QUIZ. Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką? [MATURA Z POLSKIEGO, POWTRÓRKA Z LEKTUR]

i

Autor: Pixabay QUIZ. Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką? [MATURA Z POLSKIEGO, POWTRÓRKA Z LEKTUR]

QUIZ. Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką? [MATURA Z POLSKIEGO, POWTÓRKA Z LEKTUR]

2021-04-28 11:51

Matura z polskiego już tuż, tuż. Maturzysto, sprawdź, czy jesteś dobrze przygotowany! Lektury z gwiazdką, czyli lektury obowiązkowe to absolutne minimum, jakie musisz znać przed maturą z polskiego na poziomie podstawowym. Maturzysto! Pamiętaj, że tegoroczna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja. Egzamin na poziomie podstawowym rano, a po południu na poziomie rozszerzonym. Czas na ostatnie powtórki właśnie kończy się! Zobacz, jakie lektury powinieneś koniecznie powtórzyć przed maturą. Uwaga! Na liście znajdują się również lektury, które były omawiane jeszcze w gimnazjum. Te też musisz znać! Rozwiąż nasz quiz o bohaterach lektur z gwiazdką i przekonaj się, czy jesteś dobrze przygotowany na tegoroczną maturę z polskiego na poziomie podstawowym.

Matura z polskiego 2021. W tym roku lista lektur obowiązkowych została zdecydowanie okrojona, a wszystko to przez pandemię koronawirusa i zamknięcie szkół, co miało spory wpływ na działalność dydaktyczną. Z tego samego powodu zadecydowano, że w tym roku nie odbędzie się część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego. To nie koniec zmian. W 2021 roku maturzyści będą mieli też do napisania nie jeden, lecz dwa tematy rozprawki:

  • jeden temat rozprawki ze wskazaną lekturą obowiązkową,
  • drugi temat rozprawki - z tekstem spoza kanonu lektur obowiązkowych.

Tuż przed egzaminem polecamy przypomnieć sobie postacie i losy bohaterów lektur obowiązkowych, czyli lektur z gwiazdką. Ostatnie powtórki to zazwyczaj gwarancja sukcesu.

ZOBACZ KONIECZNIE: Lektury obowiązkowe na maturze 2021. Te lektury z gwiazdką musisz znać na maturę z polskiego

Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką?

Pytanie 1 z 10
Na początek "Zemsta" Fredry. Kim był Dyndalski?
Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak: Polityka Kaczyńskiego, to polityka Putina
FB matura bzdura

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska FB matura bzdura

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki