Matura 2021: przecieki. Co będzie na maturze z polskiego, matematyki, angielskiego?

Matura 2021: przecieki. Co będzie na maturze z polskiego, matematyki, angielskiego?
Autor: Pixabay.com Matura 2021: przecieki. Co będzie na maturze z polskiego, matematyki, angielskiego?

Przecieki z matematyki, polskiego i angielskiego. Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami. Chyba każdy maturzysta zadaje sobie pytanie: co będzie na maturze? Jakie zadania czekają do rozwiązania z matematyki, polskiego i angielskiego? Czy są jakieś przecieki z matury 2021? Uczniowie tuż przed egzaminem szukają, czy w Internecie nie pojawiły się jakieś zadania, które będą na maturze. Co warto powtórzyć przed egzaminem? Co może znaleźć się w arkuszu CKE? Czy są jakieś pewniaki? Zobacz w artykule poniżej.

Matura 2021: przecieki

Czy są przecieki z matury 2021? Czy wiadomo, co znajdzie się w arkuszu CKE?Maturzyści wiele oddaliby za wiedzę, co znajdą już niebawem w arkuszach CKE. Jakie będą zadania? Czy wyciekły tematy rozprawki? Czy są rozwiązania zadań z matematyki? Taka wiedza zagwarantowałaby świetny wynik na maturze 2021. W Internecie co roku też przed maturą pojawiają się strony, które twierdzą, że mają przecieki z matury, wystarczy wnieść większą lub mniejszą opłatę. Należy pamiętać, że tego typu ogłoszenia to oszustwo - strata czasu i pieniędzy. Przecieków maturalnych tam nie znajdziecie. Gdzie więc szukać wiedzy, co będzie na maturze? Jak więc najlepiej przygotować się do egzaminu? Jest na to kilka sposobów.

Matura 2021: Co będzie na maturze? Przecieki to nie wszystko

Przecieków arkuszy CKE nie ma, ale warto sprawdzić, jakie zadania były w poprzednich latach, także co charakteryzuje rok 2021. Co może być na maturze z języka polskiego? Jak podaje Wikipedia, rok 2021 ogłoszono:

 • Rokiem Konstytucji 3 maja
 • Rokiem kard. Stefana Wyszyńskiego
 • Rokiem Stanisława Lema
 • Rokiem Cypriana Kamila Norwida
 • Rokiem Tadeusza Różewicza
 • Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
 • Rokiem Pracowników Ochrony Zdrowia
 • Rokiem Powstań Śląskich
 • Rokiem Polskiej Tradycji Konstytucyjnej
 • Rokiem Grupy Ładosia

Można więc wnioskować, że wielce prawdopodobne jest, że na maturze 2021 mogą pojawić się teksty/nawiązania/pytania do powyższych.

Matura 2021. Jakie będą zadania?

Warto też zobaczyć, co w poprzednich latach było na maturze z polskiego. Zadania zobaczysz w naszej galerii zdjęć. Matura 2021.

Czytaj też: Lektury obowiązkowe na maturze 2021. Te lektury z gwiazdką musisz znać na maturę z polskiego

Takie tematy były na maturze z języka polskiego w poprzednich latach. Co będzie na maturze 2021? (kliknij w zdjęcie, aby przejść do zadań)

Matematyka z kolei, to zmora niemal wszystkich uczniów. Co będzie w arkuszach CKE? Jakie zadania czekają na maturzystów? Warto szczegółowo sprawdzić, co na maturze było rok temu. Matura z matematyki na poziomie podstawowym to z reguły kilkanaście zadań - część jednokrotnego wyboru, a część do rozwiązania. Zadania CKE z poprzedniego roku zobaczysz w galerii zdjęć poniżej:

Przecieków arkuszy CKE nie ma, ale warto sprawdzić, jakie zadania były w poprzednich latach. Na maturze z angielskiego w 2020 roku temat zadania pisemnego, brzmiał: Po powrocie z wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży chcesz podzielić się wrażeniami z kolegą z Anglii. W e-mailu do kolegi:napisz, dlaczego zdecydowałeś(-aś) się na wycieczkę z biurem podróży opisz ciekawe miejsce, które zwiedziłeś(-aś) podczas wycieczki wyraź opinię na temat przewodnika wycieczki zrelacjonuj sytuację, która spowodowała, że powrót z wycieczki się opóźnił. Tematy pisemnych zadań w poprzednich latach:

 • 2019 - email do kolegi z Londynu, w którym opiszesz wszelkie formalności związane ze swoim zagranicznym stypendium naukowym
 • 2018 - ogłoszenie dotyczące poszukiwań gitarzysty do własnego zespołu
 • 2017 - ogłoszenie, w którym oznajmisz, że organizujesz wyprzedaż rzeczy przed wyprowadzką z Anglii
 • 2016 - wiadomość do kolegi z Anglii, który wkrótce ma przyjechać do Polski
 • 2015 - list do kolegi z Anglii, w którym opowiesz o ostatnim biegu ulicznym

Arkusze z poprzedniego roku znajdziesz tutaj:

Matura 2021: polski, matematyka i angielski. Kiedy egzamin?

Matura 2021. Część pisemna matur zaczyna się 4 maja i trwa do 20 maja. We wtorek, 4 maja maturzyści zmierzą się z arkuszem CKE z języka polskiego (start poziomu podstawowego zaplanowano na godz. 9.00). W środę 5 maja zasiądą do egzaminu z matematyki, a w czwartek, 6 maja z języka angielskiego. Jak podaje CKE, w tym roku do matury przystąpi koło 271 000 zdających.

Więcej o maturze 2021:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE