Czy matura 2021 zostanie anulowana? Afera z przeciekami

2021-05-06 7:52
Matura 2021. Ruszyła matura w Koszalinie
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Matura 2021. Ruszyła matura w Koszalinie

Matura 2021. Centralna Komisja Edukacyjna zgłosiła sprawę przecieków przed egzaminami maturalnymi z języka polskiego i matematyki na policji. Przypomnijmy, że krótko przed maturą uczniowie zaczęli szukać w wyszukiwarce Google informacji pod hasłami "Lalka" i "ambicja", które potem były tematem jednej z rozprawek. Po sieci krążyła także kartka z odpowiedziami z matematyki. CKE postanowiła działać. Czy matura 2021 zostanie anulowana? Co dalej z egzaminami? Co wiemy na temat przecieków? Czytaj na se.pl.

Matura 2021: przecieki. CKE zawiadomiła policję

Przecieki dotyczące treści arkuszy egzaminacyjnych na maturze 2021 pojawiły się zarówno przed egzaminem z języka polskiego, jak i przed testem z matematyki. W pierwszym przypadku około 1,5 godz. przed egzaminem w sieci wzrosło zainteresowanie frazami "Lalka" i "ambicja", które były tematem rozprawki na arkuszu egzaminacyjnym z języka polskiego. Dzień później przed maturą z matematyki w sieci pojawiła się tajemnicza kartka z odpowiedziami, które jak się potem okazało były poprawne. Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła powiadomić policję o zaistniałej sytuacji.- Na podstawie tej informacji trudno na razie powiedzieć, czy był przeciek, czy nie. Mamy wątpliwości, więc przekazujemy sprawę do wyjaśnienia policji - powiedział dyrektor CKE Marcin Smolik.

Czytaj również: Matura 2021 z matematyki. Przecieki „z Twittera” są prawidłowe? Odpowiedzi się zgadzają, co zrobi CKE?

Matura 2021 przecieki. Czy matura 2021 zostanie anulowana? 

Maturzyści obawiają się, czy w związku z przeciekami egzaminy maturalne w tym roku nie będą anulowane. W zeszłym roku również przed egzaminami pojawiły się przecieki dotyczące arkuszy egzaminacyjnych. W tamtym przypadku CKE również zawiadomiła policję. Jednak nie zdecydowano, aby matura była wówczas anulowana. Tym bardziej, że tegoroczne egzaminy, podobnie jak ubiegłoroczne, odbywają się w reżimie sanitarnym z powodu epidemii koronawirusa, co już samo w sobie wywołuje spore zamieszanie. Na razie CKE w żaden sposób nie komentuje ewentualnych informacji co do anulowania matury 2021. Jak tylko pojawią się jakiekolwiek doniesienia, będziemy Was informowali na bieżąco.

Czytaj również: Matura 2021: Język angielski już dzisiaj! Tu znajdziesz arkusze CKE, odpowiedzi i temat wypracowania! [RELACJA NA ŻYWO]

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Matura 2021 - najważniejsze informacje

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE