Matura 2021. Alarmy bombowe w szkołach w Bielsku-Białej! Policja sprawdza zgłoszenia

2021-05-06 11:08
Bielsko-Biała: Alarmy bombowe podczas matury z angielskiego
Autor: pixabay.com Bielsko-Biała: Alarmy bombowe podczas matury z angielskiego

Matura 2021. Alarmy bombowe w kilku szkołach na terenie Bielska-Białej i okolic. Informacje o podłożonym ładunku wybuchowym zostały rozesłane do kilku placówek edukacyjnych. Policjanci sprawdzają, czy tego typu zgłoszenia są prawdziwe czy fałszywe. Na ten moment wiadomo, że zdecydowana większość z nich została już zweryfikowana i nie znaleziono żadnego zagrożenia. W związku z informacjami o alarmie bombowym w niektórych placówkach egzaminy rozpoczęły się z opóźnieniem.

Matura 2021. Alarmy bombowe w szkołach!

Alarmy bombowe pojawiły się 6 maja (czwartek) w kilku szkołach na terenie Bielska-Białej i okolic. Tego dnia maturzyści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Informacje o podłożonym ładunku wybuchowym zostały rozesłane rano do kilku placówek edukacyjnych. Policjanci musieli sprawdzać każde takie zgłoszenie. - Potwierdzam, że na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odnotowaliśmy kilka takich przypadków. Ze względu na podjętą taktykę nie informujemy o szczegółach - mówi w rozmowie z SE Roman Szybiak, rzecznik policji w Bielsku-Białej. Na ten moment wiadomo, że zdecydowana większość to fałszywe alarmy bombowe. Policjanci cały czas jednak weryfikują kolejne zgłoszenia. Ze względu na alarmy matury w niektórych szkołach odbyły się z opóźnieniem.

Czytaj również: Matura 2021 język angielski. Pierwsze komentarze. "Proste w ch**j". "Trochę zj***łam ze stresu

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Matura 2021 - najważniejsze informacje

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE