Matura 2021: Język angielski. Mamy rozwiązania zadań! Sprawdź arkusze CKE, odpowiedzi i temat wypracowania [ZAPIS RELACJI]

2021-05-06 19:00
Matura 2021 z języka angielskiego [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: GRAFIKA SE Anna Szamborska Matura 2021 z języka angielskiego [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2021 - język angielski podstawowy. Egzamin maturalny z języka angielskiego już w czwartek, 6 maja 2021 roku. Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym to ostatni z obowiązkowych egzaminów dla wielu tegorocznych maturzystów. Zdający z pewnością będą szukać arkuszy CKE, pytań i odpowiedzi. Co było na maturze 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym? W tym artykule opublikujemy najważniejsze informacje związane z maturą z angielskiego. W naszej relacji na żywo znajdziesz arkusze zadań z matury 2021 z języka angielskiego oraz temat wypracowania. Wszystko, co chcesz wiedzieć o maturze z angielskiego! Śledź relację na żywo na www.se.pl!

Za nami matura 2021 z angielskiego na podstawie, czas na rozszerzenie. Odpowiedzi i arkusze CKE tutaj: Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Tutaj sprawdzisz arkusze CKE i odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2021: Język angielski podstawowy już w czwartek, 6 maja! Tutaj sprawdzisz arkusze CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z języka angielskiego rozpocznie trzeci dzień tegorocznych egzaminów maturalnych. Zgodnie z harmonogramem matur CKE, w czwartek (6 maja 2021 roku) uczniowie będą mierzyć się z językiem angielskim na poziomie podstawowym. Dla wielu to już ostatnia z obowiązkowych części matury, które należy zdać na minimum 30 procent, by cieszyć się z zaliczenia całego egzaminu dojrzałości. Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym wydaje się prostą przeprawą, ale czy tak będzie? O tym, co może pojawić się na maturze 2021 z angielskiego, pisaliśmy w osobnym artykule. W naszej relacji na żywo publikujemy na bieżąco arkusze CKE, pytania i odpowiedzi, temat wypracowania oraz komentarze ekspertów i maturzystów. Wszystko, co chcesz wiedzieć o podstawowej maturze z języka angielskiego, przede wszystkim arkusze i odpowiedzi, znajdziesz w tym artykule. Relacja na żywo jest regularnie aktualizowana! Bądź z nami 6 maja 2021 roku i śledź najnowsze informacje dotyczące matury 2021 z języka angielskiego na www.se.pl!

Przeczytaj także: Matura 2021: Przecieki. Czy wiadomo, co będzie na maturze z języka angielskiego?

Matura 2021: Język angielski - poziom podstawowy [RELACJA NA ŻYWO - 6 MAJA 2021]

Relację na żywo z matury 2021 z języka angielskiego znajdziesz poniżej...

19:00 Arkusze egzaminacyjne z historii sztuki

Jak wyglądały arkusze CKE na maturze z historii sztuki 2021? Z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych podczas matury z historii sztuki na poziomie rozszerzonym? Mamy arkusze! Tutaj możecie się z nimi zapoznać.

Czytaj więcej: Matura 2021 historia sztuki. Pytania i arkusze znajdziesz TUTAJ. Matura CKE 2021

17:00 Koniec egzaminu z historii sztuki

Zakończył się egzamin z historii sztuki na poziomie rozszerzonym.

Już jutro, w piątek, 7 maja tegoroczni absolwenci szkół ponadpodstawowych przystąpią do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Początek o godz. 9:00.

Natomiast o godz. 14:00 rozpocznie się egzamin maturalny z filozofii na poziomie rozszerzonym.

16:15 Pierwsze wrażenia po historii sztuki

Dobiega końca egzamin maturalny z historii sztuki. Pierwsi uczniowie dzielą się w mediach społecznościowych swoimi wrażeniami. Jak wynika z wpisów, nie był to łatwy egzamin.

Wkrótce opublikujemy arkusze.

15:30 Mieszane wrażenia po angielskim

Maturzyści dzielą się w sieci wrażeniami po egzaminie z angielskiego. Z licznych wpisów wynika, że... liczyliby na więcej.

Godz. 15:00 Przykładowy wpis na bloga. Sprawdź, czy zdasz!

Matura 2021 angielski. Jednym z zadań maturalnych z angielskiego na podstawie było przygotowanie wpisu na bloga dotyczący zdobycia wymarzonej pracy oraz przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Co dokładnie trzeba było napisać w tym zadaniu? Maturzyści zastanawiają się, czy pod notką trzeba było się podpisać. Jak powinno wyglądać prawidłowe wypracowanie na ten temat maturalny? Sprawdźcie: Matura 2021 angielski: Tak powinien wyglądać wpis na bloga o rozmowie o pracę. Trzeba było się podpisać?

Godz. 14:30 Na bieżąco uzupełniamy odpowiedzi z matury 2021 z języka angielskiego

Sprawdzajcie powyższą galerię zdjęć, by być na bieżąco z rozwiązaniami zadań z matury 2021 z języka angielskiego. Uzupełniamy je co chwilę! Dla przykładu:

  • Zad. 1: False, false, true, true, false

Godz. 14:00 Arkusze CKE i odpowiedzi. Mamy rozwiązania zadań

Powoli spływają do nas arkusze CKE i odpowiedzi na zadania zawarte w maturze 2021 z języka angielskiego. Za moment wszystko będzie jasne! Na bieżąco proponowane rozwiązania będziemy publikować na łamach SE.pl. Bądźcie z nami! Wszystko w powyższej galerii! Pierwsze odpowiedzi: 

  • Zad. 9.1 C
  • Zad. 9.2 B
  • Zad. 9.3 C
  • Zad. 9.4 C
  • Zad. 9.5 A

Godz. 13:30 Gorąca dyskusja o podpisie pod wypracowaniem. Uczniowie w szoku

Uczniowie są w szoku, bo niektórzy w mediach społecznościowych twierdzą, że pod wypracowaniem trzeba było się podpisać - tak jak robi się to w przypadku listu. Część maturzystów wskazuje jednak, że to nielogiczne, bo zadanie dotyczyło wpisu na blogu, a w tego typu tekstach przecież nie trzeba oficjalnego podpisu autora. Tak naprawdę wiele zależy tutaj od osoby sprawdzającej maturę. Zdania są bowiem podzielone. Wkrótce opublikujemy proponowane odpowiedz i arkusze CKE.

Godz. 13:00 Matura 2021: Wypracowanie zaskoczyło uczniów na angielskim

Wielu uczniów spodziewało się raczej listu na maturze 2021 z języka angielskiego, niż notatki na blogu, stąd zaskoczenie, gdy zobaczyli ją w poleceniu dotyczącym wypracowania. Niektórzy poradzili sobie z zadaniem wyśmienicie, inni mają wątpliwości. Wkrótce na naszych łamach opublikujemy nie tylko arkusze CKE, ale również proponowane odpowiedzi do zadań. Wtedy będziecie mogli sprawdzić wstępnie, jak Wam poszło. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

Godz. 12:30 Matura 2021: Pierwsze komentarze po angielskim. "Proste w ch**"

Powiem wam, że angielski był całkiem przyjemny. Bałam się tego całego wypracowania o firmie ale nawet poszło - napisała jedna z internautek. - Jakie prościutkie, jako pierwsza wyszłam z sali - wtóruje kolejna z maturzystek. Więcej opinii o maturze 2021 z angielskiego przeczytacie tutaj: "Matura 2021 język angielski. Pierwsze komentarze. "Proste w ch**j". "Trochę zj***łam ze stresu"

Godz. 12:00 Matura 2021: Język angielski zakończona. Możecie odetchnąć

Egzamin się już zakończył, uczniowie mogą teraz odetchnąć. Wkrótce w tym materiale pojawią się arkusze CKE oraz odpowiedzi. Bądźcie z nami! 

Godz. 11:30 Alarmy bombowe w szkołach. Co z maturami?

Alarmy bombowe w kilku szkołach na terenie Bielska-Białej i okolic. Informacje o podłożonym ładunku wybuchowym zostały rozesłane do kilku placówek edukacyjnych. Policjanci sprawdzają, czy tego typu zgłoszenia są prawdziwe czy fałszywe. Na ten moment wiadomo, że zdecydowana większość z nich została już zweryfikowana i nie znaleziono żadnego zagrożenia. W związku z informacjami o alarmie bombowym w niektórych placówkach egzaminy rozpoczęły się z opóźnieniem. Więcej na ten temat tutaj: Matura 2021. Alarmy bombowe w szkołach w Bielsku-Białej! Policja sprawdza zgłoszenia

Godz. 11:00 Maturzyści ostro o przeciekach. Wszystko jasne

Matura 2021 upływa w atmosferze skandalu. Przed maturą z matematyki i j. angielskiego media społecznościowe zalały zdjęcia odpowiedzi do zadań, a nawet samych arkuszy! Przed maturą z j. polskiego wyszukiwano w Google hasła związane z tematem rozprawki. Czy przecieki są potwierdzone? Maturzyści są wściekli, a CKE zawiadamia policję i prokuraturę. Czy w związku z przeciekami matura powinna zostać anulowana i powtórzona? Oto co uważają uczniowie: Matura 2021. Maturzyści ostro o przeciekach i powtarzaniu matury. "To nie może być bezkarne!".

Godz. 10:30 Egzamin trwa, a maturzyści... żądają dymisji ministra Czarnka

Matura 2021 wywołuje sporo emocji. Wszystko przez przecieki, które pojawiły się w sieci przed egzaminami z języka polskiego i matematyki. Także dziś (6 maja) przed maturą z angielskiego na Twitterze pojawiały się tajemnicze zdjęcia, które sugerowały, jakie mają być pytania i odpowiedzi na arkuszu angielskiego. Centralna Komisja Egzaminacyjna zgłosiła sprawę na policji. Internauci nie pozostawiają suchej nitki na tym, co się dzieje. Padają słowa o dymisji dyrektora CKE Marcina Smolika i ministra edukacji Przemysława Czarnka. Czytaj więcej: Matura 2021. Internauci piszą o cyrku! Żądają dymisji Czarnka. W tle przecieki

Godz. 10:00 Pierwsze komentarze po maturze 2021 z angielskiego

W czwartek 6 maja maturzyści przystąpią do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Abiturienci od samego rana żywo komentują to, co może się pojawić na arkuszu egzaminacyjnym. Jesteście ciekawi, co piszą? Sprawdźcie: Matura 2021 język angielski. Pierwsze komentarze. Jakie są reakcje maturzystów?

Godz. 09:30 Znowu przecieki?! Zdjęcie arkuszy od rana w sieci...

Matura 2021 z języka angielskiego rozpoczęła się w czwartek (6 maja) o godz. 9.00. Tymczasem podobnie jak w przypadku poprzednich egzaminów maturalnych kilkadziesiąt minut wcześniej w sieci pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące treści arkuszy egzaminacyjnych. Ktoś wrzucił ich zdjęcia! Czy takie zadania rzeczywiście pojawią się na maturze z języka angielskiego? Czytaj więcej: Matura 2021 język angielski. Kolejne przecieki przed egzaminem! Zdjęcia arkuszy krążyły po sieci

Godz. 09:00 Matura 2021: Język angielski. Uczniowie rozpoczęli egzamin!

Punktualnie o godz. 09:00 rozpoczęła się matura 2021 z języka angielskiego. Uczniowie rozpoczęli pisanie egzaminu. Trzymamy kciuki! Macie sporo czasu, nie śpieszcie się, dobrze przeczytajcie polecenia. Powodzenia! 

Godz. 08:30 Matura 2021 zostanie anulowana? Pilny komunikat CKE

Matura 2021. Centralna Komisja Edukacyjna zgłosiła sprawę przecieków przed egzaminami maturalnymi z języka polskiego i matematyki na policji. Przypomnijmy, że krótko przed maturą uczniowie zaczęli szukać w wyszukiwarce Google informacji pod hasłami "Lalka" i "ambicja", które potem były tematem jednej z rozprawek. Po sieci krążyła także kartka z odpowiedziami z matematyki. CKE postanowiła działać. Czy matura 2021 zostanie anulowana? Czytaj więcej: Czy matura 2021 zostanie anulowana? Afera z przeciekami

Godz. 08:10 Wkrótce rusza matura 2021 z angielskiego. Ostatnie przygotowania

Punktualnie o godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści otrzymają arkusze zadań z pytaniami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Jakie pytania i zadania będą na maturze 2021 z języka angielskiego? Na se.pl opublikujemy arkusze zadań z matury 2021 z języka angielskiego. Znajdziecie je w naszym artykule, gdy tylko pojawią się informacje w tej sprawie. Została godzina i ostatnie przygotowania. Trzymamy kciuki, powodzenia! 

Godz. 07:30 Matura 2021 język angielski: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE

W tym artykule opublikujemy odpowiedzi i arkusze CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna). Opublikujemy pytania i odpowiedzi przygotowane przez naszych ekspertów. 6 maja maturzyści w trzecim dniu matury 2021 zmierzą się z językiem angielskim na poziomie podstawowym. Szczegóły znajdziecie również tutaj: Matura 2021 język angielski: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 angielski poziom podstawowy [5.05.2021]

Czwartek, 6 maja. Godz. 07:00 Dziś maturzyści zmierzą się z językiem angielskim. Bądźcie z nami

Znajdziecie tu arkusze zadań z matury 2021 z języka angielskiego oraz temat wypracowania. Po udostępnieniu Wam arkuszy CKE, podamy także poprawne lub sugerowane odpowiedzi na pytania, które pojawią się na egzaminie. Ewentualne przecieki oraz pierwsze komentarze również znajdziecie w tym artykule. Bądźcie z nami na bieżąco, będziemy ten materiał aktualizować. Tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. 

21:30 Matura 2021 z języka angielskiego. Ostatni wieczór, ostatnia noc, ostatnie godziny...

Odliczanie trwa! Matura 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym już jutro. Z samego rana wracamy z naszą relacją na żywo. Znajdziecie tu arkusze zadań z matury 2021 z języka angielskiego oraz temat wypracowania. Po udostępnieniu Wam arkuszy CKE, podamy także poprawne lub sugerowane odpowiedzi na pytania, które pojawią się na egzaminie. Ewentualne przecieki oraz pierwsze komentarze również znajdziecie w tym artykule. Bądźcie z nami już od świtu, by niczego nie przegapić!

21:00 Matura 2021. Język angielski: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Gdzie je znaleźć?

Arkusze CKE i odpowiedzi do zadań z matury 2021 z angielskiego na poziomie podstawowym opublikujemy w tej relacji na żywo, a także w dodatkowym artykule [TUTAJ]. Pojawią się one od razu, gdy tylko będzie to możliwe. Bądźcie czujni!

20:25 Matura z angielskiego. Czy posłowie daliby sobie radę?

Przed trzema laty sprawdził to Mateusz Jędraś w hitowym materiale dla NOWA TV. Podrzucamy dla rozluźnienia przed jutrzejszymi zmaganiami z arkuszem CKE z angielskiego na poziomie podstawowym. Oglądajcie, słuchajcie pilnie i wyciągajcie wnioski!

20:05 Oto pewniaki przed maturą 2021. Co znajdzie się w arkuszu?

Odpowiedź na to pytanie w artykule Matura 2021: Przedmioty obowiązkowe. Co się pojawi w arkuszu? Znamy pewniaki [CZYTAJ WIĘCEJ].

19:30 Matura 2021. Arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z dzisiejszego egzaminu

Nasza relacja na żywo z dzisiejszych zmagań maturzystów wciąż jest dostępna w osobnym artykule [KLIKNIJ TUTAJ].

19:15 Matura 2021. Są przecieki z angielskiego? Czego należy się spodziewać?

Odpowiadamy na te pytania w artykule Matura 2021. Co będzie na maturze z angielskiego? [CZYTAJ WIĘCEJ].

19:10 Matura 2021 z angielskiego coraz bliżej, więc... nie zwalniamy tempa!

Pamiętasz nazwy miesięcy i dni tygodnia po angielsku? Rozwiąż szybki QUIZ!

19:00 Przypomnienie słówek przed maturą z angielskiego. Przybywamy z pomocą

Rozwiąż quiz i sprawdź, czy pamiętasz wszystkie słówka! Części ciała w języku angielskim. Połowa punktów to już sukces! [QUIZ]

18:55 Matura 2021 z języka angielskiego. Jak przebiegała tegoroczna matura próbna? Przypominamy!

Zapis naszej marcowej relacji na żywo, wraz z arkuszami i odpowiedziami, znajdziesz w artykule Matura próbna 2021: Język angielski, poziom podstawowy [ZAPIS RELACJI].

18:45 Matura 2021. Przecieki na matematyce? CKE odpowiada

Matura 2021 trwa w najlepsze. Za nami egzaminy z języka polskiego i matematyki. W czwartek abiturienci przystąpią do matury z języka angielskiego. Tymczasem Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała się na istotny krok w związku z pojawieniem się przecieków z arkuszy egzaminacyjnych. Sprawą zajmie się policja! O szczegółach piszemy w artykule Matura 2021. Jest reakcja CKE na przecieki! Co dalej z egzaminami? [CZYTAJ WIĘCEJ].

18:00 Matura 2021 z angielskiego już jutro. Co można wnieść na maturę, a czego nie wolno?

Odpowiadamy maturzystom w artykule Co można wnieść na maturę? Lista rzeczy, które warto zabrać na egzamin maturalny 2021 [CZYTAJ WIĘCEJ].

17:30 Matura 2021. Przed angielskim burza w sieci! Powodem dzisiejszy egzamin z matematyki

W mediach społecznościowych aż wrze! O szczegółach piszemy w artykule Matura 2021 z matematyki. Przecieki „z Twittera” są prawidłowe? Odpowiedzi się zgadzają, co zrobi CKE? [CZYTAJ WIĘCEJ]

17:00 Matura 2021. Angielski już jutro. Co potem?

Harmonogram egzaminów maturalnych 2021 znajdziesz w artykule Kiedy matura 2021? Aktualny harmonogram egzaminów [CZYTAJ WIĘCEJ].

16:30 Matura 2021 z języka angielskiego coraz bliżej. Co może być na egzaminie?

Już jutro rano uczniowie podejdą do matury 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Jakie zadania mogą się pojawić? Podpowiadamy w artykule Matura 2021. Co obowiązuje na egzaminie z angielskiego? [CZYTAJ WIĘCEJ]

Matura 2021: Język angielski już w czwartek, 6 maja 2021. Zaczynamy relację na żywo na www.se.pl

Rozpoczynamy naszą RELACJĘ NA ŻYWO! Egzamin maturalny z języka angielskiego już jutro!

Matura 2021: Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi oraz przecieki!

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE