Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Mamy rozwiązania! Sprawdź arkusze CKE i odpowiedzi [ZAPIS RELACJI]

2021-05-07 19:15
Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym NA ŻYWO
Autor: GRAFIKA SE Maciej Jabłoński

Matura 2021 trwa w najlepsze. W piątek, 7 maja, maturzyści zmierzyli się z językiem angielskim na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Co pojawi się na egzaminie maturalnym z rozszerzonego angielskiego 2021? Tutaj sprawdzisz odpowiedzi, zadania, tematy wypracowań, pytania i arkusze CKE z matury z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Tak kończy się pierwszy tydzień egzaminów maturalnych 2021. Jak poradzą sobie maturzyści, którzy zdecydowali się na zdawanie angielskiego na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym? Na jakie zadania muszą być przygotowani? Co było na maturze z rozszerzonego angielskiego? W tym artykule publikujemy najważniejsze informacje o rozszerzeniu z angielskiego na maturze 2021. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze CKE. Śledź naszą relację na żywo z matur 2021 na SE.pl.

Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny w piątek, 7 maja, od godz. 9.00. To egzamin nieobowiązkowy, który zdają maturzyści, którzy sami się na to zdecydowali. Jak im poszło? Tutaj, w tym artykule, sprawdzisz odpowiedzi i arkusze CKE do rozszerzenia z angielskiego 2021. Jakie były tematy maturalnych wypracowań? Które zadania okazały się najtrudniejsze? Publikujemy najważniejsze wiadomości i informacje o maturze 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Śledź z nami relację na żywo z egzaminów maturalnych 2021 na SE.pl. Poniżej najważniejsze informacje o piątkowej (7.05) maturze z angielskiego na poziomie rozszerzonym i egzaminu w wersji dwujęzycznej.

Zobacz też: Matura 2021. Internauci piszą o cyrku! Żądają dymisji Czarnka. W tle przecieki

Za nami już język polski, matematyka czy język angielski na poziomie podstawowym, a przed nami jeszcze wiele dni egzaminów maturalnych 2021. W piątek, 7 maja, angielski na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Wcześniejsze egzaminy wywołały ogromne emocje – nie tylko przez stres, jaki towarzyszył maturzystom, ale też o pojawiające się doniesienia o możliwych przeciekach. Jak będzie podczas matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym? Śledź naszą relację na żywo w tym artykule! Odśwież stronę. Tutaj znajdziesz też arkusze CKE i odpowiedzi do zadań z matury z rozszerzonego angielskiego.

Godz. 19:15 Zakończenie relacji

Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji maturalnych, które będą pojawiać się na łamach se.pl w kolejnych dniach.

Godz. 19:10 Publikujemy arkusze CKE z filozofii

Dziś, tj. w piątek, 7 maja maturzyści, którzy wybrali egzamin z filozofii, zmierzyli się z tym przedmiotem. Jakie były pytania? Co znalazło się w arkuszach CKE? Na naszej stronie opublikowaliśmy arkusze CKE z filozofii.

Godz. 19:00 Arkusze CKE z filozofii

Pojawiły się arkusze CKE z filozofii. Już za chwilę opublikujemy je na naszych łamach.

Godz. 18:20 Harmonogram matur na najbliższe dni

Jak wygląda harmonogram matur na najbliższe dni? W poniedziałek (10 maja) uczniowie ponownie będą pisać matury. Zmierzą się wtedy z j. polskim na poziomie rozszerzonym, j. łemkowskim i j. kaszubskim.

10 maja

 • 9:00 - język polski (poziom rozszerzony)
 • 14:00 - język łemkowski (poziom rozszerzony) i język kaszubski (poziom rozszerzony)

11 maja

 • 9:00 matematyka (poziom rozszerzony)
 • 14:00 - WOS (poziom rozszerzony)

Godz. 17:30 Za nami cztery dni zmagań maturalnych

Od wtorku (4 maja) uczniowie zmagają się z maturami. Za nami egzaminy z j. polskiego, matematyki, j. angielskiego, historii sztuki, historii muzyki, filozofii, języka łacińskiego i kultury antycznej.

Godz. 17:00 Zakończył się egzamin z filozofii

Za nami egzamin maturalny z filozofii. Czekamy na arkusze CKE, które opublikujemy na naszych łamach, gdy tylko będą dostępne.

Godz. 16:35 Trwa matura z filozofii

Przypominamy, że trwa matura z filozofii. Niedługo uczniowie powinni opuścić salę.

Godz. 15:50 Odpowiedzi na pytania z arkuszy CKE

Jakie mieliście odpowiedzi w siódmym zadaniu? Nasi eksperci już je rozwiązali.

 • Zad 7.1 D
 • Zad 7.2 C
 • Zad 7.3 B
 • Zad 7.4 A

W powyższej galerii zdjęć z arkuszami CKE i odpowiedziami na bieżąco uzupełniamy rozwiązania. Sprawdzajcie, nie pożałujecie! Trzymamy kciuki, by wyniki z matury 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym były jak najlepsze.

Godz. 15:10 Uzupełniamy dalej odpowiedzi na pytania z arkuszy CKE. Zobaczcie rozwiązania.

 • Zad. 2.1 E
 • Zad. 2.2 C
 • Zad. 2.3 D
 • Zad. 2.4 A

Godz. 14:50 Uzupełniamy odpowiedzi na pytania z arkuszy CKE. Zobaczcie rozwiązania

 • Zad. 1.1 B
 • Zad. 1.2 C
 • Zad. 1.3 A

Godz. 14:20 Garść odpowiedzi znajdziecie poniżej. Sprawdźcie też arkusze CKE!

Podajemy pierwsze sugerowane odpowiedzi do zadań z matury 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

 • Zad. 9. 1. have it checked
 • Zad. 9.2 are likely to
 • Zad. 9. 3 crossed my father's mind
 • Zad. 9. 4 nothing we could do

Więcej znajdziecie w powyższej galerii zdjęć oraz tutaj: Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Arkusze CKE, odpowiedzi, pytania, zadania 7.05.2021

Godz. 14:00 Sprawdź arkusze CKE i odpowiedzi. Mamy pierwsze rozwiązania!

Tutaj, w tym materiale, znajdziecie arkusze CKE i odpowiedzi na pytania, które pojawiły się na maturze 2021: język angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Sukcesywnie będziemy uzupełniać proponowane rozwiązania. Sprawdźcie, czy zdaliście! Wszystko w powyższej galerii zdjęć. 

Godz. 13:30 Arkusze CKE i odpowiedzi pojawią się już za moment. Bądźcie z nami!

Około godz. 14:00 otrzymamy arkusze CKE i pierwsze odpowiedzi do zadań z matury 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Bądźcie z nami, by na bieżąco sprawdzać, które zadania wykonaliście poprawnie. 

Godz. 13:00 Nie zaznaczyłeś tematu na maturze 2021? Możesz się zdziwić!

Wiele osób w mediach społecznościowych zastanawia się, co w przypadku, w którym nie zaznaczył tematu na maturze 2021 z języka angielskiego rozszerzonego? Można się zdziwić, ale nic nie szkodzi! CKE już w 2015 roku wyjaśniało tego typu dylematy, tłumacząc, że jeśli z pracy wynika jednoznacznie, który temat został wybrany, to punkty nie zostaną odjęte, a praca zostanie normalnie sprawdzona. Możecie odetchnąć! Więcej tutaj: Matura 2021 z angielskiego. "Nie zaznaczyłem tematu"! Co teraz? CKE odpowiada!

Godz. 12:30 Odpowiedzi krążą w sieci. Uczniowie dzielą się spostrzeżeniami

Pierwsze odpowiedzi na zdania pojawiły się już w mediach społecznościowych. Między sobą przekazują je sobie uczniowie, którzy pisali maturę 2021 z języka angielskiego rozszerzonego lub dwujęzycznego. Które odpowiedzi są poprawne? Sprawdźcie: Matura 2021 angielski rozszerzony. Które odpowiedzi są poprawne? Maturzyści wymieniają się odpowiedziami

Godz. 12:00 Uczniowie mogą odetchnąć z ulgą. To koniec egzaminu, wkrótce arkusze CKE

Egzamin maturalny 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym właśnie się zakończył. Uczniowie mogą odetchnąć z ulgą, a przez weekend zebrać siły na przedmioty dodatkowe. Wkrótce arkusze CKE i odpowiedzi, które będziemy tutaj publikować systematycznie. Bądźcie z nami! 

Godz. 11:30 Muzea i galerie sztuki. Sprawdź, o co chodzi z tematem maturalnym 2021

W mediach społecznościowych pojawiają się pierwsze komentarze uczniów, którzy skończyli pisać maturę przed czasem. Dzięki ich relacji wiemy, jakie były tematy maturalne na maturze 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Maturzyści musieli zmierzyć się z listem formalnym, a także napisać rozprawkę, której temat dotyczył działalności galerii sztuki i muzeów. Czy te zadania sprawiły im trudność? O chodzi z tym tematem? Czytaj: Temat maturalny 2021 z angielskiego rozszerzonego. Rozprawka o galeriach sztuki i muzeach i list formalny

Godz. 11:00 Uczniowie zaskoczeni zadaniami. Rozprawka i list formalny

Choć maturzyści otworzyli arkusze o godzinie 9:00, już chwilę po 10:00 w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze głosy, że trudno nie było! - Well, that was easy - przekonuje jeden z użytkowników Twittera we wpisie opatrzonym hashtagiem #Matura2021.  Inna osoba przyznała, że w arkuszu na zdających czekała niespodzianka. - Zaskoczył mnie ten list formalny na rozszerzonym angliku, więc mi aż 45 minut zajęło. Ale chociaż przyjemne zadania testowe - czytamy we wpisie. Więcej: Matura 2021: Angielski rozszerzony. "That was easy"! Pierwsze komentarze maturzystów

Godz. 10:30 Pojawiają się pierwsze komentarze w sieci. Co piszą uczniowie?

W mediach społecznościowych pojawiają się pierwsze komentarze dotyczące przebiegu egzaminu maturalnego 2021. Co piszą uczniowie o teście z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? "Łatwy", "nie spodziewałem się takiego poziomu", to jedne z pierwszych komentarzy na Twitterze. Uczniowie nie zdradzają jeszcze, co dokładnie pojawiło się na teście. O wszystkim będziemy pisać tutaj na bieżąco!

Godz. 10:00 Pierwsza godzina za nami. Uczniowie mierzą się z językiem obcym

Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Egzamin maturalny z języka obcego uchodzi za najłatwiejszy spośród wszystkich obecnych na maturze testów. Oczywiście to duże uogólnienie, bo nie każdy świetnie radzi sobie z angielskim. Czy tym razem test z angielskiego, ale na poziomie rozszerzonym, okaże się dla maturzystów łatwy? Dowiemy się już wkrótce. Minęła pierwsza godzina egzaminu. Pamiętajcie, że gdy tylko pojawią się arkusze CKE, opublikujemy je na łamach SE.pl. Sukcesywnie będziemy też dodawać proponowane odpowiedzi. Wiele z nich znajdziecie w tym materiale oraz tutaj: Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Arkusze CKE, odpowiedzi, pytania, zadania 7.05.2021

Godz. 09:30 Maturzyści mają już dość egzaminów. Chcą odpocząć

Matura 2021 z angielskiego rozszerzonego to dla wielu uczniów czwarty dzień maturalnego maratonu. Niektórzy przyznają, że są bardzo zmęczeni i źle się czują. Boją się, że odbije się to ich wyniku z matury 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Więcej: Matura 2021: angielski rozszerzony. Maturzyści wykończeni. "Nie mam na to siły"

Godz. 09:00 Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Egzaminy się rozpoczęły

Punktualnie o godz. 09:00 rozpoczął się egzamin maturalny 2021 z angielskiego rozszerzonego i dwujęzycznego. Do egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego przystąpi w całej Polsce ok. 171 250 zdających, w tym ok. 8 000 z lat ubiegłych. Z kolei do egzaminu dwujęzycznego przystąpi ok. 1 560 zdających, w tym ok. 130 z lat ubiegłych. Za wszystkich trzymamy kciuki!

Godz. 08:30 Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Ostatnie pół godziny

Wielu ekspertów co roku powtarza, że katowanie się powtórzeniami przed samą maturą to zły pomysł. Nie inaczej jest w tym roku. Ostatnie pół godziny, bo egzamin rusza o 9:00, powinny być czasem na wyluzowanie, rozmowę ze znajomymi, skupienie. Nie warto powtarzać jak mantrę słówek i sformułowań, bo wszystko pomiesza nam się w głowach. Odetchnijcie, na pewno sobie poradzicie. Wkrótce po egzaminie pojawią się u nas arkusze CKE i odpowiedzi. Bądźcie z nami na bieżąco!

Godz. 08:00 Za godzinę rusza matura 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym

W piątek, 7 maja, maturzyści punktualnie o godzinie 9:00 przystąpią do egzaminu dojrzałości z rozszerzonego angielskiego. Jakie pytania i zadania będą na maturze 2021 z języka angielskiego rozszerzonego? Na se.pl opublikujemy arkusze i odpowiedzi do zadań z matury 2021 z rozszerzonego angielskiego. Została tylko godzina, więc to czas albo na ostatnie powtórki, albo na odpoczynek przed egzaminem. Polecamy raczej to drugie. Powodzenia! 

Godz. 07:30 Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE, angielski rozszerzony i dwujęzyczny

W tym artykule opublikujemy odpowiedzi, pytania i arkusze CKE z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała arkusze zadań na maturę 2021 z języka angielskiego p. rozszerzony i dwujęzyczny.  Jakie pytania i zadania będą na maturze 2021 z języka angielskiego rozszerzonego? Na se.pl opublikujemy arkusze i odpowiedzi do zadań z matury 2021 z rozszerzonego angielskiego. Szczegóły tutaj: Matura 2021 język angielski poziom rozszerzony: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE, angielski rozszerzony i dwujęzyczny [7.05.2021]

Piątek, 7 maja. Godz. 07:00 Odliczanie do matury 2021 z języka angielskiego i dwujęzycznego

Rozpoczynamy odliczanie do egzaminu maturalnego 2021 z języka angielskiego i dwujęzycznego.  Zobacz arkusze CKE z matury próbnej 2021 w galerii poniżej. W dalszej części artykułu znajdziesz też zadania z matury próbnej na poziomie rozszerzonym, a już wkrótce zamieścimy tu także tegoroczne arkusze maturalne, a później sugerowane odpowiedzi. Trzymamy kciuki od samego rana!

23.00 Matura już za kilka godzin! Co na poziomie dwujęzycznym?

Jak może wyglądać matura na poziomie dwujęzycznym z angielskiego? Zobacz arkusze CKE z matury próbnej 2021 w galerii poniżej. W dalszej części artykułu znajdziesz też zadania z matury próbnej na poziomie rozszerzonym, a już wkrótce zamieścimy tu także tegoroczne arkusze maturalne, a później sugerowane odpowiedzi.

22.00 Przecieki z matury z rozszerzonego angielskiego? Co będzie w arkuszach?

Matura 2021 trwa w najlepsze. Pierwsze jej dni upływały pod znakiem… przecieków. Czy faktycznie doszło do złamania tajemnicy – ustali policja i prokuratura. Jedno jest pewne: uczniowie na potęgę szukali przecieków na maturę 2021. Chcieli wiedzieć, co zawierają arkusze przygotowane przez CKE, jakie są zadania, tematy wypracowań… W piątek, 7 maja, matura 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzyczna. Czy tu też pojawiają się przecieki?

Zobacz: Matura 2021: Angielski rozszerzony. Przecieki? Co będzie na rozszerzeniu z angielskiego?

20.30 Matura z rozszerzonego angielskiego. Co w arkuszach CKE?

Zobacz, jakie były zadania na maturze próbnej z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Majowa, „prawdziwa” matura może wyglądać podobnie. Tematy wypracowań i treść zadań będą inne, ale sama forma egzaminu – bardzo podobna. Zobacz w galerii poniżej arkusze CKE z matury próbnej 2021 z rozszerzonego angielskiego.

19.15 Zobacz arkusze CKE z matury 2021 z historii sztuki!

W czwartek, 6 maja maturzyści mierzyli się z językiem angielskim na poziomie podstawowym oraz historią sztuki na poziomie rozszerzonym. Arkusze z drugiego z egzaminów znajdziesz na SE.pl: Matura 2021 historia sztuki. Pytania i arkusze znajdziesz TUTAJ. Matura CKE 2021.

18.45 Matura 2021. Kiedy wyniki egzaminów? Terminy poprawek

Maturzyści poznają wyniki egzaminów 5 lipca. Żeby zdać, muszą mieć przynajmniej 30 proc. z przedmiotów obowiązkowych (polski, matematyka, język obcy). Jeśli ktoś nie zaliczy jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki (24 sierpnia). Jeśli powinie mu się noga w większej liczbie egzaminów, będzie musiał czekać do przyszłego roku i matur 2022. Ci, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie będą mogli przystąpić do egzaminów w maju, będą mogli „nadrobić zaległości” w czerwcu – od 1 do 16 czerwca.

18.00 Po niedzieli kolejna seria egzaminów. Do kiedy matura 2021?

Maraton egzaminów podczas matury potrwa do 20 maja. Część ustna egzaminów (w tym roku nieobowiązkowa) tam, gdzie się odbywa, może potrwać do 21 maja. Po niedzieli maturzystów czeka kolejna seria egzaminów – z przedmiotów, które sami wybrali. Przed nami np. język polski, matematyka czy język polski na poziomie rozszerzonym.

Wybrane terminy egzaminów maturalnych 2021 na poziomie rozszerzonym:

 • język polski – 10 maja,
 • matematyka i WOS – 11 maja,
 • biologia – 12 maja.

17.00 Za nami matura 2021 z języka angielskiego i historii sztuki

Jakie zadania i pytania pojawiły się na maturze 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz na rozszerzonym egzaminie z historii sztuki? Zobacz naszą relację na żywo i najważniejsze informacje dotyczące czwartkowych (6.05) matur. Przed nami wciąż jeszcze wiele egzaminów. W tym roku tylko pisemnych – z uwagi na trwającą jeszcze pandemię COVID-19. Matury w formie ustnej będą zdawać jedynie chętni, a więc uczniowie, którzy potrzebują tego np. by starać się o miejsce na zagranicznych uczelniach.

16.30 Język angielski – poziom rozszerzony i dwujęzyczny w piątek, 7 maja

W piątek, 7 maja, absolwenci szkół średnich przystąpią do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Początek matury o godz. 9.00. Z kolei w piątkowe popołudnie, o godz. 14.00, egzamin z filozofii na poziomie rozszerzonym. Wszystkie najważniejsze wiadomości o piątkowych maturach i egzaminach zdawanych przez absolwentów szkół średnich 7 maja znajdziecie w tym artykule na SE.pl. Śledźcie naszą relację na żywo.

Matura 2021. Najważniejsze wiadomości:

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE