Matura 2021: Język polski. Przecieki maturalne! Co będzie na egzaminie? Sprawdź, jakich zadań i lektur się spodziewać

2021-04-23 13:56 Bartosz Wojsa
Matura 2021: Język polski. Przecieki maturalne! Co będzie na egzaminie? Sprawdź, jakich zadań i lektur się spodziewać
Autor: arc. Matura 2021: Język polski. Przecieki maturalne! Co będzie na egzaminie? Sprawdź, jakich zadań i lektur się spodziewać

Matura 2021: Język polski. Przecieki maturalne! Na takie informacje co roku liczą uczniowie, którzy przygotowują się do egzaminów. Co pojawi się w tym roku? Jakich zadań i lektur się spodziewać? Poloniści nie mają wątpliwości, że wśród pewniaków znajdą się dzieła tych autorów. Oczywiście stuprocentowej pewności nie ma nigdy, ale kto wie - lepiej się przygotować, niż później niemiło się zaskoczyć. Przejrzenie tych pozycji sprawi, że na maturze poradzicie sobie lepiej. Dodatkowa wiedza nigdy nikomu nie zaszkodziła.

Matura 2021: Język polski. Przecieki maturalneCo pojawi się na egzaminie? Jakie lektury, jakie zadania? Poloniści wskazują, że to pewniaki, które lepiej powtórzyć sobie przed egzaminem dojrzałości. W sieci aż huczy od podpowiedzi, z czego lepiej się przygotować. Wśród lektur pojawiają się: "Dziady", "Pan Tadeusz", "Lalka" czy "Wesele". Niektórzy wskazują, że na maturze 2021 z polskiego mogą pojawić się też "Treny" Kochanowskiego. Oczywiście warto przeczytać też inne utwory, ze szczególnym uwzględnieniem takich autorów jak Stefan Żeromski, Julian Tuwim, Leopold Staff, Adam Mickiewicz i inni. Nigdy nie ma pewności, że przecieki w danym roku się sprawdzą, ale często się tak zdarza. Lepiej się przygotować, niż później niemiło się zaskoczyć i żałować. Przejrzenie tych pozycji sprawi, że na maturze poradzicie sobie lepiej. Dodatkowa wiedza nigdy nikomu nie zaszkodziła. 

Matura 2021. Takie tematy były na maturze z języka polskiego w poprzednich latach

Matury 2021 ruszają już we wtorek, 4 maja. Tradycyjnie pierwszym egzaminem, z którym zmierzą się uczniowie będzie test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie testu oraz napisanie wypracowania absolwenci szkół ponadpodstawowych mają 170 minut. Przygotowując się do tegorocznej matury, warto przejrzeć tematy, które pojawiły się w poprzednich latach. Więcej przeczytajcie tutaj: Matura 2021. Takie tematy były na maturze z języka polskiego w poprzednich latach. Co będzie na maturze 2021? Wyżej znajdziecie też galerię zdjęć z zadaniami. To ważne w kontekście przecieków! Niektóre zadania mogą się bowiem powtórzyć, z kosmetycznymi zmianami, co często się zdarza. Trzymamy kciuki za dobre wyniki. Na SE.pl na bieżąco będziemy pisać o sprawach dotyczących matury 2021. 

Matura 2021: na początek język polski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE