Matura

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Kartka z rozwiązaniami zadań maturalnych z matematyki miała pojawić się w mediach społecznościowych jeszcze przed rozpoczęciem matury 2021 z matematyki.

Przecieki na maturze 2021 z matematyki. "Kartka z odpowiedziami latała po Twitterze". Matura 2021 będzie powtórzona?!

2021-05-05 14:46

Matura 2021 z matematyki budzi duże emocje nie tylko ze względu na stres związany z samym egzaminem, ale także przez kolejne informacje o przeciekach maturalnych. Zarówno przed maturą z polskiego, jak i matematyki, internauci zauważyli duży skok wyszukiwań w Google fraz związanych z zadaniami, które później znalazły się w arkuszu CKE. Internauci mówią także o kartce z odpowiedziami, której zdjęcie krążyło w mediach społecznościowych jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu. Czy można mówić o przecieku i co to oznacza dla maturzystów? Czy matura 2021 z matematyki zostanie powtórzona?!

Matura 2021 matematyka - w galerii poniżej arkusz CKE i odpowiedzi do zadań maturalnych, które rozwiązuje nasz ekspert Dariusz Kulma, znany nauczyciel matematyki.

Przecieki przed maturą 2021. Internauci zwracają uwagę na zwiększoną liczbę wyszukiwań w Google fraz związanych z zadaniami maturalnymi. Najpierw, przed maturą z polskiego, wyszukiwano temat rozprawki, a przed maturą z matematyki: "osiemnastokąt foremny" i "mediana". To nie jedyne dowody internautów na przecieki przed maturą 2021 z matematyki. Niektórzy idą o krok dalej i publikują krążącą w mediach społecznościowych kartkę z odpowiedziami do zadań. Internauci deklarują także, że widzieli jak na grupach na Facebooku o godz. 8.30 rano rozwiązywano już zadania maturalne, podczas gdy arkusze CKE uczniowie mieli otrzymać dopiero o godzinie 9. Na razie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że doszło do przecieku na maturze 2021 z matematyki. Na podobne informacje o przeciekach pierwszego dnia egzaminów CKE zareagowała stanowczo i zawiadomiła policję. Można więc wnioskować, że podobne działania Centralna Komisja Egzaminacyjna podejmie w stosunku do informacji o kolejnych przeciekach z matematyki. Jeśli informacje o przeciekach okażą się prawdą, CKE może zdecydować nawet o powtórzeniu egzaminu maturalnego z matematyki czy innych przedmiotów. Maturzystom pozostaje więc czekać na decyzję Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Przeczytaj koniecznie: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusz CKE, zadania, rozwiązania [poziom podstawowy matematyka matura 5.05.2021]

Matura 2021 z matematyki będzie powtórzona przez przecieki?

Niektórzy maturzyści obawiają się, że matura 2021 z matematyki będzie powtórzona przez przecieki. Tego na razie nie wiadomo, chociaż oczywiście trzeba się liczyć z taką ewentualnością. Wszystko zależy od decyzji CKE. Maturzystów, którzy chcą sprawdzić, jak im poszło na maturze 2021 zachęcamy do sprawdzania arkuszy CKE i odpowiedzi na naszej stronie. Rozwiązania zadań maturalnych opublikujemy po godz. 14.

Przeczytaj także: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy

Matura z języka polskiego. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany