymają arkusze zadań z pytaniami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, więc została tylko godzina na ostatnie powtórki z matematyki. Wielu ekspertów wskazuje, że katowanie się na ostatnią chwilę zadaniami nie jest jednak dobrym pomysłem, dlatego może lepiej wziąć dwa głębokie wdechy i skupić się na tym, co przed nami? Trzymamy kciuki. 

Godz. 07:30 Odpowiedzi, pytania, zadania - arkusze CKE z matematyki

Jakie pytania i zadania będą na maturze 2021 z matematyki? Na naszej stronie se.pl opublikujemy arkusze zadań z matury 2021 z matematyki. Znajdziecie je w naszym artykule poniżej. Link tutaj: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy.

Środa, 5 maja. Godz. 07:00 Ruszamy z relacją z matury 2021 z matematyki

Dzień dobry! Rozpoczynam relację z matury 2021 z matematyki. Znajdziecie tu arkusze zadań z matury 2021 z matematyki oraz przykładowe rozwiązania. Po udostępnieniu Wam arkuszy CKE, podamy poprawne lub sugerowane odpowiedzi na pytania, które pojawią się na egzaminie. Ewentualne przecieki oraz pierwsze komentarze również znajdziecie w tym artykule. Bądźcie z nami na bieżąco.

21:35 Matura 2021 z matematyki. Ostatni wieczór, ostatnia noc, ostatnie godziny...

Odliczanie trwa! Matura 2021 z matematyki na poziomie podstawowym już jutro. Z samego rana wracamy z naszą relacją na żywo. Znajdziecie tu arkusze zadań z matury 2021 z matematyki oraz przykładowe rozwiązania. Po udostępnieniu Wam arkuszy CKE, podamy poprawne lub sugerowane odpowiedzi na pytania, które pojawią się na egzaminie. Ewentualne przecieki oraz pierwsze komentarze również znajdziecie w tym artykule. Bądźcie z nami już od świtu, by niczego nie przegapić!

21:00 Oto pewniaki przed maturą 2021. Co znajdzie się w arkuszu?

Odpowiedź na to pytanie w artykule Matura 2021 z matematyki i angielskiego. Co się pojawi w arkuszu? Znamy pewniaki [CZYTAJ WIĘCEJ].

20:30 Rozwiąż prosty QUIZ i sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki. Te zadania to podstawa

Test online znajdziesz w osobnym artykule [KLIKNIJ TUTAJ].

20:00 Pewniaki na maturze 2021 z matematyki? Nauczyciel Roku uczy, jak rozwiązać te zadania!

Ostatnia powtórka do matury 2021 z matematyki z se.pl. Specjalnie dla nas znany matematyk Dariusz Kulma rozwiązuje i tłumaczy zadania z matury z matematyki na poziomie podstawowym, które co roku pojawiają się w arkuszach maturalnych CKE! [CZYTAJ WIĘCEJ]

19:30 Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki! Rozwiąż ten test na minimum 31 procent

To nie takie proste! Przedmaturalny quiz z matematyki znajdziesz TUTAJ.

19:00 Za nami język polski, przed nami królowa nauk

Jak poszedł dzisiejszy egzamin maturalny? O szczegółach piszemy w artykule Matura 2021: Język polski za nami! Tu znajdziesz arkusze CKE, odpowiedzi i temat rozprawki! [RELACJA NA ŻYWO].

18:30 Matura 2021 z matematyki. Odpowiedzi, zadania, arkusze CKE... Gdzie je znaleźć?

Podpowiadamy w artykule Zadania, arkusze i odpowiedzi z matury 2021. Matematyka na poziomie podstawowym [CZYTAJ WIĘCEJ].

18:00 Matura 2021: przecieki z matematyki. Co będzie na jutrzejszej maturze?

Jakie zadania warto powtórzyć? Podpowiadamy w osobnym artykule [KLIKNIJ TUTAJ].

17:30 Co można wnieść na maturę 2021 z matematyki?

Sprawdź listę przyborów i rzeczy, które wolno mieć przy sobie [CZYTAJ WIĘCEJ].

17:15 Matura 2021 z matematyki. To musisz umieć, żeby zdać egzamin!

Wymagania programowe omawiamy w osobnym artykule [KLIKNIJ TUTAJ].

16:45 Matura 2021 z matematyki. Jak przebiegała tegoroczna matura próbna? Przypominamy!

Zapis naszej marcowej relacji na żywo, wraz z arkuszami i odpowiedziami, znajdziesz w artykule Matura próbna 2021: Matematyka podstawowa załamała uczniów. Było pytanie o maseczki [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO].

16:30 Matura z matematyki coraz bliżej. Co może być na egzaminie?

Już jutro rano uczniowie podejdą do matury 2021 z matematyki na poziomie podstawowym. Jakie zadania mogą się pojawić? Jakie je rozwiązać? Podpowiada Nauczyciel Roku! [CZYTAJ WIĘCEJ]

Matura 2021: Matematyka już w środę, 5 maja 2021. Zaczynamy relację na żywo na www.se.pl!

Rozpoczynamy naszą RELACJĘ NA ŻYWO! Egzamin maturalny z matematyki już jutro!

Matura 2021: Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi oraz przecieki!

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE