Matura 2021 z matematyki. Przecieki „z Twittera” są prawidłowe? Odpowiedzi się zgadzają, co zrobi CKE?

2021-05-05 15:42
Matura 2021 z matematyki. Odpowiedzi „z Twittera” są prawidłowe? Będzie skandal?!
Autor: DOMIN Matura 2021 z matematyki. Odpowiedzi „z Twittera” są prawidłowe? Będzie skandal?!

To może być prawdziwy skandal! Matura 2021 wywołała gigantyczne emocje wśród zdających i ich bliskich, ale też wszystkich śledzących egzaminy. We wtorek, 4 maja 2021, miało dojść do przecieku z języka polskiego, a w środę, 5 maja uczniowie znali odpowiedzi z matematyki? Po sieci krąży kartka z prawidłowymi odpowiedziami – podobno uczniowie mieli do niej dostęp rano przed maturą z matematyki. Sugerowane tam rozwiązania częściowo pokrywają się z tymi, które prezentujemy Wam na SE.pl – z prawidłowymi odpowiedziami i rozwiązaniami zadań egzaminu maturalnego 2021 na poziomie podstawowym. Czy doszło do przecieku? Czy uczniowie znali odpowiedzi, wchodząc na salę egzaminacyjną? Czy Centralna Komisja Egzaminacyjna zareaguje i czy matura z matematyki zostanie unieważniona? To może być prawdziwy skandal!

Matura 2021 z matematyki już za nami. Jedni mówią, że była bardzo prosta, inni – że nie poszło im najlepiej, ale jeszcze inni, że… to skandal, bo doszło do przecieku i część uczniów znała odpowiedzi jeszcze przed wejściem na salę egzaminacyjną. Jeśli tak faktycznie było, to matura może zostać unieważniona… Odpowiedzi „z Twittera” są prawidłowe? Uczniowie znali je przed rozpoczęciem matury 2021 z matematyki? To może być prawdziwy skandal!

Zobacz też: Przecieki na maturze 2021 z matematyki. "Kartka z odpowiedziami latała po Twitterze". Matura 2021 będzie powtórzona?!

Prawidłowe odpowiedzi do zadań z matury 2021 z matematyki prezentujemy w galerii poniżej. Sprawdź, czy dobrze odpowiedziałeś! W dalszej części artykułu piszemy o tajemniczej kartce z odpowiedziami z Twittera, która miała krążyć po sieci jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

Odpowiedzi, które znalazły się na słynnej „kartce z Twittera” w znacznym stopniu pokrywają się z prawidłowymi odpowiedziami z matury z matematyki 2021. Jeśli przeciek miał miejsce przed rozpoczęciem egzaminu i jeśli maturzyści mieli dostęp do tych odpowiedzi przed godz. 9.00, to matura 2021 z matematyki może skończyć się nie lada skandalem. Czy to możliwe, że część uczniów znała odpowiedzi, jeszcze zanim weszła na salę egzaminacyjną?

Przeciek na maturze z matematyki 2021? Jakie będą konsekwencje

Zdjęcie kartki zawierającej sugerowane odpowiedzi pojawiło się w sieci nie później niż około godz. 9.00. Wtedy o przecieku zaczęło się robić głośno, bo część internautów wprost mówiła o skandalu. Jeśli rozwiązania faktycznie były prawidłowe i dostępne w sieci wcześniej, to maturę 2021 z matematyki ciężko uznać za obiektywną. Rozwiązania do maturalnych zadań jeszcze przed i w czasie egzaminu miał też zdradzać jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl – ten sam, który dzień wcześniej „przewidział” część zadań na maturze z języka polskiego. Centralna Komisja Egzaminacyjna już po pierwszym dniu matur zapowiedziała, że sprawę przecieków zgłosi na policję. Po drugim dniu egzaminów może się okazać, że lista „zarzutów” będzie dłuższa. Kto, jak i dlaczego miał dostęp do zadań maturalnych przed rozpoczęciem egzaminów? Czy matura 2021 zostanie przez to unieważniona? Czekamy na decyzje i reakcje CKE w tej sprawie.

Maturzyści z Rzeszowa opowiadają o tym, co było na maturze z polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE