Matura 2021

i

Autor: DOMIN / SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2023

Matura 2023 z angielskiego. "Nie zaznaczyłem tematu"! Co teraz? CKE odpowiada!

2023-05-09 14:02

Matura 2023 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się 9 maja 2022 o godz. 9. Wcześniej maturzyści mierzyli się z egzaminem na poziomie podstawowym. Wielu przerażonych abiturientów dzieli się w mediach społecznościowych tą samą obawą: "Nie zaznaczyłem tematu, co teraz?!" - pytają przerażeni uczniowie, którzy wyszli z matury 2023 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Czy praca zostanie sprawdzona? Czy można liczyć na jakiekolwiek punkty? Okazuje się, że CKE dała jednoznaczną odpowiedź na te pytania już kilka lat temu. Czy na maturze z angielskiego na poziomie rozszerzonym niezaznaczenie tematu wiąże się z utratą punktów?

Arkusz CKE z matury 2023 z angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz odpowiedzi do zadań z arkusza znajdziecie w galerii poniżej.

Formuła 2023:

Formuła 2015:

Matura 2023 z angielskiego rozszerzonego. "Nie zaznaczyłem tematu! Czy punkty zostaną policzone?"

Matura 2023 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym jest dla wielu osób przepustką na wymarzone studia. Strata punktów z powodu niezaznaczenia wybranego tematu wypracowania byłaby katastrofą. Na szczęście CKE traktuje abiturientów dość pobłażliwie. - Jeżeli ktoś nie zaznaczył numeru wybranego tematu, a z treści pracy jest jasne, który temat wybrał, praca będzie sprawdzona - informowała Centralna Komisja Egzaminacyjna na Twitterze już w 2015 roku. Jako że forma pisemna na tegorocznej maturze z języka angielskiego wygląda analogicznie, należy spodziewać się podobnego podejścia egzaminatorów i w tym roku. Maturzyści, którzy nie wybrali tematu na maturze 2023 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym mogą więc spać spokojnie.

Śledź nasza relację na żywo z matury 2023: Matura 2023: angielski rozszerzony, odpowiedzi. Tekst o "bothies" i gramatyka z "courage" [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2023: Język angielski rozszerzony. Odpowiedzi i arkusze CKE

Matura 2023 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła czwarty dzień tegorocznych egzaminów maturalnych. Zgodnie z harmonogramem matur CKE, we wtorek (9 maja 2022 roku) o godz. 9 uczniowie otrzymali arkusz CKE z zadaniami z języka angielskiego na rozszerzeniu. Co jeszcze było na maturze z angielskiego na poziomie rozszerzonym w formule 2015 i 2023? Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć maturzyści? Wszystkiego dowiemy się już wkrótce, gdy CKE udostępni arkusze maturalne z angielskiego w formule 2015 i 2023. Opublikujemy je na naszej stronie razem z odpowiedziami od naszego eksperta - nauczyciela języka angielskiego.

Szczegóły w materiale: Matura 2023: angielski rozszerzony. Pierwsze odpowiedzi już są! Co w arkuszu CKE? Tekst o "bothies" i słowotwórstwo z "short"

Nasi Partnerzy polecają