Matura 2021: Angielski rozszerzony. Przecieki? Co będzie na rozszerzeniu z angielskiego?

2021-05-06 22:40 Marek Targoński
Matura 2021: Angielski rozszerzony. Przecieki? Co będzie na rozszerzeniu z angielskiego?
Autor: Super Express / MZ Matura 2021

Matura 2021 trwa w najlepsze. Pierwsze jej dni upływały pod znakiem… przecieków. Czy faktycznie doszło do złamania tajemnicy – ustali policja i prokuratura. Jedno jest pewne: uczniowie na potęgę szukali przecieków na maturę 2021. Chcieli wiedzieć, co zawierają arkusze przygotowane przez CKE, jakie są zadania, tematy wypracowań… W piątek, 7 maja, matura 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzyczna. Czy tu też pojawiają się przecieki? Co będzie na rozszerzeniu z angielskiego? Jaki będzie temat wypracowania albo rozprawki na maturze z angielskiego 2021? Nawet ci, którzy są do niej dobrze przygotowani, chcieliby uchylić rąbka tajemnicy.

Matura 2021 z rozszerzonego angielskiego. Czy są jakieś przecieki dotyczące tego, co będzie na maturze z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym? Egzaminy w piątek, 7 maja. Czy w sieci pojawiają się przecieki dotyczące egzaminu maturalnego z angielskiego? Zobacz, czego szukają maturzyści i czego powinni się spodziewać. Tego samego dnia filozofia na poziomie rozszerzonym, a w przyszłym tygodniu rozszerzony polski, matematyka, WOS, biologia, geografia czy chemia. W pierwszych dniach matury 2021 internet i emocje maturzystów rozgrzewały informacje o pojawiających się przeciekach dotyczących treści zadań i arkuszy CKE. Czy w kolejnych dniach jest podobnie, a w mediach społecznościowych pojawiają się sugestie dotyczące zawartości arkuszy CKE?

Wszystko o maturze z j. angielskiego: Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze [RELACJA NA ŻYWO]

Angielski rozszerzony. Będą przecieki? Matura 2021

Czy będą przecieki na maturze 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym? W internecie nie brakowało doniesień o ujawnionej treści zadań w dwóch pierwszych dniach matur 2021. Czy w piątek, 7 maja jest podobnie? Maturzyści, nawet ci dobrze przygotowani do rozszerzenia z angielskiego, chcieliby wiedzieć, co kryją arkusze CKE. Dowiedzą się tego 7.05 o godz. 9.00, gdy otrzymają pakiety zadań na sali egzaminacyjnej, czy mogą liczyć na przecieki wcześniej?

Przecieki na maturze 2021. CKE zawiadamia policję i prokuraturę

Sygnały o możliwych przeciekach na maturze 2021 pojawiały się już pierwszego dnia egzaminu. Drugiego dnia powtórzył się podobny scenariusz. Czy treść zadań wyciekła wcześniej do sieci, a część maturzystów znała odpowiedzi, jeszcze przed wejściem na salę egzaminacyjną? Centralna Komisja Egzaminacyjna przyznaje, że otrzymywała takie sygnały. Jej przedstawiciele zawiadomili więc policję i prokuraturę.

W związku z przekazywanymi do CKE informacjami dotyczącymi możliwego ujawnienia treści arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego i matematyki […] Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła w tej sprawie doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa do właściwych organów, tj. policji i prokuratury – ogłosił Marcin Smolik, dyrektor CKE.

Matura 2021: Co będzie na rozszerzeniu z angielskiego?

Co mogą zawierać arkusze CKE z matury 2021 z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym? Uczniowie mają już za sobą matury próbne, zawierające podobne zadania i pytania, jak na „prawdziwej” maturze. Zobacz arkusz CKE z próbnej matury z rozszerzonego angielskiego.

Rozszerzony angielski. Co będzie w arkuszach? Jakie wypracowanie?

Zasady określające wymogi na maturę z rozszerzonego angielskiego są określone przez CKE. Jak mogą wyglądać wypracowania kończące egzamin? Zobacz, jakie formy pisemne mogą pojawić się na maturze 2021.

Zdający tworzy dłuższe wypowiedzi pisemne (np. list formalny, rozprawka, artykuł), bogate i spójne pod względem treści – w tym m.in.: stosuje formalny lub nieformalny styl wypowiedzi w zależności od sytuacji; 2) przedstawia w logicznym porządku argumenty za i przeciw danej tezie lub rozwiązaniu.

oraz

Zdający reaguje w formie dłuższego, złożonego tekstu pisanego (np. list formalny) w sytuacjach formalnych i nieformalnych – w tym m.in.: prowadzi negocjacje w trudnych sytuacjach życia codziennego (np. niezasłużone oskarżenie, spowodowanie szkody); ustosunkowuje się do opinii innych osób; przedstawia opinie i argumenty, odpiera argumenty przeciwne; komentuje, akceptuje lub kwestionuje zdanie innych; spekuluje na temat przyczyn i konsekwencji zdarzeń przeszłych i przyszłych; wysuwa i rozważa hipotezy.

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE