Matura 2021: Przecieki z matematyki? Maturzyści szukają w sieci tych haseł. Będzie skandal?

2021-05-05 11:52
Matura 2021: Przecieki z matematyki? Maturzyści szukają w sieci tych haseł. Będzie skandal?
Autor: DOMIN Matura 2021: Przecieki z matematyki? Maturzyści szukają w sieci tych haseł. Będzie skandal?

Matura 2021. Czy w sieci pojawiły się przecieki z matematyki? Dziś egzamin z „królowej nauk” na poziomie podstawowym. Co roku budzi on ogromne emocje i niepokój wśród maturzystów. Czy doszło do maturalnego przecieku z matematyki? Uczniowie gorączkowo przeszukiwali internet w poszukiwaniu nietypowych haseł. Czy znali treść zadań z matematyki jeszcze przed rozpoczęciem drugiego dnia matur 2021? Czy grozi nam kolejny skandal? Co roku maturzyści przeszukują internet, szukając przecieków lub choćby sugestii dotyczących tego, co może pojawić się na egzaminie. Każdy z nich chce się przygotować na to, co go czeka… Czy na maturze 2021 doszło do przecieku? Od wielu godzin maturzyści szukają w sieci tych nietypowych haseł. Czy to klucz do matury 2021 z matematyki?

Matura 2021 matematyka - w galerii poniżej arkusz CKE i odpowiedzi do zadań maturalnych, które rozwiązuje nasz ekspert Dariusz Kulma, znany nauczyciel matematyki.

Matura 2021. W sieci pojawiły się przecieki z matematyki? Jeśli tak, to może oznaczać skandal. Zwłaszcza że już po pierwszym dniu matur 2021 pojawiły się doniesienia o możliwych przeciekach z języka polskiego. Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała się zawiadomić policję. Czy drugiego dnia matur 2021 doszło do przecieku? Maturzyści szukają w sieci tych haseł: ośmiokąt, ośmiokąt foremny, osiemnastokąt, delta… To przypadek czy coś innego? Czy te hasła i związane z nimi wzory są kluczem do rozwiązania zadań na maturze 2021 z matematyki? Czy to możliwe, że ktoś znał i udostępnił szczegóły egzaminu maturzystom – i to kilka godzin przed rozpoczęciem matury 2021 z matematyki? Jeśli tak, to może to oznaczać prawdziwy skandal. Gdyby doszło do przecieku, to część matur 2021 może zostać unieważniona.

Czytaj także: Przecieki na maturze 2021 z matematyki. "Kartka z odpowiedziami latała po Twitterze". Matura 2021 będzie powtórzona?!

Matura 2021. Przecieki z matematyki? Tego szukają w sieci maturzyści

Ośmiokąt, ośmiokąt foremny, osiemnastokąt, osiemnastokąt foremny i wszelkie możliwe wzory na policzenie ich pola, powierzchni, obwodu. Do tego delta odmieniana przez wszystkie przypadki. To właśnie takich matematycznych haseł szukają w sieci tegoroczni maturzyści. Te same sugestie pojawiają się też w mediach społecznościowych w wątkach, postach i wpisach dotyczących matury 2021 z matematyki. Czy doszło do przecieku i maturzyści wiedzą, czego szukać? Czy znali wcześniej najtrudniejsze zagadnienia z egzaminu? Centralna Komisja Egzaminacyjna jeszcze we wtorek zapowiedziała, że sprawę przecieków na maturze 2021 zgłosi na policję.

Matura 2021. Te hasła królują w sieci. Doszło do wycieku?

W wyszukiwarkach internetowych i mediach społecznościowych od wielu dni i godzin niezwykle popularne są hasła i tematy związane z maturą 2021. Uczniowie szukają sposobów na to, by dobrze przygotować się do egzaminu i – jak co roku – liczą na to, że pojawią się jakieś przecieki. Czy w tym roku faktycznie doszło do ujawnienia treści zadań przed rozpoczęciem egzaminów? Czy był przeciek z matury 2021 z matematyki? W sieci zawrzało. Ogromną popularnością cieszą się takie hasła, jak: ośmiokąt, ośmiokąt foremny, osiemnastokąt, osiemnastokąt foremny czy delta. To klucz do matury 2021 z matematyki?

Matura 2021: Przecieki z matematyki? Ośmiokąt, osiemnastokąt

Skąd takie zainteresowanie ośmiokątek i osiemnastokątem? Może to przeciek, może plotka… Fakt jest jednak taki, że we wtorek, po godz. 19.00 te hasła zaczęły cieszyć się znacznie większym zainteresowaniem, niż w ostatnich dniach czy tygodniach. W nocy liczba wyszukiwań zmalała, ale rano, w środę, 5 maja, a więc w dniu matury 2021 z matematyki… znów wystrzeliła! Ogromna rzesza internautów przez ostatnie godziny szuka w sieci informacji o ośmiokącie, ośmiokącie foremnym, osiemnastokącie, osiemnastokącie foremnym oraz wszystkim, co z nimi związane – np. najważniejszymi wzorami czy sposobami obliczeń ich pola czy obwodu.

Przecieki z matury 2021. Maturzyści znali odpowiedzi z matematyki?

Po pierwszym dniu egzaminów maturalnych CKE zapowiedziała, że zawiadomi policję, by ta sprawdziła, czy doszło do przecieków ma maturze 2021. Po drugim dniu egzaminów też mogą pojawić się wątpliwości. W sieci jest coraz więcej wpisów zawierających – jak twierdzi część internautów – prawidłowe odpowiedzi do zadań z matury 2021 z matematyki. Czy to możliwe, że doszło do przecieku i uczniowie znali odpowiedzi do zadań oraz zagadnienia na maturę 2021 jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu? Po sieci krążą np. informacje o prawidłowych odpowiedziach do zadań maturalnych, które miały być dostępne w sieci już w środę rano.

Matura z języka polskiego. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Matura 2021. Zobacz też:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE