Matura 2021. Co obowiązuje na egzaminie z angielskiego? [GALERIA]

Matura, egzamin
Autor: Pixabay Matura 2021. Co obowiązuje na egzaminie z angielskiego?

Matura 2021 z angielskiego. Co obowiązuje na egzaminie maturalnym z języka angielskiego? To pytanie zadają sobie wszyscy maturzyści, którzy już niedługo rozpoczną egzamin maturalny 2021. Jak będzie wyglądać matura z języka angielskiego? Jakie zagadnienia pojawią się na maturze z angielskiego? Jakich pytań należy się spodziewać? W poniższym artykule przygotowaliśmy wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, co obowiązuje na maturze 2021 z angielskiego.

Matura 2021. Egzamin maturalny z angielskiego

Matura 2021. Co obowiązuje na egzaminie z angielskiego? Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. W czwartek, 6 maja o godz. 9:00 rozpocznie się matura z angielskiego na poziomie podstawowym. Dzień później, w piątek, 7 maja o godz. 9:00, maturzyści napiszą egzamin z języka angielskiego na poziome rozszerzonym.

Co obowiązuje na maturze 2021 z angielskiego? Co będzie na egzaminie z języka angielskiego? To pytanie zadają sobie uczniowie, którzy są już na ostatniej prostej w przygotowaniach do najważniejszego egzaminu w życiu. Postanowiliśmy pomóc wszystkim maturzystom i przygotowaliśmy listę zagadnień obowiązujących na maturze 2021 z angielskiego.

Matura 2021. Jak wygląda matura z angielskiego?

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała także o wytycznych na maturę 2021. W wytycznych możemy przeczytać, że do szkoły będą mogli wejść, poza zdającymi, nauczycielami i niezbędnymi pracownikami szkoły, tylko rodzice uczniów, którzy mają trudności w poruszaniu się. W placówce nie mogą odbywać się inne zajęcia, a uczniowie muszą przynieść własną wodę i jedzenie.

Matura 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym zaplanowana jest zgodnie z harmonogramem matur CKE na 6 maja. Dzień później, 7 maja odbędzie się matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie rozpoczną egzamin o godzinie 9:00. Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym trwa 120 minut, a na poziomie rozszerzonym trwa 150 minut.

Zadaniem maturzystów będzie m.in. odsłuchanie nagrań i podanie odpowiedzi na arkuszu. Druga część egzaminu z języka angielskiego składa się z czytania ze zrozumieniem i rozwiązania zadań. Ostatnią częścią jest stworzenie krótkiego tekstu. Co obowiązuje na maturze 2021 z angielskiego? Sprawdź zagadnienia, przeglądając naszą galerię poniżej!

Matura 2021: na początek język polski

Matura 2021. CZYTAJ WIĘCEJ:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE