QUIZ. Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką? [MATURA Z POLSKIEGO, POWTÓRKA Z LEKTUR]

2021-04-28 11:51 Tomasz Majta
QUIZ. Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką? [MATURA Z POLSKIEGO, POWTRÓRKA Z LEKTUR]
Autor: Pixabay QUIZ. Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką? [MATURA Z POLSKIEGO, POWTRÓRKA Z LEKTUR]

Matura z polskiego już tuż, tuż. Maturzysto, sprawdź, czy jesteś dobrze przygotowany! Lektury z gwiazdką, czyli lektury obowiązkowe to absolutne minimum, jakie musisz znać przed maturą z polskiego na poziomie podstawowym. Maturzysto! Pamiętaj, że tegoroczna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja. Egzamin na poziomie podstawowym rano, a po południu na poziomie rozszerzonym. Czas na ostatnie powtórki właśnie kończy się! Zobacz, jakie lektury powinieneś koniecznie powtórzyć przed maturą. Uwaga! Na liście znajdują się również lektury, które były omawiane jeszcze w gimnazjum. Te też musisz znać! Rozwiąż nasz quiz o bohaterach lektur z gwiazdką i przekonaj się, czy jesteś dobrze przygotowany na tegoroczną maturę z polskiego na poziomie podstawowym.

Matura z polskiego 2021. W tym roku lista lektur obowiązkowych została zdecydowanie okrojona, a wszystko to przez pandemię koronawirusa i zamknięcie szkół, co miało spory wpływ na działalność dydaktyczną. Z tego samego powodu zadecydowano, że w tym roku nie odbędzie się część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego. To nie koniec zmian. W 2021 roku maturzyści będą mieli też do napisania nie jeden, lecz dwa tematy rozprawki:

  • jeden temat rozprawki ze wskazaną lekturą obowiązkową,
  • drugi temat rozprawki - z tekstem spoza kanonu lektur obowiązkowych.

Tuż przed egzaminem polecamy przypomnieć sobie postacie i losy bohaterów lektur obowiązkowych, czyli lektur z gwiazdką. Ostatnie powtórki to zazwyczaj gwarancja sukcesu.

ZOBACZ KONIECZNIE: Lektury obowiązkowe na maturze 2021. Te lektury z gwiazdką musisz znać na maturę z polskiego

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak: Polityka Kaczyńskiego, to polityka Putina
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE