Wyciekły arkusze CKE z matury 2021 - czy to możliwe?! Informacje o przeciekach zalewają internet, matura będzie powtórzona?!

2021-05-05 12:28
Arkusz CKE
Autor: nadesłane / arkusz CKE Na pierwszy rzut oka arkusz CKE z "przecieków" wygląda jak prawdziwy. Gdy mu się przyjrzeć, okazuje się, że to zeszłoroczny arkusz, z które usunięto datę.

W internecie pojawiają się informacje, że wyciekły arkusze CKE z matury 2021. Czy należy w to wierzyć? Maturzyści z pewnością chętnie zobaczyliby arkusze CKE i zadania, jakie pojawią się na maturze 2021. Informacje o przeciekach maturalnych co roku przed egzaminami zalewają media społecznościowe. Maturzyści, którzy uwierzą w informacje o przeciekach i będą chcieli zobaczyć rzekome arkusze CKE z matury 2021, mogą mieć spore problemy. Czy rzeczywiście doszło do przecieku przed maturą 2021 z matematyki i polskiego?

Matura 2021 matematyka - w galerii poniżej arkusz CKE i odpowiedzi do zadań maturalnych, które rozwiązuje nasz ekspert Dariusz Kulma, znany nauczyciel matematyki.

Czy wierzyć w informacje o tym, że wyciekły arkusze CKE z matury 2021? - zastanawiają się uczniowie, którzy od 4 maja przystępują do egzaminu z języka polskiego i matematyki. Najpierw kilkanaście minut po rozpoczęciu matury 2021 z polskiego w internecie pojawiły się informacje o temacie rozprawki. Z kolei przed maturą 2021 z matematyki internauci wyszukiwali informacji o osiemnastokącie foremnym, a w mediach społecznościowych krążyło zdjęcie kartki z rozwiązaniami zadań z matury 2021 z matematyki. Teraz maturzyści boją się, że z powodu przecieków matura będzie powtórzona. Czekamy na decyzję CKE, która już po egzaminie z języka polskiego poinformowała, że zawiadomiła policję w sprawie przecieków.

Czytaj więcej: Matura 2021: Przecieki z matematyki? Maturzyści szukają w sieci tych haseł. Będzie skandal?

W sieci jeszcze przed rozpoczęciem matury 2021 krążyły nie tylko informacje o przeciekach, ale także można było zauważyć wzmożone wyszukiwanie fraz związanych z tematami maturalnymi. Czy na Podlasiu doszło do przecieku z polskiego  i matura 2021 będzie musiała zostać powtórzona? Więcej w artykule: Matura 2021 będzie powtórzona? Na Podlasiu mogło dojść do wycieku. "Skąd oni to mają?"

W internecie można było znaleźć także zdjęcia rzekomych arkuszy z matury 2021. Ostrzegamy wszystkich maturzystów, którzy myślą, że jak je zdobędą, to lepiej zdadzą egzamin: nie dajcie się oszukać! Na pierwszy rzut oka arkusz CKE z "przecieków" wygląda jak prawdziwy. Gdy mu się przyjrzeć, okazuje się, że to zeszłoroczny arkusz, z którego usunięto datę lub przerobiono ją w programie graficznym na 2021 roku. Niektórzy oszuści za udostępnienie takich fałszywych arkuszy CKE domagają się zapłaty. To próba wyłudzenia pieniędzy od maturzystów, którzy w stresie przed egzaminem są gotowi na desperacki krok zapłacenia za informacje o przeciekach. Warto to zapamiętać i nie dać się nabrać! Do tej pory wiadomości o tym, że wyciekły arkusze CKE, które pojawiają się co roku przed maturą, okazywały się po prostu nieprawdziwe.

Przeczytaj koniecznie: Matura 2021. Takie tematy były na maturze z języka polskiego w poprzednich latach. Co będzie na maturze 2021?

Spis treści

  1. Wyciekły arkusze CKE - co należy zrobić?
  2. Przecieki maturalne 2021 to oszustwo. Lepiej powtórzyć pewniaki
  3. Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?
  4. Matura 2021 z języka polskiego - przykładowy arkusz CKE

Wyciekły arkusze CKE - co należy zrobić?

Osoby, które natrafiły w internecie na informacje o rzekomych przeciekach z matury 2021, powinny ostrzec innych, żeby nie wierzyły w przecieki i nie przelewały żadnych pieniędzy. Kto padł ofiarą takiego oszustwa na przecieki z CKE i inne fałszywe arkusze maturalne, powinien zgłosić sprawę na policję.

Przecieki maturalne 2021 to oszustwo. Lepiej powtórzyć pewniaki

Informacje o przeciekach maturalnych do tej pory okazywały się nieprawdziwe. Nauczyciele dzielą się jednak wiadomościami na temat tzw. pewniaków maturalnych, czyli zadań, które co roku pojawiają się w arkuszach CKE. Z łatwością można więc przewidzieć, że te typy zadań pojawią się także na maturze 2021. Informacje o takich pewniakach maturalnych, które wcale nie są przeciekami z matury 2021, można znaleźć na przykład w artykule: Matura 2021: Język polski. Co będzie na egzaminie? Sprawdź, jakich zadań i lektur się spodziewać. W ramach powtórki do matury 2021 warto również rozwiązać nasze quizy:

Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Matura 2021. Poniżej w galerii zdjęć znajdziesz sugerowane odpowiedzi z polskiego.

Matura 2021 z języka polskiego - przykładowy arkusz CKE

W galerii poniżej znajduje się przykładowy arkusz CKE z matury z języka polskiego. Tego typu zadania maturalne pojawią się także na maturze 2021. Pytania w arkuszu CKE będą sprawdzały mi.n. znajomość lektur obowiązkowych.

Przeczytaj także: Lektury obowiązkowe na maturze 2021. Te lektury z gwiazdką musisz znać na maturę z polskiego

Matura 2021

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE