Matura 2021: przecieki z matematyki. Co będzie na maturze z matematyki? Jakie zadania powtórzyć?

2021-05-05 8:31 Konrad Marzec
Matura 2021: przecieki z matematyki. Co będzie na maturze z matematyki? Jakie zdania powtórzyć?
Autor: Joanna Soćko Matura 2021: przecieki z matematyki. Co będzie na maturze z matematyki? Jakie zdania powtórzyć? / Zdjęcie poglądowe

Matura 2021 - matematyka na poziomie podstawowym. Czy są przecieki z matury z matematyki? Jakich zadań spodziewają się maturzyści na egzaminie maturalnym z królowej nauk? W środę (5.05.2021) decydujące starcie uczniów z matematyką. Nic więc dziwnego, że zdający poszukują przecieków i przykładowych zadań. Na co warto zwrócić uwagę? Arkusze CKE, pytania sprzed lat i wiele więcej znajdziecie w naszym artykule!

Matura 2021: przecieki z matematyki

Matura 2021 - czy można liczyć na przecieki z matematyki? W środę (5.05.2021) zdającym z matematyki na poziomie podstawowym będzie towarzyszył niemały stres (zmagania maturzystów można śledzić w naszej relacji na żywo: Matura 2021: Matematyka już dziś! Tu znajdziesz arkusze CKE, zadania, odpowiedzi i rozwiązania!). Nasza redakcja przenalizuje w tym artykule temat ewentualnych przecieków z egzaminu maturalnego. Warto uważać - na przeróżnych stronach internetowych pojawiają się "tajne" dane o rzekomych przeciekach i przykładowych zadaniach z matury 2021. Jak jest w rzeczywistości? Gdzie szukać wiedzy, co będzie na maturze? Jak najlepiej przygotować się do egzaminu? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Odpowiedzi i arkusze CKE z matury 2021 z matematyki znajdziesz tutaj: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy

Czytaj też: Kiedy matura 2021? Aktualny harmonogram egzaminów. Czy koronawirus storpeduje matury?

Matura 2021: Co będzie na maturze z matematyki?

W sieci nie brakuje teorii dotyczących matury 2021 z matematyki na poziomie podstawowym. Równania, geometria, ciągi... co będzie na pewno? Rozwiewamy wątpliwości - przed wydaniem arkuszy zdającym, nikt nie posiądzie takiej wiedzy. Owszem - 4 maja burzę wywołały statystyki Google Trends dotyczące tematu matury 2021 z języka polskiego na poziomie podstawowym. Nie mniej jednak, nie warto ufać nieznanym źródłom. My polecamy quiz o królowej nauk. Ta wiedza powinna wam się przydać na maturze z matematyki!

Sprawdź też: Co można wnieść na maturę 2021 z matematyki? Lista przyborów i rzeczy, które wolno mieć przy sobie

Nasza redakcja przejrzała wymagania dotyczące matury z matematyki na poziomie podstawowym. Wiemy już, czego na pewno nie będzie na egzaminie maturalnym. Zajrzyjcie do galerii, którą zamieszczamy poniżej.

Warto też zerknąć do najlepszego źródła. Tak wyglądał egzamin maturalny 2020 z matematyki na poziomie podstawowym. Arkusze są ogólnodostępne, a dla waszej wygody zebraliśmy je w poniższej galerii.

Matura 2021: czy są przecieki z matematyki? Uwaga na oszustów!

W internecie nie brakuje tych, którzy chcą zarobić na tegorocznych maturzystach. Możecie natrafić na linki zatytułowane np. "zobacz co będzie na maturze!" "wyciekły pytania z matematyki"!. Ostrzegamy - w wielu przypadkach mamy do czynienia z chciwymi oszustami, którzy podsyłają nam zainfekowane pliki, tudzież wymuszają przelanie konkretnych pieniędzy. 

Matura 2021 ruszyła 4 maja. Dzień później uczniowie zasiądą do egzaminu z matematyki, a w czwartek, 6 maja z języka angielskiego. Jak podaje CKE, w tym roku do matury przystąpi koło 271 000 zdających. Wszystkim, którzy w najbliższych godzinach będą się mierzyć z pytaniami egzaminacyjnymi życzymy wymarzonych wyników.

Matura 2021: tak o niej piszemy

Maturzyści z Warszawy opowiadają o egzaminie z języka polskiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE