Matura 2021 z matematyki. „Jeden wielki cyrk”. Komentarze po egzaminie. „Nieśmieszny żart”

Matura 2021 z matematyki. „Jeden wielki cyrk”. Komentarze po egzaminie. „Nieśmieszny żart”
Autor: DOMIN Matura 2021 z matematyki. „Jeden wielki cyrk”. Komentarze po egzaminie. „Nieśmieszny żart”

Matura 2021 z matematyki przechodzi do historii. Absolwenci szkół średnich są wzburzeni, w internecie rozszalała się burza, ruszyła lawina komentarzy po egzaminie. Opinie (najczęściej niezbyt pochlebne) dotyczą jednak nie samej treści zadań, ale… przecieków. Maturzyści są oburzeni, bo jeśli wyciek treści zadań i sugerowanych odpowiedzi okaże się prawdą, to matura 2021 może zostać unieważniona. „Jeden wielki cyrk” – piszą internauci, komentując całą sytuację. „Nieśmieszny żart” – dodają inni. Takie są pierwsze komentarze po egzaminie maturalnym z matematyki 2021.

Matura 2021. Uczniowie zmierzyli się już z językiem polskim i matematyką. Przed maturzystami teraz egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Odpowiedzi i arkusze CKE opublikujemy w naszej relacji po zakończeniu egzaminu: Matura 2021: Język angielski już dzisiaj! Tu znajdziesz arkusze CKE, odpowiedzi i temat wypracowania! [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2021 komentarze

Matura 2021 z matematyki na poziomie podstawowym wywołała gigantyczne emocje. To egzamin, którego wielu maturzystów obawia się najmocniej. W tym roku było podobnie – nerwy, stres i niepewność towarzyszyły absolwentom szkół średnich do samego końca. Okazuje się jednak, że w sieci już wcześniej mogły być dostępne zagadnienia do zadań z matury z matematyki oraz… prawidłowe odpowiedzi. Jeśli to prawda, to egzamin może zostać unieważniony. Po maturze 2021 w sieci rozpętała się burza i ruszyła cała lawina komentarzy. Poniżej znajdziecie te najciekawsze. Jakie są opinie maturzystów? Okazuje się, ze wielu z nich jest zbulwersowana tym, że mogło dojść do przecieku z matematyki. Czy tak faktycznie było? CKE już po pierwszym dniu matur zdecydowała się zawiadomić policję.

Matura 2021 z matematyki. Komentarze po egzaminie

„Cyrk na kółkach” – pisze na Twitterze Tom, komentując dzisiejsze zamieszanie wokół matury z matematyki i ewentualny przeciek oraz krążące po internecie prawidłowe, sugerowane odpowiedzi. „Jeden wielki cyrk” – przyznał inny użytkownik internetu. Wielu z nich przyznaje, że udostępnienie odpowiedzi może prowadzić do unieważnienia egzaminu i jest niesprawiedliwe wobec tych, którzy musieli w czasie matury polegać wyłącznie na własnej wiedzy i umiejętnościach.

Wydaje się, że CKE nam dało fory – mówi jeden z licealistów z Łodzi w rozmowie z Radiem ESKA. Część absolwentów zakończyła egzamin przed czasem, bo nie sprawił im większych trudności. Wielu innych jednak nie ma aż tak pozytywnych doświadczeń. Geometria, prawdopodobieństwo – dla jednych to „pikuś”, a dla innych „czarna magia” – jak mówią sami zainteresowani. Przed szkołami o swoich wrażeniach chętniej opowiadają ci, którzy skończyli przed czasem i są raczej pewni swego. W sieci z kolei łatwiej znaleźć opinie tych, którzy nie czują się zbyt pewnie. Internetowe komentarze dotyczą jednak głównie nie samego egzaminu maturalnego z matematyki, ale zamieszania wokół ewentualnych przecieków z matematyki.

Matura z języka polskiego. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Matura 2021. Zobacz też:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE