Matura 2022 z angielskiego. "Nie zaznaczyłem tematu"! Co teraz? CKE odpowiada!

2022-05-09 14:03
Matura 2021
Autor: DOMIN / SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się 9 maja 2022 o godz. 9. Wcześniej maturzyści mierzyli się z egzaminem na poziomie podstawowym. Wielu przerażonych abiturientów dzieli się w mediach społecznościowych tą samą obawą: "Nie zaznaczyłem tematu, co teraz?!" - pytają przerażeni uczniowie, którzy wyszli z matury 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Czy praca zostanie sprawdzona? Czy można liczyć na jakiekolwiek punkty? Okazuje się, że CKE dała jednoznaczną odpowiedź na te pytania już kilka lat temu. Czy na maturze z angielskiego na poziomie rozszerzonym niezaznaczenie tematu wiąże się z utratą punktów?

Arkusz CKE z matury 2022 z angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz odpowiedzi do zadań z arkusza znajdziecie w galerii poniżej.

Matura 2022 z angielskiego rozszerzonego. "Nie zaznaczyłem tematu! Czy punkty zostaną policzone?"

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym jest dla wielu osób przepustką na wymarzone studia. Strata punktów z powodu niezaznaczenia wybranego tematu wypracowania byłaby katastrofą. Na szczęście CKE traktuje abiturientów dość pobłażliwie. - Jeżeli ktoś nie zaznaczył numeru wybranego tematu, a z treści pracy jest jasne, który temat wybrał, praca będzie sprawdzona - informowała Centralna Komisja Egzaminacyjna na Twitterze w 2015 roku. Jako że forma pisemna na tegorocznej maturze z języka angielskiego wygląda analogicznie, należy spodziewać się podobnego podejścia egzaminatorów i w tym roku. Maturzyści, którzy nie wybrali tematu na maturze 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym mogą więc spać spokojnie.

Śledź nasza relację na żywo z matury 2022: Matura 2022: angielski rozszerzony 9.05.2022. Przecieki okazały się prawdziwe?! "Wyszłam i było to samo". CKE unieważni maturę?! Relacja na żywo

Matura 2022: Język angielski rozszerzony. Kolejne przecieki się sprawdziły?!

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła czwarty dzień tegorocznych egzaminów maturalnych. Zgodnie z harmonogramem matur CKE, w poniedziałek (9 maja 2022 roku) o godz. 9 uczniowie otrzymali arkusz CKE z zadaniami z języka angielskiego na rozszerzeniu. Już przed egzaminem w internecie zawrzało, gdy na Twitterze pojawiły się kolejne rzekome przecieki z matury 2022 z angielskiego. Choć matura 2022 z angielskiego na rozszerzeniu jeszcze trwa, niektórzy uczniowie opuścili już sale egzaminacyjne. Z ich relacji wynika, że... przecieki z Twittera się potwierdziły! Z pierwszych komentarzy maturzystów, którzy wyszli już z egzaminu można wywnioskować, że zdjęcia, które rano w poniedziałek, 9 maja, pojawiły się w sieci, były prawdziwymi wyciekami z arkusza CKE.

Szczegóły w materiale: Matura 2022. Wyciekły kolejne arkusze CKE z angielskiego. CKE nie radzi sobie z plagą przecieków?! "Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury"

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE