Matura 2021 język polski: Tego nie będzie na maturze z polskiego. Sprawdź, czego nie będzie w arkuszach CKE

Matury 2021 - dzisiaj język polski, jutro matematyka. Jakie zmiany na maturze 2021?
Autor: Pixabay Matury 2021 - dzisiaj język polski, jutro matematyka. Jakie zmiany na maturze 2021?

Matura 2021. Czego nie będzie na maturze z polskiego? Wielkimi krokami zbliża się egzamin dojrzałości. Już we wtorek, 4 maja, maturzyści zmierzą się z maturą z języka polskiego. To ostatnie dni nauki. Czego nie muszą uczyć się tegoroczni maturzyści? Jakich pytań na pewno nie będzie w arkuszach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) na maturze 2021? Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało zestaw wymagań maturalnych. Sprawdź, czego nie trzeba uczyć się na maturę 2021.

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?

Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie, którzy w 2021 roku będą zdawali maturę niemal przez cały rok przygotowywali się do niej podczas zdalnej nauki. Ta wprowadzona została z powodu pandemii koronawirusa. W związku z tym wymagania egzaminacyjne obowiązujące na egzaminie maturalnym 2021 zostały zmienione, przez co matura 2021 będzie łatwiejsza. Co się zmieni? Zniesiono obowiązek przystąpienia do egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Tegorocznym maturzystom umożliwiono zmianę deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego. Są to główne kwestie, które zawiera rozporządzenie podpisane 16 grudnia 2021 roku przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Co jeszcze zmieni się na maturze 2021?

Zobacz także: Matura 2021 będzie łatwiejsza. Okrojony zakres materiału. Co będzie na maturze 2021?

Matura 2021 język polski: Tego nie będzie na maturze z polskiego. Sprawdź, czego nie będzie w arkuszach CKE

Więcej informacji znajdziesz w naszej galerii zdjęć, którą znajdziesz poniżej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE