Matura 2021. Wyciekły arkusze CKE? Tematy maturalne wyszukiwane przed maturą z polskiego?

2021-05-04 13:19
Arkusz CKE
Autor: nadesłane / arkusz CKE Takie zmodyfikowane arkusze CKE wysyłają oszuści i udają, że to przecieki z matury 2021.

Matura 2021 coraz bliżej, a w raz z nią w internecie pojawia się coraz więcej informacji o tym, że wyciekły arkusze CKE i można poznać zadania maturalne przed egzaminem. Mówi się o wycieku arkuszy i wyszukiwaniu tematów maturalnych przed egzaminem z polskiego. Czy to prawda? Maturzyści muszą uważać na informacje o przeciekach. Niektórzy tak bardzo chcą zobacz arkusze CKE przed samą maturą, że są gotowi nawet zapłacić osobom, które twierdzą, że mają do nich dostęp. Niestety, ta historia z wyciekiem arkuszy maturalnych i przeciekami powtarza się co roku przed egzaminem dojrzałości i może mieć bardzo poważne konsekwencje. Maturzyści muszą być bardzo ostrożni. Co powinni zrobić, jeśli zobaczą informację o wycieku arkuszy? Wyjaśniamy!

Informacje o tym, że wyciekły arkusze CKE co roku przed maturami zalewają internet. Przed maturą 2021 z polskiego w sieci krążyły nie tylko informacje o przeciekach, ale także o tym, że można było zauważyć wzmożone wyszukiwanie fraz związanych z tematami maturalnymi. Czy na Podlasiu doszło do przecieku z polskiego i matura 2021 będzie musiała zostać powtórzona? Więcej w artykule: Matura 2021 będzie powtórzona? Na Podlasiu mogło dojść do wycieku. "Skąd oni to mają?"

Maturzyści często sami szukają informacji i przeciekach. Zamiast powtarzać zagadnienia do egzaminu dojrzałości, szukają w sieci informacji o przeciekach maturalnych, licząc, że dzięki temu łatwiej będzie im zdać maturę 2021. Niestety, sytuację wykorzystują oszuści, którzy żerują na przestraszonych maturą i zestresowanych uczniach. W mediach społecznościowych informują, że wyciekły arkusze CKE z matury 2021, są w ich posiadaniu i zachęcają do kontaktu. Maturzyści, którzy chcą poznać te przecieki i zobaczyć, jakie zadania będą na maturze, mają zapłacić, by móc zobaczyć rzekomo prawdziwe arkusze CKE. Tak naprawdę powinni mieć się na baczności i pod żadnym pozorem nie wierzyć w te informacje i nie wysyłać żadnych pieniędzy. To zwykłe oszustwo! 

Spis treści

  1. Wyciekły arkusze CKE - maturzyści, uważajcie na to oszustwo!
  2. Matura 2021: przecieki to pewniaki
  3. Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Wyciekły arkusze CKE - maturzyści, uważajcie na to oszustwo!

Choć oszuści twierdzą, że dysponują przeciekami z matury 2021 i prawdziwymi arkuszami CKE, to zwykłe oszustwo. Wyłudzają w ten sposób pieniądze od zestresowanych uczniów, którzy chcą sobie pomóc w zdaniu matury. Oszuści najczęściej nie wysyłają żadnych arkuszy po otrzymaniu pieniędzy, lub udostępniają po prostu ogólnodostępne arkusze CKE z matur z poprzednich lat, którym zmieniono w programie graficznym datę na 2021 rok. Nie ma tam więc żadnych zadań, które rzekomo miałyby się pojawić na maturze 2021. Dlatego apelujemy do maturzystów o czujność: nie wierzcie w informacje o przeciekach, a jeśli padliście ofiarą takiego oszustwa, zgłoście się na policję i ostrzegajcie przed nim kolegów i koleżanki!

Przeczytaj także: Nauczyciel matematyki o maturze 2021: - To będzie pogrom. Rekordowo dużo uczniów obleje maturę

Matura 2021: przecieki to pewniaki

Informacje o przeciekach dotyczących tego, co będzie na maturze 2021, są najczęściej zestawieniem tzw. pewniaków maturalnych. Chodzi o zadania, które co roku pojawiają się w arkuszach CKE, z łatwością można więc przewidzieć, że te typy zadań pojawią się także na maturze 2021. Informacje o takich pewniakach maturalnych, które wcale nie są przeciekami z matury 2021, znajdziecie w innych artykułach na se.pl:

Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Matura 2021. Poniżej w galerii zdjęć znajdziesz sugerowane odpowiedzi z polskiego.

Czytaj więcej o maturze 2021

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE